Çare Bielsa | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çare Bielsa

Marcelo Bielsa su an Marseille macerasi sonrasi bosta olan ve bize cok Uygun gördügüm Arjantinli hoca'dir. Tabiki birtek kendisinin gelmesiyle birlikte basari gelmez. Bielsa'nin Galatasaray'da basarili olmasi icin bir kac önlemler alinmalidir:

1- Bielsa'nin Galatasaray'da basarili olmasi icin takimin kondisyonu yüksek seviyeye gelmelidir. Kadromuzun Yas ortalamasi Bielsa'nin oynattigi 'Maximum offensiv pressing' sistemine pek Uygun degildir. Bu konuda Bielsa ile birlikte takima basariya ac, deli gibi kosabilen, ve top teknigi iyi olan ve kanimca güney Amerikali futbolcular lazim olacaktir.

2- Bielsa genelde 3lü defans oynatmayi sever buna göre Chedjou'nun yanina iki tecrübeli ve topu oyuna sokabilecek deneyimli stoper lazim olacaktir. Chedjou Bielsa'nin sevdigi tip'de stoperdir

3- Bielsa futbol subesinin tek sorumlusu olmalidir. Transferler ondan habersiz yapilmamalidir. Bielsa'nin istedigi oyuncular alinmalidir.

4- Bielsa'nin yardimcilar kesinlikle yerli olmamalidir. Böylece takimin evlatlari teker teker yollanacaktir.

5- Takimi tanimasi icin bu sezon bitmeden getirilmelidir. Ona göre kadro planlamasi zamaninda yapilmalidir. Transfer'ler ERKEN bitmelidir (biliyorum Galatasaray'da transfer bitmez)

Biliyorum su anki yönetim ile cok zor bir senaryo ama Bielsa eger gelirse görmeyi özledigimiz Galatasarayi izleyebiliriz.

bielsa 3 stoper oynatmayı severde o 3 stoperden biri chedjou olmamalı.

kaldı ki 3'lü stoper oynayacaksan kanat oyuncuların dinamo olmalı, kanadı boydan boya kullanmalı.

Bielsa hocam Umut ve Sabri tipindeki futbolcuları sever.

Bunlardan da maksimum verim alacaktır şüphesiz.

Bende olmaz diyorum. Kendi mentalitesini Türkiye ye uygun degil. Cok sert dil'i var. Türk oyuncular iki gün sonra nefret etmeye baslar, aci gerçek.

Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

Üst Alt