GSC Haber - Başkan Dursun Aydın Özbek: “Milletimle, camiamla gurur duyuyorum” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Başkan Dursun Aydın Özbek: “Milletimle, camiamla gurur duyuyorum”

1675948230342.png

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndaki yardım noktasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kulüp olarak yaraları sarmak için tüm imkanların seferber edildiğini ifade eden Başkan Dursun Aydın Özbek’in açıklamaları şu şekilde:

“YARDIMLARI BÖLGEYE ULAŞTIRMAMIZ ÇOK ÖNEMLİYDİ”

“Depremin olduğu gecenin sabahında, saat 9.00’dan itibaren tüm Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımla beraber toplandık. Bu işte bize destek olacak kim varsa buraya çağırdık. Kriz masası oluşturduk. Yardımları bulmak önemli. Onun kadar önemli bir konu ise yardımların nasıl dağıtılacağı. Bölgeye nasıl ulaştırılacağı çok önemli. Bunun planlamasını yaptık. Stadın iki katını lojistik destek için ayırdık ve insanlara çağrı yaptık. Her taraftan gönüllüler buraya koştu geldi. Burada muazzam bir kalabalık oldu. Bu yardımları bölgeye ulaştırmamız çok önemliydi.”

“TÜRKİYE TEK YUMRUK OLDU”

“Çok büyük bir felaket yaşıyoruz. Çok korkunç bir manzara var. Bu büyük felaketin yaralarını sarmak için herkes elinden geleni yapıyor. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralananlar inşallah çabuk şekilde sağlıklarına kavuşur. Hepimize geçmiş olsun. Türk milletinin burada en önemli özelliklerinden birlik, beraberlik ve tek yumruk halinde olmak hasleti bu surette görülmüş oldu. Bu çok önemli. Tekrar bütün Türkiye tek yumruk oldu. Bölge insanına yetişmek, ulaşmak için elinden geleni yapıyor.”

“KONTEYNER KENTE YARDIM EDECEĞİZ”

“Bugün dördüncü günümüz. Yaptığımız en önemli faaliyetlerden birisi Başkanvekilim Erden Timur o gece Hatay’a ulaştı. Orada büyük bir depo tuttuk. Bu yardımın dağıtılması, ihtiyaç sahiplerine ulaşması en önemli faktör. Dağıtım için nakli araçlar düzenledik. Şu anda bu çalışmalara bağlı olarak yükleme alanındaydım. Bugün 46. tırı sevk ediyoruz. Yardımlar devam ediyor. Lojistik firmalar bize büyük destek veriyor. Onlara da buradan teşekkür ediyorum. Yönetim Kurulu Üyesinden sporcusuna kadar herkes burada. Bölgeye azami desteği vermek için herkes elinden geleni yapıyor. Orada binalar yerle bir oldu. İnsanların günlük ihtiyacının dışında bir de barınma ihtiyacı doğdu. Bu itibarla önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile konuştuk. Onlar konteyner kent kurma çabasında. Sayın bakana konteyner kenti desteklemek istediğimizi söyledim. En azından orada acil ihtiyaçları gidermek için ilk etapta 100 tane konteyneri sevk edelim dedim. O da memnun oldu. Sayın valinin özel kalemiyle görüştüm. Kendilerine bu hazırlığı yaptığımızı söyledim. Ayrıca bölgede irtibatı kurması için merhum başkanımız Mustafa Cengiz’in oğlu Sarper Cengiz ile irtibat kurduk. Kendisi Gaziantep’te ve bölgeyi iyi tanıyor. 100 konteyneri Gaziantep’e ulaştırmaya çalışacağız. Eksikler bitmiyor. Kulüp, camia olarak en üst seviyede nasıl destek olabiliriz, bunun gayreti içindeyiz. Çok acı bir tablo. Milletimizin başı sağ olsun.”

“YARALARI SARMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Bu çağrıyı anca camiam için yaptım. Orada büyük bir karşılık bulduğunu düşünüyorum. Sevgi ikliminin, birlik ve beraberliğin yaratılması lazım. Galatasaray camiası içinde bu tasvip gördü. Bu yolda ilerliyoruz. Ondan sonra da futbolun bileşenleri için de benzer çağrıları yaptım. Bugün de gördük ki böyle bir şeye ihtiyaç var. Zaman geliyor ve birlikteliğin önemi ortaya çıkıyor. Keşke böyle ortaya çıkmasa. Keşke bu felaketleri yaşamasak. Her kulüp, her vatandaş, her sivil toplum kuruluşu bu acıyı hafifletmek için gönüllülük esasıyla çalışıyor. Türk insanının hasletinde bu var. Milletimle, camiamla gurur duyuyorum. Bugünlerde bir araya gelip yaraları sarmak için elimizden geleni yapıyoruz.

En iyi organizasyonu bizim kulüp yapmış gibi emeği geçen herkesden Allah razı olsun.Toplamak göndermek kadar dağıtımda çok önemli bu süreci çok doğru yönetiyoruz Erden başkanın önderliğinde

Üst Alt