Avrupa Süper Ligi Rüyası Bitmiyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Süper Ligi Rüyası Bitmiyor

1627737559170.png

Avrupa Süper Ligi kaosu yeniden futbolun gündemine girebilir. Büyük tartışma yaratan projenin kurucuları arasında yer alan üç kulüp, UEFA yaptırımlarına karşı açtıkları davayı kazandı. UEFA'nın Avrupa Süper Ligi kurucu kulüpleri hakkında aldığı disiplin soruşturması ve ceza kararları, mahkeme tarafından iptal edildi.

Juventus, Barcelona ve Real Madrid'
in ortak açıklamasında, "UEFA'nın Avrupa futbolu üzerindeki tekelci zihniyetini gözler önüne seren bu kararı Avrupa Adalet Mahkemesi'ne taşıyacağız. Artık UEFA'nın tehditlerini dikkate almadan projemiz için çalışmalara devam edeceğiz." ifadeleri yer aldı.

Avrupa futbolunda büyük ses getiren Süper Lig projesi, 12 kurucu kulüp tarafından açıklanmış ve kamuoyu tepkisinin ardından üyelerin sayısı 3'e düşmüştü.

Juventus, Barcelona ve Real Madrid'in kurulması için öncülük ettiği proje, UEFA organizasyonlarından ayrılacak kulüplere daha yüksek gelir taahhüt ediyor.

UEFA'nın kendisini Avrupa futbolunun tek sahibi olarak gördüğü iddia edilen açıklamada, tekelci yaklaşımın futbola ve rekabete zarar verdiği aktarıldı.

Avrupa Birliği yasalarına uygun bir projenin başarısına güvenlerinin devam ettiğini belirten üç kulüp, futbolun paydaşlarıyla Avrupa Süper Ligi projesini yapıcı ve iş birlikçi bir şekilde geliştirmeye devam edeceklerini bildirdi.

Morutan haberlerine bakarken romanya basınına açıklama yapmışlar uefa artık tek başına hareket edemiyecek ileride daha sağlam kuracaz gibisinden açıklamaları var

sevindin galiba bu karara
Ileride bir degisiklik olmasi lazimdi, bu Super Ligi formatinda olur baska bir formatta olur ama mevcut 'UEFA kurumlari ve turnovalari' bir gun son bulacakti. Ben sahsen sevinmekten ziyade degisiklik olmasi lazim diyordum cunku mevcut format yillardir ayni ve yavas yavas eski heyecani vermiyordu bana. Zaten bizim takima gelirsek bizim icin fark eden birsey olmaz, zaten CL'ye gidemiyoruz bir sure de gidemeyecegiz gibi.

Ileride bir degisiklik olmasi lazimdi, bu Super Ligi formatinda olur baska bir formatta olur ama mevcut 'UEFA kurumlari ve turnovalari' bir gun son bulacakti. Ben sahsen sevinmekten ziyade degisiklik olmasi lazim diyordum cunku mevcut format yillardir ayni ve yavas yavas eski heyecani vermiyordu bana. Zaten bizim takima gelirsek bizim icin fark eden birsey olmaz, zaten CL'ye gidemiyoruz bir sure de gidemeyecegiz gibi.

16 takımı 4 büyük ligden direkt alırsa tadı kalmaz tabii. 90'ların sonu ve 2000'lerin başında Rosenborg, Göteborg, Kiev ve biz gibi takımlar iş yapabiliyordu.

Uefa'nin kopekleri donek kulupler yalvarsa da bu guzide turnuvaya dahil edilmemeli. Bu yeni ligde gs gibi seksi kulupler yerini almali.

16 takımı 4 büyük ligden direkt alırsa tadı kalmaz tabii. 90'ların sonu ve 2000'lerin başında Rosenborg, Göteborg, Kiev ve biz gibi takımlar iş yapabiliyordu.
90'larin CL'si cok daha guzeldi. Zaten 4 buyuk ligin federasyonlari ve buyuk takimlarin baskisina boyun eren de UEFA'dir. UEFA zaten kendi "sadece en iyileri katilsin" (4 buyuk ligin) konseptine getirdi bu durumu, simdi neye itiraz ediyorlar zaten? Para onlara degilde kuluplere direk gitmesine razi degiller yoksa ha UEFA ha baska bir organizasyon. En azindan bir futbol sever olarak bu takimlarin ne yapmaya calistigini gormek isterim, tutar tutmaz zamanla gorecegimiz bir sey ama degisime karsi degilim.

90'larin CL'si cok daha guzeldi. Zaten 4 buyuk ligin federasyonlari ve buyuk takimlarin baskisina boyun eren de UEFA'dir. UEFA zaten kendi "sadece en iyileri katilsin" (4 buyuk ligin) konseptine getirdi bu durumu, simdi neye itiraz ediyorlar zaten? Para onlara degilde kuluplere direk gitmesine razi degiller yoksa ha UEFA ha baska bir organizasyon. En azindan bir futbol sever olarak bu takimlarin ne yapmaya calistigini gormek isterim, tutar tutmaz zamanla gorecegimiz bir sey ama degisime karsi degilim.
katılmıyorum

Kulüplerin UEFA'dan maddi beklentisi çok daha yüksek. UEFA'dan daha iyi bir organizasyon yapabileceklerini iddia ediyorlar. UEFA gelirleri arttırmanın planlarını yapıyor uzun zamandır. 2024 yılında geçilmesi planlanan yeni sistem bu planlamanın bir ürünü. Ama kulüplerin bekleyecek sabrı yok ve artacak gelirleri yetersiz buluyorlar. Pandeminin etkisiyle çok büyük gelir kayıpları mevcut ve borçlar ödenemiyor. Sadece ülke futbolu değil Avrupa futbolu da zor durumda.

Uefa has rejected the demands of a Madrid court to revoke its action against the 12 founding members of the European Super League and is confident of seeing off the legal challenge at the European Court of Justice.

The judge in Madrid made an order on Friday stating that Uefa must publish on its website that it will drop all financial and sporting penalties. He also ordered Uefa to tell the Premier League and Italy’s FA to drop all action taken against the English and Italian clubs involved.

A source close to the European governing body has told The Times there is no intention of carrying out the order and that its actions will be fully justified by the European court.

uefa beni bağlamaz demiş
real gidip realli bi yargıç bulup karar çıkarttı herald.

Yeni SuperLeague projesi bugün açıklanacak!

Projede yer alan kulüpler;

Real Madrid
Barça
Atletico
Manchester City
Manchester United
Liverpool
Chelsea
Juventus
Inter Milano
AC Milan

🔗 @voz_populi