Kurtuluşumuz İçin, Başarı İçin Tek Çare: Abdullah Avcı! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kurtuluşumuz İçin, Başarı İçin Tek Çare: Abdullah Avcı!

dun viscayi izlemedim diyodun simdi de basaksehirin kadrosuyla ilgili ahkam kesiyosun
her konuyla ilgili ahkam kesmene gerek yok
kadroda ugur ucardan baska sag bek yok, onu da 12 mac kesip bekiri oynatmis
sana bekirin hangi durumlarda sag bek oynadigini, takimin o maclarda kac kez kaybettigini soylemistik simdi de kimin yerine oynadigini da soyluyoruz
soyadin gibi ol ve bugun ogrendiklerin icin sukranlarini sunup daha fazla sag ustteki bildirimler hanemi mesgul etme, uza
Visca'yi izlemedim demedim, sizler kadar izlemedim dedim. (42. sira'yi bir kez daha hatirlatalim bu sekilde)

Ahkam kesen kim? Bekir sag bek oynamaz diyorum bu benim fikrim ki Bekir'in yetersiz oldugunu normal kafali biri kabul eder.

Bizim tartismaya yönelik yazmissin galiba. Öyle ise degisen ne olur bu tartismada?

abdullah avcı alakasız bir icat çıkarmamış yani

fenerbahçe bile adamı sağ bek diye transfer etti

ayrıca bekiri sağ bek oynatarak abdullah avcı ligin en etkili sol ön oyuncusunu maçın büyük bölümünde etkisiz kılacak kurguyu oluşturabilmiş

bu bir antrenör başarısı değil midir

Dortmund'un kulübümüzü 4'lediği maçta sol bekin Sokratis olduğunu hatırlayıp konuyu tatlıya bağlayalım

+Klopp hocam kendisini muhtelif defalar sağ bekte de denemiştir

Son düzenleme:
abdullah avcı alakasız bir icat çıkarmamış yani

fenerbahçe bile adamı sağ bek diye transfer etti

ayrıca bekiri sağ bek oynatarak abdullah avcı ligin en etkili sol ön oyuncusunu maçın büyük bölümünde etkisiz kılacak kurguyu oluşturabilmiş

bu bir antrenör başarısı değil midir
Degildir ki Hayri'nin dedigi gibi 'sadece' 12 maca cikmis, yani diger maclarda da o dedigin kurgu olusmus.

Sorun burda kimin ne yaptigi degil. Fener'liler mesela Bekir'den kurtulduklari icin mutlular. Fener'de bek fln oynamasi referans degil.

Yetersiz mi degil mi, tartisma bu. Ben daha ileriye gidiyorum, yeteneksizin önde gideni hemde bana göre. Sizler yeterli buluyorsaniz sizin anlayisiniz. Fener savunmasini ne hale getirdi ortada.

Visca'yi izlemedim demedim, sizler kadar izlemedim dedim. (42. sira'yi bir kez daha hatirlatalim bu sekilde)

Ahkam kesen kim? Bekir sag bek oynamaz diyorum bu benim fikrim ki Bekir'in yetersiz oldugunu normal kafali biri kabul eder.

kendi mi oynasaydi hakancigim
zirvalamakta ust noktaya ciktin bu msjnla
takimda tek defans yapan orta saha MAHMUT oldugundan bazi maclar bekiri tercih edip defansi saglam tutmayi tercih etmis olabilir
sen olmasan 15. falan olacagimiz istatistige istinaden tekrarliyorum, UGUR UCARDAN BASKA SAG BEK YOK TAKIMDA
anliyon mu yoksa sen geri adim atmayi sevmiyosun diye almanca ogrenip almanca mi yazalim
yeni bisey soylemeyeceksen ltf bos yapma zira baydin Hadi eyw_______

Degildir ki Hayri'nin dedigi gibi 'sadece' 12 maca cikmis, yani diger maclarda da o dedigin kurgu olusmus.

Sorun burda kimin ne yaptigi degil. Fener'liler mesela Bekir'den kurtulduklari icin mutlular. Fener'de bek fln oynamasi referans degil.

Yetersiz mi degil mi, tartisma bu. Ben daha ileriye gidiyorum, yeteneksizin önde gideni hemde bana göre. Sizler yeterli buluyorsaniz sizin anlayisiniz. Fener savunmasini ne hale getirdi ortada.

bence de yetersiz ama avcı öyle bir takım kurgusu oluşturmuş ki bekir bile kaya gibi gözükebiliyor bu kurguda , gerek orta sahalarının yardımları olsun gerek sağ öndeki oyuncunun savunma disiplini

geçen linnes konusunda diyordun ya linnes moldedeki sistemde öne çıkıyordu bizim de öyle bir sistem kurmamız lazım diye

işte avcı da bu tarz bir hoca , gayet tabi takımımızın başına olur da geçerse bekirden daha yeterli asetleri(örneğin linnes) ,kuracağı bu sisteme adapte ederek başarılı olmamızı sağlayabilir

başakşehirin elindeki kadrodan maksimum verimi almak için yaptığı bir veya birkaç oyuncu tercihi üzerine ortaya koyduğu istikrarı çöpe atmak bence bir önyargı ürünü

Son düzenleme:
kendi mi oynasaydi hakancigim
zirvalamakta ust noktaya ciktin bu msjnla
takimda tek defans yapan orta saha MAHMUT oldugundan bazi maclar bekiri tercih edip defansi saglam tutmayi tercih etmis olabilir
sen olmasan 15. falan olacagimiz istatistige istinaden tekrarliyorum, UGUR UCARDAN BASKA SAG BEK YOK TAKIMDA
anliyon mu yoksa sen geri adim atmayi sevmiyosun diye almanca ogrenip almanca mi yazalim
yeni bisey soylemeyeceksen ltf bos yapma zira baydin Hadi eyw_______
Bir kere o istatistiklere ben girmedim arkadas, yani beni baglamiyor almanci olarak, bunu gecelim. Yine tribünlere oynamissin, olmamis ama.

Ugur Ucar o maclar sakatmiydi Bekir oynadiginda? Sen her maci tekip ederek bunu kesin biliyorsundur yoksa hemen bi Transfermarkt'a göz at cogu kisinin yaptigi gibi. Eger öyle ise ve bundan dolayi Bekir'i kulaniyorsa, hata bende. Bunu kabul ederim.

Ama kendi taktik anlayisindan tercih etmisse, bu konuda fikrimi koruyorum ve hakliyim da. Kurgu murgu da bahane, yok neymis saglama almis vsvsvs..

Bu mantik kanat'i saglama almak icin Semih'i sag bek olarak tercih etmek ile, Fener macinda bekleri cikmasin diye Umut'u kanat oynatmak ile estir. Bende buna karsiyim.

sıfırdan takım kuracak ve tamamen baştan başlayacaksak eyvallah ama Sneijder'i, Podolski'yi falan verip al bunları oynat dersek hayal kırıklığı olur bence.

Bekir sığırın önde gidenidir de konu neden bekir üzerinden yürüyor ? Bizde sabri sol açık oynuyor arkadaşlar takılmayın bunlara yokluktan oynatılmış savunma olarak da katkı sağlamış ilk 4 e girmişler işte..

bence de yetersiz ama avcı öyle bir takım kurgusu oluşturmuş ki bekir bile kaya gibi gözükebiliyor bu kurguda , gerek orta sahalarının yardımları olsun gerek sağ öndeki oyuncunun savunma disiplini

geçen linnes konusunda diyordun ya linnes moldedeki sistemde öne çıkıyordu bizim de öyle bir sistem kurmamız lazım diye

işte avcı da bu tarz bir hoca , gayet tabi takımımızın başına olur da geçerse bekirden daha yeterli asetleri(örneğin linnes) ,kuracağı bu sisteme adapte ederek başarılı olmamızı sağlayabilir

başakşehirin elindeki kadrodan maksimum verimi almak için yaptığı bir veya birkaç oyuncu tercihi üzerine ortaya koyduğu istikrarı çöpe atmak bence bir önyargı ürünü
Bu iyi argüman olmus iste. Ama ben Linnes'in bireysel yeteneklerine güvendigim icin bahsediyordum o kurgudan. Eksikleri olsada bir sistem ile kapatilir Molde de oldugu gibi.

Dün mesela Fener macini komple izledim, Basaksehir'de en kötü isim belkide Bekir. Adamin yaptigi pas hatalarinin haddi hesabi yok. Önünde ki Visca'ya net bir sekilde 3 kez topu atamadi, sürekli tac'a gönderdi.

Bir kere o istatistiklere ben girmedim arkadas, yani beni baglamiyor almanci olarak, bunu gecelim. Yine tribünlere oynamissin, olmamis ama.

Ugur Ucar o maclar sakatmiydi Bekir oynadiginda? Sen her maci tekip ederek bunu kesin biliyorsundur yoksa hemen bi Transfermarkt'a göz at cogu kisinin yaptigi gibi. Eger öyle ise ve bundan dolayi Bekir'i kulaniyorsa, hata bende. Bunu kabul ederim.

Ama kendi taktik anlayisindan tercih etmisse, bu konuda fikrimi koruyorum ve hakliyim da. Kurgu murgu da bahane, yok neymis saglama almis vsvsvs..

Bu mantik kanat'i saglama almak icin Semih'i sag bek olarak tercih etmek ile, Fener macinda bekleri cikmasin diye Umut'u kanat oynatmak ile estir. Bende buna karsiyim.

ugur kotu oynadiysa napacaz peki
yedegi de yok
zaten kart cezalisi oldugu icin bekir oynamis onun yerine sonra da oynamaya devam etmis
bence sus

Bu iyi argüman olmus iste. Ama ben Linnes'in bireysel yeteneklerine güvendigim icin bahsediyordum o kurgudan. Eksikleri olsada bir sistem ile kapatilir Molde de oldugu gibi.

Dün mesela Fener macini komple izledim, Basaksehir'de en kötü isim belkide Bekir. Adamin yaptigi pas hatalarinin haddi hesabi yok. Önünde ki Visca'ya net bir sekilde 3 kez topu atamadi, sürekli tac'a gönderdi.

gayet tabi top kullanma konusunda yetersiz olduğu aşikar fakat abdullah avcının hücum planı oyunu bekler üzerinden kurmak olmak zorunda değil ki

yalnızca rakibin en etkili bölgesinden yaşayacağı tehlikeleri aza indirgemek için bazı maçlarda bu tercihi kullanmış olabilir

he sen diyorsan ki her rakibe karşı ofansif oyununu kabul ettirsin elindeki hücumcu beki -varsa- kullansın

bu bizim gibi büyük takımlar için hele lig maçlarında olması gereken bir durum fakat başakşehir klübü ile de her takıma oyun üstünlüğü sağlamak üzere sahaya çıkmak ne kadar gerçekçi olur ve nasıl bir sonuç getirir biraz riskli

olur da bir büyük takımın başına geçtiği zaman sayın avcı eğer rakibe önlem almak adına bu tarz tercihler yaparsa o zaman eleştirelim ama büyük takımlara karşı başakşehirde bunu yapmasını çok anormal karşılamamak gerektiğini düşünüyorum

mr. a. a. gol atacak, assist yapacak herhalde. kurtuluşumuz iyi gözlemlenmiş fiyat/performans futbolcular alınmasıdır . net

Üst Alt