Boey: "Mental açıdan Türkiye’de oynadıktan sonra her yerde oynayabileceğinizi düşünüyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Boey: "Mental açıdan Türkiye’de oynadıktan sonra her yerde oynayabileceğinizi düşünüyorum"

1707044135580.png

Sacha Boey, Bayern Münich’e transfer olduktan bir hafta sonra Fransa’nın en büyük futbol programına konuk oldu.

Sacha Boey: “Bayern Münich, dünyanın en büyük takımlarından biri, büyük bir camia. Tarihi başarılarla dolu bir takım. Kingsley Coman, Dayot Upamecano burada oynayan başarılı isimler… ben de onların izinden gitmek için elimden geleni yapacağım. Beni çok güzel ağırladılar, baskı hissetmeden, bildiğimi yapmaya devam etmemi söylediler. Burada hemen performans vermemi beklediklerini ve bir adaptasyon sürecim olmayacağını biliyorum, hazırım her şeye. Sahada daima %200’ünü veren bir oyuncuyum.”

Sacha Boey: “Galatasaray dönemim eğitici oldu. Mental açıdan fazlasıyla sıkıntılıydı, çünkü Galatasaray gibi bir takıma gittiğiniz zaman hemen iyi performans göstermeniz gerekiyor. Türkiye’de oynadıktan sonra her yerde oynayabileceğinizi düşünüyorum. Bu deneyim, bana çok yardımcı olacak.”

Sacha Boey: “Fransa Milli Takımı’na gitmenin, Milli Takım ile turnuvalara katılmanın hayalini kuruyorum elbette. Bayern Münich gibi takımda herkes sizi izliyor. İyi oynayıp, bunu başarmak benim elimde, bunun için de elimden gelen her şeyi yapacağım.”

[@alpaynafi]

Mathys Tel: “Sacha Boey çok hızlı ve güçlü oyuncu. Bizimle olduğu için çok mutluyum.”

Bixente Lizarazu: “Euro2024’e 4 ay kala Euro2024 hayali kurmak biraz erken Sacha Boey için. Bayern Münich’e geldi, orada kendini göstermesi lazım. En büyük şansı o bölgede Mazraoui kendini gösterebilmiş değil. Haliyle hem kadroda yer almak için hem de süre almak için iyi bir fırsat var önünde. Büyük bir takımda neler yapabileceğini göstermesi lazım. Göz önünde olacak, kendisinden daha yüksek beklentiler olacak, bunu başarırsa, Fransa Milli Takımı’nı düşünebilir. Şimdilik biraz erken.” (via Telefoot)

burada başarılı olan genç oyuncunun eğer yeteneği varsa her yerde başarılı olacağını düşünüyorum

türkiye'de açık ara en popüler spor, ülkenin %40'ı bu takımı tutuyor, dolasıyla korkunç baskı var

manu, real madrid, barça gibi global takımlar hariç daha fazla baskısı olan takım yoktur avrupa'da

Hücumda da kendini geliştirirse milli takımın sağ beki olur. Fransa oyuncu yetiştirme konusunda en iyi ülkelerden biri. Orada yerin hiçbir zaman garanti değil.

Söylenildiği gibi, hücumda daha etkili olması lazım. Çok atletik, her pozisyona girebilecek bir futbolcu. Biraz asist ve gol için uğraşmalı.

burada başarılı olan genç oyuncunun eğer yeteneği varsa her yerde başarılı olacağını düşünüyorum

türkiye'de açık ara en popüler spor, ülkenin %40'ı bu takımı tutuyor, dolasıyla korkunç baskı var

manu, real madrid, barça gibi global takımlar hariç daha fazla baskısı olan takım yoktur avrupa'da

Bir de kolombiya olabilir renktaş
Orda penaltı galan kaçırınca vuruyorlardı oyuncuyu

Üst Alt