Eski Hakemler, Sivas - FB Maçındakı Penaltı İçin Ne Dediler? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eski Hakemler, Sivas - FB Maçındakı Penaltı İçin Ne Dediler?

1224

ERMAN TOROĞLU: Penaltıyı kaleci Livakovic değil, arkadaki defans oyuncusu Djiku yapıyor. Arkadan baktığımızda ayağın ne hale geldiğini görebiliyoruz.

■ AHMET ÇAKAR: Penaltı kesinlikle yanlış. Sivassporlu oyuncu, Djiku'nun temasını hissedip kendini yere ve Livakovic'in üzerine bırakıp penaltıyı alıyor.

■ FIRAT AYDINUS: Buradaki temasların şiddetini VAR belirleyemez. Bu sahadaki hakemin karar vermesi gereken bir pozisyondu.

■ BAHATTİN DURAN: Çok hafif bir temas var ama bu oyuncunun kötü oynamasını gerektiren bir temas değil. Livakovic da kontrolsüz bir şekilde gelmedi. Penaltı için yeterli değil.

■ DENİZ ÇOBAN: VAR'ın müdahelesi yanlış. Penaltıya benzeyen bir şey yok. Bunu hareketli oynatman lazım.

■ BÜLENT YILDIRIM: Pozisyonu bozan hiçbir şey yok. Bu pozisyona VAR karışamazdı. Niye müdahale etti bilmiyorum. Yanlış bir müdahale olmuş.

hakemlerden geri vitesssss - yeni dönem TFF kapsamında MHK ya sızmak mı istiyorlar acaba

hala sözümün arkasındayım - bana göre - Djiku'nun NET penaltı -topla alakasıs , en ufak sinir refleksine düşersin orda şiddetinin önemi falan yok.

ayrıca VAR karışmasa VAR niye var - Milli takım maçlarında EURO 'da görürüm bu yorumları.

he benim takıldığım nokta Livakovic'ten önceki müdaheleye laf etmemeleri ve Livakovic'e penaltı çalmaları (djiku olmasa manaj düşmese livakovicin ayağı temas etmez adama bence - temiz çıkışı var şahsi görüşüm)

AYRICA - ingilizce halde panik ile sarı kart vereceğim deyip unutan hakem neden görev alsın... kapasite yetmiyor demek.

Ek görüş: VAR "güya" sadece potansiyel X için izlemeye davet ediyorum deyip değerlendirmeyi hakeme bırakır di mi ? bunun tersi olarak alman hakem kendi görüşü ve "onaylıyorum" gibi bir durum var. Formatta çelişki var burda - pozisyondan bağımsız bir konu bende olan bu. K.paşa el pozisyonunda uslubu kenara bırakırsak" bak bu oluyor " diye hakem yönlendirilmişti - gene Cihan'dı - orda bunun yanlış olduğu söylendi hep.

Pozisyon bence penalti degil, her temasa penalti verilmemeli
Ama böyle daha güzel oldu beter olsunlar
yoruma açık - sertliğe biraz tölarans olsa - ZIRT PIRT parmak dokunmasıyla bile oyun içi fauller verilmese katılırım - verilmesin.

bizde öyle durum yok ki - ya dayak yiyorsun ya da hapşırsan faul+sarı kart modu oluyor.

gerçi EPL de de görmüyor değiliz verilmeyenleri VAR falanda var - global bir sıkıntı - ama bizdeki kadar takımına göre oyun durdurma - oyun devam ettirme kıstası başka yerde görmedim Avrupa'da

Bunların yaptığı yorumculuk falan değil. Bunlar şaklaban, bunlar ekran maymunu. Başka da bişey değil.

VAR niye karışamıyor birisi de çıkıp bunu söylemiyor.
Biri çıkıp temasın şiddetini var anlayamaz diyor. Öbürü çıkıp temas var ama şiddeti çok az diyor. E be mallar siz ekrandan az olduğunu anlıyorsunuz da VAR'dakiler niye anlamasın.
Derdiniz feneri mağdur gösterip fener taraftarına yanlamak. İstedikleri de oluyor. Mallar şimdi hep fıratı çakarı paylaşıp duruyor şimdi. Kahraman eski hakemler. En zor gününde fenerin yanındalar : )

Feneri yeni aklama yöntemi Var karışamaz.. Onun bununkiler şu pozisyon fenere calinmasa VAR neden karismadi diye ortalığı yikarlardi..
bende bunu anlamıyorum- karışması daha iyi değil mi ?

kasımpaşa maçında 90+da kazandıran penaltıyı kim verdi - Cihan'a kalsa oyun devamdı...el olsaydı hakikaten "bak iyiki VAR" dencek - olmayan şeyi VAR ile vermeleri zaten skandaldı.

Şova kaçmadığında içlerinde en isabetli yorumları Erman yapıyor genelde. Eski futbolcu olmasının etkisi o da bence. Hakemlerin çoğu futbolu ve futbolcu psikolojisini bilmiyor.
O'nun programları da sıkıntılı ki reis.Geçen sene bizim Sivasspor Maç'ını hep orgramın fragman reklamında kullandılar.Nerdeyse her hafta gündeme getirdiler.Fb'nin Antalyaspor Maçı'nda olan Gol pozisyonunu konuşmadılar bile.Bu sezon da Fb'den yana yorumları var her platformda.Bence onun düşmanı Aziz Yıldırım'dı o gidince Fb'ye olan düşmanlığı da bitti şimdi ise geri gelmesin diye uğraşıyo bence..

becerilmiş poponun davası gibi bi durum.

Komik

Hakemler gereken kararı verdi, mevzu kapandı.

Bu açıklamaların kaybedeni teselli etmek dışında hiçbir önemi yok.

Tekrar geçmiş olsun

fenerin , kasimpasa ve alanya maclarinda penaltiyla alakasi olmayan posizyonlarda VAR nasil karisti o zaman. Gel gel ben sana el posizyonunu gosterecem diyen Erkan engin serefsizi..( kasimpasa macinda).

Üst Alt