Dursun Özbek: "Bu saldırılar yapılıyor ve bunun birçok sebebi var" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek: "Bu saldırılar yapılıyor ve bunun birçok sebebi var"

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek:

"Kulüpler Birliği Vakfı olarak federasyonumuza geçmiş olsun ziyaretine geldik. Türkiye Futbol Federasyonu’na yapılan menfur saldırıyı Galatasaray camiası olarak hiç noktasız, virgülsüz kınıyoruz. Bunun sorumluları hakkında gereken işlemlerin yapılacağından son derece eminiz. Evet bu saldırılar yapılıyor ve bunun birçok sebebi var. Biraz önce yaptığımız toplantıda bunun tespitlerini yaptık. Sosyolojik ve ekonomik sebepleri var ama bunun önünü geçmenin tek yolu herkesin kendi sorumluluğunu almasıdır. Durumdan vazife çıkarmak isteyen oluşumlar olacaktır. Buna fırsat vermemek lazım. "

"Galatasaray Spor Kulübü’ne yapılan saldırının da bu manada yapıldığını düşünüyorum. Elbette ki bu yaşananların tesadüf olup olmadığı tartışılabilir. İnşallah tesadüftür. Ama bizim bunu sadece tesadüfe bağlayıp sümen altı etmemizin önümüzdeki yıllarda bütün futbol camiasına zarar vereceğini düşünüyorum. Değerli federasyon başkanına ve bütün federasyon çalışanlarına geçmiş olsun diliyorum. Bütün kurumları sorumluluk almaya davet ediyorum. Herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır."

Dursun iyi kötü bilemem ama haksızlıklar karşısında susmuyor. Ben Burak Elmas'ın bir konuya tek kelime itiraz ettiğini hatırlamıyorum.

Üst Alt