Fatih Terim: "Bazı üzücü şeyler oluyor" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Bazı üzücü şeyler oluyor"

Niye?

Saydığım özelliklerden hangisi yok?

Cenk bu özellikleri için övülüyorsa Batdal da övgüyü hak ediyor.

Cenk'i hic izledin mi? Besiktas ve Milli Takim'daki iyi performansini sirf besiktas'ta oynadigi icin gormezden mi geliyorsun? Batdal'in fizigi var bide ayaginda top tutabiliyor baska ne ozelligi var??? Cenk ise hareketli, dikine oynayan, son vuruslari gayet basarili, ingiltere macinda'da gayet basariliydi... Bu sene az sure almasina ragmen cok iyi performans gosterdi.

Batdal'ın Cenk'ten ne eksiği var?

Top tutar, sırtı dönük oynar, hava topu alır.

Niye milli takımda yok?

Duyan da Cenk'i Elmander sanacak.

Oyuna katkısı asla burada abartıldığı kadar yok.

Burak Cenk´den daha uzun, daha atletik ve daha kuvvetli. Burak´in asil en büyük mankosu, ürkek olmasidir. Cogu zaman ürkek oynuyor, ayagini, kafasini, vücudunu, cani yanabilecek yerlere tutmakdan cekiniyor. Bu yüzden top alamiyor, duvar olamiyor. Top teknigi kötü olsa bile, bunlari yapabilir fazla ürkek oynamasa...
Ama Burak´in zaman zaman bu eksikliklerini astigini da gördük. 1.90 boyunda, ve patlayiciligi var, cesur oynadiginda rakibini yikmak icin, elleri gerekmedigini gördük bir cok zaman. Fizik avantijini, kullanmakdan korkuyor bazen.
Burak´da bunu orta saha, ve ceza sahasi civarinda faul alarak telafi etmeye calisiyor, ki iyi yapiyor bunlari. Hakan Calhanoglu, ve Selcuk Inan´in oldugu yerde, bunun önemli olabilecegini düsünüyorum mesela.

Cenk'i hic izledin mi? Besiktas ve Milli Takim'daki iyi performansini sirf besiktas'ta oynadigi icin gormezden mi geliyorsun? Batdal'in fizigi var bide ayaginda top tutabiliyor baska ne ozelligi var??? Cenk ise hareketli, dikine oynayan, son vuruslari gayet basarili, ingiltere macinda'da gayet basariliydi... Bu sene az sure almasina ragmen cok iyi performans gosterdi.

Yok izlemedim.

Cenk dünyanın en iyi forveti, buradaki bütün övgüleri de hak ediyor.

Seneye Real Madrid alır da rahatlarsınız umarım.

İşi saptirma adem. Bir sürü sorun vardi. Sorunlardan biri bu zerzevatti sadece. O gidince biz gol sorunu çekmedik. Gol yeme sorunu çektik Onuda belirtmek isterim. Durmadan ofsaytla ilişki yaşayan adami tutacak değildik. Biz maçlari izliyoruz Semih ve Burak gibi herifler anadolu topçularidir.

Ben acikcasi futbol profesörlerin tezlerine usluca inanarak, verkaclar, kombinasyonlar, top tutan, sagdan, soldan akan bir Galatasaray bekliyordum, olmuyor yani.

Yok, bence siz takinti yapiyorsunuz bazi oyunculara. Biz Burak Yilmaz´i elestirirken, burada lewandowski ile kiyasliyordunuz. Ben Burak Yilmaz´in Galatasaray´da en verimli, en begenildigi dönemi gecirirken, kariyerinin Galatasaray bazinda aynen burada gördügümüz sekilde gececegini daha 2012 senesinde cizmistim. Aynisini Selcuk ile ilgili de cizmistim hatta, kabak gibi biliyordum iki oyuncunun da taraftar ile bu denli papaz olacagini. Cünkü türklerin nasil düsündügünü, yeterince iyi biliyorum.

Hiç birini unutmadık ama bütün istatisikler diyoruz ki Burak>Cenk burak kötü ama cenk ondan kötü, cenk takımı oynatır ama gol bulamayız, burak belki pas oynunda etkili değil ama golcu adam gol atma yeteneği cenkten daha fazla, futboldada golu bulamazsan ne kadar iyi oynarsan oyna o yüzden mecburen Burak.
Ya öyle konuşuyorsunuz ki sanki Burak olmayınca milli takım gol atamıyor.

Cenk de gol yollarında hiç fena değil. Buna artı olarak takıma katkısı faha fazla. Birincisi herşey gol değil, Burak oynadı mı takımın Burak endeksli olması lazım bu kazmanın gol atabilmesi için. Ikincisi de Burakın zararı katkısından fazla.

Bırakın artık şu adamı "ama gol atıyor" diye savunmayı, her zaman aynı laflar. Duyan da bulduğu pozisyonu affetmez sanar.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Valla bende burakı hic sevmem de bizim taraftar çok takıntılı kadro yaparken selçuku yazmaz ama adamın 11 oynayacağını çok iyi bilir gol atsın bahane bulur iyi oynasın görmezden gelir kötü oynasın direk eleştiri. Jose oynasın diyenler vardı selçukun yerine ben o mesajlarida sıkça gördüğüm için forumda pek oyuncu üzerinden tartışmaya girmek istemiyorum. Burak konusuna gelince ise Burak hazırsa o oynar bu kadar basit benim görüşüm değil gerçek olan bu

Ben acikcasi futbol profesörlerin tezlerine usluca inanarak, verkaclar, kombinasyonlar, top tutan, sagdan, soldan akan bir Galatasaray bekliyordum, olmuyor yani.

Yok, bence siz takinti yapiyorsunuz bazi oyunculara. Biz Burak Yilmaz´i elestirirken, burada lewandowski ile kiyasliyordunuz. Ben Burak Yilmaz´in Galatasaray´da en verimli, en begenildigi dönemi gecirirken, kariyerinin Galatasaray bazinda aynen burada gördügümüz sekilde gececegini daha 2012 senesinde cizmistim. Aynisini Selcuk ile ilgili de cizmistim hatta, kabak gibi biliyordum iki oyuncunun da taraftar ile bu denli papaz olacagini. Cünkü türklerin nasil düsündügünü, yeterince iyi biliyorum.

Ben en baştada istememiştim. Nötürdüm. O da yabanci siniri yüzünden. Lewandovski ile kiyaslayanlar bir buhran geçirmişler. Burak'in net bir 11 oyuncusu olamayacaği belliydi. Yedekte ve uygun fiyata oynasaydi seviliyor olabilirdi. O ne yapti ben 11 oyuncusuyum ben oynarim diye yönetime yalandi. Yönetimde aciz olduğundan bunu kabullendi. Sen Eşekten yariş ati olmasini beklersen o eşek sana çifteyi koyar

Burada Burak odununu savunanlar yarin ki macta yaptigi malliklara kendileri bile kufur edecek muhtemelen :D

Siz unuttunuz sanirim Burak'in nasil bir kalas oldugunu. Ofsaytlar , sacma sapan faul yapmalar , pres yapmamasi , beyinsizligi , top tutamama vs.

Misal ;

Gectigimiz haftalardaki hazirlik maclarinda Cenk'li ve Burak'li oyunlari kafanizda karsilastirin. Cenk varken topla oynama yuzdemiz > Burak varken topla oynama yuzdemiz

En yakin ornegi gecen ki Letonya hazirlik maci. TOp neredeyse bizim sahamizda oynandi cunku Burak mali ne top tuabiliyor nede top indirebiliyor.

Ben en baştada istememiştim. Nötürdüm. O da yabanci siniri yüzünden. Lewandovski ile kiyaslayanlar bir buhran geçirmişler. Burak'in net bir 11 oyuncusu olamayacaği belliydi. Yedekte ve uygun fiyata oynasaydi seviliyor olabilirdi. O ne yapti ben 11 oyuncusuyum ben oynarim diye yönetime yalandi. Yönetimde aciz olduğundan bunu kabullendi. Sen Eşekten yariş ati olmasini beklersen o eşek sana çifteyi koyar

Acikca söylemek gerekirse, ben yabanci siniri varkende, transferine olumlu yaklasmadim. Galatasaray Burak´dan iyi bile faydalandi, ki iyi bir takim oyunu, oyuncularin bireysel anlamda, eksikliklerini örtmesi acisindan önemlidir. Galatasaray okadar düzensiz hareket etmeye basladi ki, dogal olarak, oyuncularin tüm eksiklikleri, asiri derecede belirgin hale gelmeye basladi. Burak´in teknik acidan, ve oyun zekasi anlaminda, ürkeklik anlaminda eksiklikleri, en iyi oldugu sezonda bile görülüyordu aslinda.

Burak´in Galatasaray´i kanser ettigi felan yoktu. Burak cikip 3 senede, 8 tane teknik direktör degistireceksiniz, diye kafasini yemedi yöneticilerin.

Burak´a gelen teklifleri sayin ex Baskanimiz Ünal Aysal´a sorabilirsin. 25 Milyon´un altinda kurusuna satmam, gibi bir aciklama yapti sonrasinda... Galatasaray dogru zamanda satsaydi, Burak´dan iyi para kazanirdi. Ozaman anlarsin, neden sözlesmesinin bu denli uzun vadeli uzatildigini. Stratejik bir hata, cünkü avrupada bazi ülkelerde Burak´in primleri ile maasinin karsiligi 10 Milyon avro seviyelerine yaklasti.

Burada Burak odununu savunanlar yarin ki macta yaptigi malliklara kendileri bile kufur edecek muhtemelen :D

Siz unuttunuz sanirim Burak'in nasil bir kalas oldugunu. Ofsaytlar , sacma sapan faul yapmalar , pres yapmamasi , beyinsizligi , top tutamama vs.

Misal ;

Gectigimiz haftalardaki hazirlik maclarinda Cenk'li ve Burak'li oyunlari kafanizda karsilastirin. Cenk varken topla oynama yuzdemiz > Burak varken topla oynama yuzdemiz

En yakin ornegi gecen ki Letonya hazirlik maci. TOp neredeyse bizim sahamizda oynandi cunku Burak mali ne top tuabiliyor nede top indirebiliyor.

Hata yapinca sövüyoruz zaten, goller atarsa da alkislariz, okadar basit.

Acikca söylemek gerekirse, ben yabanci siniri varkende, transferine olumlu yaklasmadim. Galatasaray Burak´dan iyi bile faydalandi, ki iyi bir takim oyunu, oyuncularin bireysel anlamda, eksikliklerini örtmesi acisindan önemlidir. Galatasaray okadar düzensiz hareket etmeye basladi ki, dogal olarak, oyuncularin tüm eksiklikleri, asiri derecede belirgin hale gelmeye basladi. Burak´in teknik acidan, ve oyun zekasi anlaminda, ürkeklik anlaminda eksiklikleri, en iyi oldugu sezonda bile görülüyordu aslinda.

Burak´in Galatasaray´i kanser ettigi felan yoktu. Burak cikip 3 senede, 8 tane teknik direktör degistireceksiniz, diye kafasini yemedi yöneticilerin.

Burak´a gelen teklifleri sayin ex Baskanimiz Ünal Aysal´a sorabilirsin. 25 Milyon´un altinda kurusuna satmam, gibi bir aciklama yapti sonrasinda... Galatasaray dogru zamanda satsaydi, Burak´dan iyi para kazanirdi. Ozaman anlarsin, neden sözlesmesinin bu denli uzun vadeli uzatildigini. Stratejik bir hata, cünkü avrupada bazi ülkelerde Burak´in primleri ile maasinin karsiligi 10 Milyon avro seviyelerine yaklasti.

Bütün suçlu Buraktir demiyorum zaten Çoğu yöneticilerin suçu. Burak yedek olmayi kabullense yönetim biraz dirayetli olsa Burak'a çoğu kişi laf etmezdi. En önemli sorun Burak'in kendisini yildiz oyuncu sanmasi. kendini bilen biri değil. Ha işe yaradiği olmuştur. O dönemde alinmasida yanliştir diyemem. Sorun 11 oynama isteğidir. kendi etti kendi buldu bence
Ünal aysal malini iyi gösterecek tabi. 25 milyon euro filan demesi normal. Gerçekler bu değil tabi.

Neyse ben gidip yatayim yeterli bu kadar ademcim. Sende git uyu İyi sabahlar:eek:

Son düzenleme:
Bütün suçlu Buraktir demiyorum zaten Çoğu yöneticilerin suçu. Burak yede olmayi kabullense yönetim biraz dirayetli olsa Burak'a çoğu kişi laf etmezdi. En önemli sorun Burak'in kendisini yildiz oyuncu sanmasi. kendini bilen biri değil. Ha işe yaradiği olmuştur. O dönemde alinmasida yanliştir diyemem. Sorun 11 oynama isteğidir. kendi etti kendi buldu bence
Ünal aysal malini iyi gösterecek tabi. 25 milyon euro filan demesi normal. Gerçekler bu değil tabi.

Burak´in hep antipatik yapisi vardi, birde yakisikli, boylu postlu olmasi, antipatikliginin dozajini daha da arttiriyor. Adamda ´ben Artistim´ tavri var, Baris Özbek´in bu konuda bir gömlek alti. Aga adama 3.5 milyondan primsiz, 5 yillik sözlesme verirsen, tabiki de kendini yildiz zanneder. Ünal Aysal blöf yapsa, bu sözlesmeyi vermez. Bakti avrupada piyasasi var, o da ona göre bir deger belirlerdi.

Ben genel anlamda topculara karsi bu nefreti anlamiyorum. Acisi ile tatlisi ile.. Basarisi ile, basarisizligi ile, kollektif anlamda cogunluk olarak memnun edici diye tabir edebilecegim, bir dönem gecti son 4-5 sene.

[video=youtube;7P3m9Z8kUjg]https://www.youtube.com/watch?v=7P3m9Z8kUjg[/video]

Son düzenleme:
Burak Yilmaz olmadiginda zaten Galatasaray sakir sakir, takir takir top oynayacakti... Okadar kötü,okadar zararli, ama gittiginden sonra Galatasaray 16. haftadan itibaren Burak´siz maclarda 2 galibiyet aldi 12 mactan. Galatasaray nekadar kötü olsa bile bu sene, gol ortlamasi en yüksek sezonlarindan birini yasarken, birden gol atmakda zorlaniyor.

Burak degildi, baska bir oyuncu gidip, böyle sonuclar alsaydik, burada kiyametler kopardi.

Beni taniyan Burak hakkinda düsüncelerimi iyi bilir, ama biraz adaletli olun.
:asd2:

İşine geldiğinde çok güzel çarpıtıyorsun olayları Adem. "Belki tutar" diye yanlış olduğunu bildiğin şeyleri ısrarla söylüyorsun, yapma bunu.
Burak mı gitti sadece? Yoksa Mustafa Denizli de geldi mi? Yoksa Denizli de gitti mi? Yoksa Riekerink de geldi mi? Yoksa Umut da oynadı mı?.. vs vs... Olay sadece Burak'ın gitmesi değildi.

sen 1.90 boyunda, süratli, savunma arkasina sarkabilen 140 macta, 82 civari gol atmis kac tane forvet gördün Galatasaray´da ? Burak´in boyuna postuna, tarzina bakan, zaten direk yazar ilk 11´e...
Alakasız.

1.90 boyunu kullanamayan, süratini topla birlikteyken kullanamayan, sarkarken ofsayttan pek de haberi olmayan 140 maçta 82 civarı gol atmış bir forvet dersek daha isabetli olur yoksa senin verdiğin açıklama tarzıyla hemen hemen herkesi parlatırsın.

Ya Adem hep "siz şöyle derken ben şöyle diyordum" diyosun da bi defa da çıkıp önümüze koymadın "aha bak" diye.
2012 senesinde de farklı bi üyelikle veya kendi boş zamanında foruma yazmadan çizdin Burak'ın Galatasaray kariyerini sanırım.

Üst Alt