Haber - Hurma: "Süper Lig 2023/24 sezonu tescil edilmeyebilir" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Hurma: "Süper Lig 2023/24 sezonu tescil edilmeyebilir"

1713861875747.png

Dursun Özbek'in TFF'ye yaptığı son ziyaretle ilgili konuşan Hurma, "Dursun Özbek'in açıklamalarına şaşırdım. 4 büyük kulübün tamamı, TFF'yi defalarca istifaya çağırdı. En ağır ifadeleri de Galatasaray kullandı. İmza süreci de Dursun Özbek'in WhatsApp grubuna yazmasıyla başladı, Süper Kupa finalinden bir hafta 10 gün kadar önceydi. 20 kulübün 20'si de erken seçim konusunda hemfikirdi. Kulüpler Birliği'nde bir metin hazırlandı ve toplantıda okundu. WhatsApp grubunda paylaşıldı" ifadelerini kullandı.

'Yetkisiz imza toplanıyor' iddiasına yanıt veren Süleyman Hurma, "Kulüp delegasyonları, yönetim kurulu kararıyla seçilir. Kimse yetkisiz imza toplayamaz. Notere gider, imza vermek istediğini dile getirir, noter de yönetim kurulu kararını ister, görür öyle tescil eder" sözlerini sarf etti.

TFF'deki başkanlık seçiminin haziran ayına alınıp alınmayacağına dair soruyu yanıtlayan Süleyman Hurma, "FIFA ve UEFA Türk futbolunu takibe almış durumda. Şunu da net bilelim, Türkiye Ligi, bu durum böyle devam ederse tescil olmama tehlikesiyle karşı karşıya. Bir ayda kaç kez UEFA ve FIFA Başkanlarının açıklamaları oldu. Bir ayda iki kez gündemlere geldik. O yüzden bir an önce yapmamız gerekenleri yapalım, daha ağır bedeller ödemeyelim" diyerek sözlerini noktaladı.

[NTV]

niye tescil edilmiyor GS sampiyon olacagi icin mi? keske 2011de tescil etmeme cüretini gösterseydiniz serefsiz ahlaksizlar. o gün tescil ettiginiz icin bugün fenerin gün yüzü göremiyor. ayrica sen karagümrük baskani falan degilsin alinin kuklasisin ve fenerlisin. bu yüzden fenerin yazdim. senin ligde bulunma amacin fenerine 6 puan vermek diger yancilar gibi. simdi kes sesini ve küme düs

Ulan Dursun Özbek zaten ilk olarak seçim için imza toplamaya kulüpler birliğinde karar verdik, sonra seçim kararı alındı ondan sonra imza işinin önemi kalmadı ve seçimi erkene almak için müzakere kararı aldık dedi. Müzakere daha yapılmadan 3 kulüp hangi kafa ile açıklama yapıyorsunuz. Bir de Whatsapp 'a atıldı diyor açıklama, atılınca onaylanmış mı sayılıyor bitin küçüğü?

Üst Alt