Bankalar Birliği’nden Çıkma-Çıkabilme Takip Başlığı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bankalar Birliği’nden Çıkma-Çıkabilme Takip Başlığı

Bankalar birliğinden çıkabiliyor muyuz, çıkamıyor muyuz. Bu konuyla ilgili bilinen son durum nedir. Bu başlıkta bu konuyu takip edelim lütfen

Sadece bu konuyla ilgili forumun farklı başlıklarında konuşulanlar var ama denk geldikçe görebiliyoruz

Çok önemli bir konu olduğu konusunda herkes hemfikirdir zannediyorum. Önemini bilmeyenler de öğrenmiş olurlar

Yonetime göre kısa sürede (Mayıs'a kadar) cikacagimiz anlaşma... Bu noktada yönetimi

a) hem anlaşmadan çıkar hem de şampiyon olursak çok başarıli
b) anlaşmadan çıkar ya da şampiyon olursak tatminkar
c) ne anlaşmadan çıkabilir ne de şampiyon olabilirsek başarısız bulacağım.

O kadar yakında olabileceğini zannetmiyorum. En azından CL ye falan kalmamız lazım.

Diğer yandan, bizden başka bankalar birliğinden çıkmak isteyen bir klüp duymadım. BB den alınan kredinin ucuz olduğunu çıkmaya değmeyeceğini söyleyenler de var.

O kadar yakında olabileceğini zannetmiyorum. En azından CL ye falan kalmamız lazım.

Diğer yandan, bizden başka bankalar birliğinden çıkmak isteyen bir klüp duymadım. BB den alınan kredinin ucuz olduğunu çıkmaya değmeyeceğini söyleyenler de var.
Oynak faiz olmasaydı buna katılabilirdim. %10 larda başlayan faiz 40 küsürlere çıkmış. Bu bilançoda altından kalkıp birde transfer yapmak zor. Bir an önce çıkmalıyız. Tüm konulardan önemli şu an.

inanılmaz merakla bekliyorum...

bunca tatava-devre arası transfer politikası üzerine yapabilecek mi bunu yönetim bakalım.

hatta bir merakımda Sacha Boey'e transfer teklifi GELMESEYDİ - yönetim hala çıkabiliriz der miydi? bence o teklif geldi hemen üzerine atladılar 17-20 aralığına okeylerdi - elleri mahkum kaldığı için 30 geldi, hala çıkabilir miyiz emin değiliz bence.

merakla bekliyorum bakalım - sonrasında Yaz döneminde de trasnferi göreceğiz - çıkar çıkmaz gene ultra kontratlara para saçarak borçlanacaklar mı göreceğiz.

2.2 milyar tl gibi bir anlaşa söz konusu sanırım bu parayı ödersek anlaşmadan çıkabiliyoruz ilk 2 yıl ana para ödemesi olmadığı için o para erimemiş durumda muhtemelen cumhurbaşkanlığı seçimi döneminde olduğu için %5-15 arası bir faiz oranı varken şimdi faiz %45 lerdeyken buna yakın bir faize çıkmıştır bu oranlar.(çünkü yanlış bilmiyorsam efe-tüfe ye göre hesaplanıyordu bu anlaşmanın faizi)

70 milyon dolar gibi bir para lazım bu anlaşmadan çıkmak için totalde ödememiz gereken miktar bu, sabit gelirler ve transferlerden gelen gelirlerin yarısı ile bir miktar erimiş olabilir bizim başkanlık seçim dönemine yakın şu tarihte çıkıyoruz diye bir açıklama bekliyorum.

Başkan daha önce mayıs 2024 gibi çıkacağız demişti fakat son divan kurulu konuşmasında bu konuda olumsuz konuştuğu görüldü veya stabil olarak anlaşılacak cümleler kurdu. Bu da kafa karıştırdı. Çıkabiliyor muyuz çıkamıyor muyuz şu anda belli değil

İmkan varsa çıkılması çok güzel olur elbette. Ekonomik bağımsızlık herkes ve her kurum için önemlidir. Ancak şartları çok zorlamak da gerekmeyebilir. Sadece transfer ve rutin giderler değil tek sıkıntı. Tesis yatırımları, emlak projeleri de önemli. BB sanki tefecilik yapıyormuş algısı doğru değil; şu enflasyon ortamında % 40-45 faiz makuldür. Ödemelerin yüklü olması borç meblağlarının çok yüksek oluşundan ki kulüplerin on yıllardır berbat yönetilmelerinin eseridir. BB den çıktıktan sonra yine ihtiyaç hasıl olup kredi çekilmeye kalkılsa daha iyi şartlarla borçlanmak mümkün olmayacaktır muhtemelen...

Her şey ileri uzmanlık düzeyinde en ince detayına kadar hesap ediliyordur mutlaka. Başta Erden Bey olmak üzere, yönetime güven duymamamız için bir sebep görmüyorum. Bu işten kısa süre içinde sıyrılmak mümkün olmazsa da hayal kırıklığı yaşamamızın gerekmediğini vurgulamak istedim...

2.2 milyar tl gibi bir anlaşa söz konusu sanırım bu parayı ödersek anlaşmadan çıkabiliyoruz ilk 2 yıl ana para ödemesi olmadığı için o para erimemiş durumda muhtemelen cumhurbaşkanlığı seçimi döneminde olduğu için %5-15 arası bir faiz oranı varken şimdi faiz %45 lerdeyken buna yakın bir faize çıkmıştır bu oranlar.(çünkü yanlış bilmiyorsam efe-tüfe ye göre hesaplanıyordu bu anlaşmanın faizi)

70 milyon dolar gibi bir para lazım bu anlaşmadan çıkmak için totalde ödememiz gereken miktar bu, sabit gelirler ve transferlerden gelen gelirlerin yarısı ile bir miktar erimiş olabilir bizim başkanlık seçim dönemine yakın şu tarihte çıkıyoruz diye bir açıklama bekliyorum.
70i ödeyip çıkmazsak +40 faiz ödeyeceğiz.
Toplam ödememiz 40 milyon euro +1. taksit.
Ona da kaba taslak 10 milyon euro desek 50 milyon euro zaten ödeyeceksin.

20 daha bulup tüm borcu kapat daha akıllı iş

Bu yukarıdaki ödemelere ek olarak vergileri de öteleme hakkın yok onları da eklersen yıllık 70 milyon zaten ödemek zorundasın. Bu sene fiks olan bu. Seneye %70 olur faiz gider devlete faiz ödemek için oyuncu yetiştirirsin.

Yönetim bu sözü de gerçekleştirmezse vay haline.Hadi transferlerde kumar oynayıp cortladılar ama bu iş hesap kitap matematik işi bunda cortlamak olmaz.
Bu yönetim bu işi başarırsa aferin onlara

anlaşmadan çıkamayıp şampiyonluk gitse dahi bu yönetimin arkasında durmak lazım tabi üzerlerinde baskı kurarak sonsuz kredi vererek değil çünkü bu yönetimden daha iyisinin gelebileceğine pek ihtimal vermiyorum malesef

Anlaşmadan çıkmama gibi bir durum söz konusu değil bir kere zaten başkanlığının devam etmesi için böyle bir durum lazım.
Martta çıkacağız diye söz verip ocakta 30 milyona oyuncu satan kulüp başkanı gireceği o seçimi kazanamaz itin bir tarafına da sokulur ayrıca.
Hem takım zayıflayınca idare edecek transferler yapalım para harcamayacağız, hem store gelirler vs bir sürü şey anlat, üzerine loca sat yetmesin daha çok gelir için işlem yap.
Sonra çıkmayacağız seneye de 40 milyon euro faiz ödeyelim.
40 milyona takım kurarsın.

Üst Alt