Gündem - İstanbul 10. Asliye Mahkemesi’nden Galatasaray Kongresi’ne Tedbir Kararı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gündem İstanbul 10. Asliye Mahkemesi’nden Galatasaray Kongresi’ne Tedbir Kararı

Değerli Galatasaraylılar,

26 Mart 2022 tarihindeki Olağan Genel Kurul toplantımızda ve sonrasında yönetim kurulumuz tarafından alınmış olan kararlara dair, bugün yaşanan hukuki gelişmelere istinaden, Divan Kurulu Başkanlığı, Genel Kurul Divanı, Başkan Adayları ekiplerinden hukukçular ve Kulübümüzün hukukçularından oluşan komisyonun bilgisi dahilinde mahkeme nezdinde tedbir kararına karşılık itiraz dilekçesi tarafımızdan sunulmuştur.

Divan Kurulu Başkanlığı, Başkan Adaylarımızın ekipleri ve hukukçularımız bugün bir araya gelerek süreci değerlendireceklerdir.

Sürece dair yol haritasını tüm şeffaflığı ile camiamızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu
1650380119986.png

Yargı sistemini savunacak değilim ,ancak ihtiyati tedbir kararları çoğu bir ile üç gün arasında çıkıyor. İşi bu noktadan alıp ekstra senaryo geliştirenlere de dikkat etmek lazım. Kim gidip kim geliyorsa gelsin ama bu iş en geç 1 Haziran'a bitsin. Bu sezon başını da seçim yemesin artık.

Yargı sistemini savunacak değilim ,ancak ihtiyati tedbir kararları çoğu bir ile üç gün arasında çıkıyor. İşi bu noktadan alıp ekstra senaryo geliştirenlere de dikkat etmek lazım. Kim gidip kim geliyorsa gelsin ama bu iş en geç 1 Haziran'a bitsin. Bu sezon başını da seçim yemesin artık.
22 Nisan Cuma imiş mahkeme günü eğer tedbir kalkarsa seçim 30 Nisan'da olur yok kalkmazsa yeni seçim tarihini açıklanacaktır tahminim.

Galatasaray'da başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu'nun listesinde yer alan hukukçu Utku Dönmez, 10. Asliye Mahkemesi'nin kararını değerlendirdi.

"BU KARAR KAOSA GÖTÜRÜR"

Av. Utku Dönmez'in açıklamaları şöyle:

"Mevcut karar Galatasaray'ı kaosa götürür. Galatasaray demokrasisine zarar verir. Hukuki olarak yapılacaklar mutlaka vardır ancak Başkan Burak Elmas'ın tüzüğün 28. maddesine göre yeni bir seçim takvimi açıklamasında ya da istifa ederek kulübü seçime götürmesinde yarar görüyorum. Galatasaray ile ilgili kararlar mahkeme koridorlarında değil, genel kurul üyeleri ve yönetim kurulu tarafından verilir. Seçim kararı, iptali istenen genel kurulda değil, yönetim kurulunda alınmış olup mevcut karar hem maddi hukuka hem de Galatasaray demokrasisine aykırıdır.
Bugün verilen kararın amacı Galatasaray'ı kaosa sürüklemektir. Kişisel ikballeri için Galatasaray üzerinden hesap görenler bunun altında kalırlar. Burak Elmas ve yönetimi derhal istifa etmelidir. Bu şartlarda kulübü yönetmeleri mümkün değil."

(Milliyet)

Galatasaray'da başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu'nun listesinde yer alan hukukçu Utku Dönmez, 10. Asliye Mahkemesi'nin kararını değerlendirdi.

"BU KARAR KAOSA GÖTÜRÜR"

"Mevcut karar Galatasaray'ı kaosa götürür. Galatasaray demokrasisine zarar verir. Hukuki olarak yapılacaklar mutlaka vardır ancak Başkan Burak Elmas'ın tüzüğün 28. maddesine göre yeni bir seçim takvimi açıklamasında ya da istifa ederek kulübü seçime götürmesinde yarar görüyorum. Galatasaray ile ilgili kararlar mahkeme koridorlarında değil, genel kurul üyeleri ve yönetim kurulu tarafından verilir. Seçim kararı, iptali istenen genel kurulda değil, yönetim kurulunda alınmış olup mevcut karar hem maddi hukuka hem de Galatasaray demokrasisine aykırıdır.
Bugün verilen kararın amacı Galatasaray'ı kaosa sürüklemektir. Kişisel ikballeri için Galatasaray üzerinden hesap görenler bunun altında kalırlar. Burak Elmas ve yönetimi derhal istifa etmelidir. Bu şartlarda kulübü yönetmeleri mümkün değil."

(Milliyet)
asıl sizin saçma sapan intikam alır gibi ibra mevzularınız kulubü kaosa sürükledi ve sürüklemeye de devam edecek. bu saçma durum yüzünden güçlü 1 başkan profili çıkaramıyor koca kulüp. Yüzsüzlükte level atlıyorsunuz arkadaş. Altaylının söylediğine göre, Belmas seçildikten 1 hafta sonra ibra etmeme kampanyası başlamış içeride.

Burak Elmas bu kararı bildiği için seçim kararı alıyorum diye şov yaptı.
Şimdi de ben seçim kararı aldım mahkeme yaptırmadı diyecek.
İhtmal vermiyorum istifa edeceğine.
İş taraftara düştü

"BU KARAR KAOSA GÖTÜRÜR"

(Milliyet)
Sizin yaptıklarınız çok normal zaten. İbranın anlamı dahilinde bile davranılmadı. Kaosu başlatan sizin gibiler.

Kongreye katılmayan biri nasıl başvurup iptal ettiriyor ? Tam muz cumhuriyeti.

SM-G985F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Metin Öztürk: "22 Nisan için tedbir kararı kalkmazsa 14 Mayıs için yeni bir seçim kararı açıklanacak. Bunun gerçekleşmesi için de tüm kurullarıyla birlikte başkan Burak Elmas istifa edecek. Yakışan duruşu gösterdiği için Burak Elmas'a teşekkür ediyorum.”

Üst Alt