Galatasaray 1975-1976 Sezonu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray 1975-1976 Sezonu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Galatasaray 1975-1976 Sezonu

Türkiye liglerinde pek başarılı olamadığımız dönemlerdeki kadrolarımızdan birisi. Bu dönemler Trabzonspor'un en parlak dönemleriydi. Lig'de bariz üstünlükleri vardı. Bu kadro 1976 yılında her iki maçta 'da 5-1 mağlup olduğumuz Belçika'nın Anderlecht takımı ile oynanan deplasman maçı kadrosudur.

Nihat Akbay, Yılmaz Pamuk, Arif Kuşdoğan, Enver Ürekli, Ali Yavaş, Fatih Terim, Tuncay Temeller, Aydın Güleş, Tarık Küpoğlu, Ekrem Günalp, Güngör Tekin, Müfit Erkasap, Şevki Şenlen, Mehmet Oğuz, Bülent Alkılıç, Fevzi Kezan, Bülent Ünder, Engin Tuncer, Gökmen Özdenak, Mehmet Özgül, Metin Kurt, Mustafa Ergücü, Nejat İnan, Murat İnan, Zafer Dincer, Serdar Gücüyener

Teknik Direktör: Turgan Ece, Don Howe, Fethi Demircan

Abdullah Taşan Bey'e teşekkürler ediyorum. Selam ve sevgiler.

Efsane başkan Selahattin Beyazıt'ın ikinci döneminin ilk sezonu

Futbolculuk kariyeri epey iyi olan ve daha sonrasında İngiliz futboluna damga vuracak Don Howe hoca olarak getirilmiş

YouTube'da şu videoyu görünce Don Howe'un bizde bir dönem hocalık yapmış olduğunu öğrendim

Howe epey ilginç ve saygı gören bir adam, Bobby Robson'dan Arsene Wenger'e bir sürü hoca üzerinde etkisi olmuş. Bizdeki dönemine dair kayda değer bir şey bulamadım ama ciddi bir taktiksel deha olduğu söyleniyor, aslında biz de henüz kariyerinin başındayken getirmişiz. Bizde Türkiye Kupasını kazanmış ama ligde Ts ve Fb'nin ardından üçüncü olmuş

Efsane başkan Selahattin Beyazıt'ın ikinci döneminin ilk sezonu

Futbolculuk kariyeri epey iyi olan ve daha sonrasında İngiliz futboluna damga vuracak Don Howe hoca olarak getirilmiş

YouTube'da şu videoyu görünce Don Howe'un bizde bir dönem hocalık yapmış olduğunu öğrendim

Howe epey ilginç ve saygı gören bir adam, Bobby Robson'dan Arsene Wenger'e bir sürü hoca üzerinde etkisi olmuş. Bizdeki dönemine dair kayda değer bir şey bulamadım ama ciddi bir taktiksel deha olduğu söyleniyor, aslında biz de henüz kariyerinin başındayken getirmişiz. Bizde Türkiye Kupasını kazanmış ama ligde Ts ve Fb'nin ardından üçüncü olmuş
Türkiye Kupası'nı Fethi Demircan ile kazandık o sezon

Üst Alt