Cedi Osman | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cedi Osman

88442.jpg

Su an Efes Madrid macini izliyorum, ve genc yasina ragmen yine damga vuran bir Cedi Osman. Inanilmaz yüksek bir oyun zekasina sahip, eurobasketi ip ile cekmemin bas nedenlerinden biri. Harbiden "Piril piril" bir cocuk.

Nba'de oynayabilecek potansiyele sahip bi oyuncu severim cediyi.Umarim vizyonlu bi baskan sayesinde sari kirmiziyi giyer seneye

Çok özel bir oyuncu olabilir ama İspanya ya giderse. Yoksa bundan 5 sene sonra abisi Cenk gibi köşede 3 lük atan rol oyuncusu olur mevcut Efes düzeninde. Hücum setlerinde topu yere vuramayan kısa artık işe yaramaz.

Son düzenleme:
gelecek yıl gs de

Cocugun gelecegini mi karartalim ? Bizde Furkan nerdeyse sifir gelisme kaydetti, en azindan bir Enes Kanter-Light olarak geciyordu prospect olarak. Cocuk özel Big-Man coach ile calismak istemis, zamaninda yönetim izin vermis. 76 ile bir kac macina baktim, adama 20 ft sutlar attiriyorlardi mac esnasinda.

Şutu gelişir onu dert etmeyin, şut stilinde sıkıntı yok. Mühim olan bu yaşta hem hücumda hem savunmada yapabildikleri, basketbol zekası. Fiziği tam basketbolcu fiziği zaten uzun kolları avantaj, atlet, sahanın her noktasında var. Biraz güçlenmesi lazım. İleride ortalığın.........

Cedi´den bile cok daha iyi olan bir prospect Furkan Korkmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=V3PDJJ2bbH0

https://www.youtube.com/watch?v=GRVqsGyz-oM

Uzunluk ve atletizim konusunda cok iyi, ayni sekilde oyun kurma yeteneklerine de sahip. Ama en can alici özelligi, 3´lük konusunda bu yasina ragmen müthis olmasi. 17 yasindaki bu cocuk, hem ligde hemde avrupada 40´a yakin, yada üstün bir üclük yüzdesi ile oynuyor. Girip penetre edebiliyor, klas paslar atabiliyor, yeri gelinde smac ile bitirebiliyor ve bunun üzerine ender rastlanan bir üclük yetenegine sahip...

Upper body strength ve defans konusunda üstüne koymasi lazim. Kendisine iyi bakar, ve azimli bir sekilde hedeflerin pesinden giderse, NBA´de bile All-Star olabilecegini inaniyorum ve fazlasi bile olabilir. Orada gittikce Euroball ve üclükler önem kazaniyor.

Bugün Telekom karşısında 25 dakika oyunda kalıp 5/5 üçlük, 1/1 ikilik, 3/4 serbest atış yüzdesiyle 20 sayı bulmuş. 2 top çalma, 1 blok yapmış. Bu çocuk müthiş bir oyuncu olacak inşallah.

Üst Alt