Okan Buruk: "Biz yine şampiyonluk yarışının içerisinde olan bir takım olacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Okan Buruk: "Biz yine şampiyonluk yarışının içerisinde olan bir takım olacağız"

Teknik Direktörümüz Okan Buruk, Spor Toto Süper Lig’de oynadığımız Giresunspor mücadelesinin ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Okan Buruk’un açıklamaları şu şekilde:

“Giresunspor’u tebrik ederek sözlerime başlıyorum. Çok mücadele ettiler. Açıkçası bu maç, maç öncesinden bildiğimiz bir maçtı. Giresunspor’un bekleyeceği, sert bir defans yapacağı, orta sahada adam adama takiplerin olacağı belliydi. O yüzden bizim hareketlerimiz önemliydi. Kenarları iyi kullanmamız önemliydi. Aslında kenarlardan baktığımızda ceza sahası ve çevresine yaklaştık ama ortalarımız çok kötüydü ceza sahası içerisinde buluşturamadık. Oradaki seçimlerimiz kötüydü. Maçın totalinde orta sayımız vardı ama hep kötü ortalar yaptık. Bu tür maçlarda bu takımları çözmek için kenar hücumları önemli, bekler ön plana çıkıyor. Bugün beklerimizin hücum performansları bu anlamda bizi tatmin etmedi. Ön taraftaki performanslarımız oyuncularımızın kalitesine göre çok düşük kaldı. Daha çok topun bizde olduğu, rakibi kendi sahasına yıktığımız bir oyun oldu maçın genelinde. Pozisyon üretmekte zorlandık. Galatasaray takımının daha çok pozisyon üretmesi gerekiyordu. Son paslar, yaptığımız ortalar kalitesiz olunca bu anlamda üretemedik. İkinci yarıya Gomis hamlesiyle başladık. Ceza sahası içerisinde 1 kişi daha olsun, 2 forvetle gelecek ortalara daha net bir şekilde ulaşalım diye. Bu anlamda çok üretken değildik. Aslında baktığımızda oyun bizdeydi. Rakibimizin 2-3 kez bizim yarı sahamızı geçtiği pozisyonlar vardı. Bireysel bir hata hem takımımızın düşmesine yol açtı orada baktığımızda 15 dakikaya yakın bir süre vardı. Takım demoralize oldu. Belki 0-0 gitse maç yine daha yüksek bir moralle golü bulma şansımız olabilirdi. Bireysel bir hata bizi aşağı çekti. Hücum hamleleri yaptık, çok az ürettik. Bizim açımızdan verdiği tüm kararlarla Galatasaray aleyhine sahada olan bir hakem vardı. Bunun da altını çizmek istiyorum. Faulleri vermedi, oyunu hızlandırmadı. Çok Süper Lig tecrübesi olmadığı için bu ligdeki oyunu hızlandırma anlamında sınıfta kaldı diye düşünüyorum hakemin. Çok yanlış kararlar verdi, 3 kere devam eden oyunu kesti. Faul vardı avantaj verdi, 3 kere avantajı kesti maç içerisinde. Süper Lig kalitesinin altında bir hakemdi benim görüşüme göre. Bu ligin kalitesini, bu ligin ismini daha yukarı çekmek için burada oyunu oynatabilecek gerçekten hakemlere ihtiyaç var. Vermediği faulleri bizim aleyhimize bir kenara bırakıyorum. Sakatlık oldu, doktoru ve masörü çağırdı, yarı yoldan onları gönderdi. Oyun oynarken kavgalar oluyor bir şey yapamıyor. Giresunspor hak etti, kazandı. Onları tebrik ediyorum.

Yeni oluşan bir takımız. Bugün de birçok arkadaşımız oyuna sonradan girdi. Birçok mevkide değişiklik oldu. Savunmada Nelsson, Sacha Boey, Patrick ve Kerem dışında diğer oyuncular yeni gelmiş oyunculardı. Yeni bir oluşum içerisindeyiz. Burada tabii ki eksikliklerimizi çok net görüyoruz. Yeni hamleler yapabiliriz. Takımın birbirine alışması için de bir süre gerekiyor. Geçen hafta kazandığımızda bu süreyi azalttığımızı ve bu hafta buraya kazanmak için çıktığımızı ve kazanarak bu süreyi geçirmek istediğimizi söylemiştik. Bugün bu anlamda istemediğimiz bir sonuç oldu. Buraya gelen taraftarlarımızdan, bizi izleyen taraftarlarımızdan yine desteklerini bekliyoruz. Bir maç kaybettik, çok uzun bir maraton var. Biz yine şampiyonluk yarışının içerisinde olan bir takım olacağız. Onlara yakışır bir şekilde sahada en iyisini yapacağız. Bundan hiç şüpheleri olmasın. Bugün istemediğimiz bir sonuç aldık. Bundan sonraki maçlarda bunu telafi edeceğiz.”

Lig genelinde hakemlerin oyunu öldürdüğü görüşüne katılıyorum. Önceden eyyamcı hakemler vardı şimdi kötü hakemler var.

en azından kasıma kadar prandelli kadar şu işi götür,puan farkını çok actırma.sonra yolunu buluruz biz sampiyonlugun

Bu dogruda, ama ligde her takimda, topu süremedigi an götünü dönüp, rakibin kendisine hafiften üflemesini bekleyip kendini yere atmayi bekleyen oyuncularla dolu. Marcaoda bunu her mac yapiyordu faul cekmek icin.
Sorun hakemlerde, hakem faul çalmasın bak bidaha yapıyor mu. Bizim takımlar avrupada böyle değiller mesela

Hakemi boşver hoca. Kerem ve Gomis’in bencilikleri. Herkesin kendine oynaması. Hatalı pas atan arkadaşını alkışlayan biri yok. Ortasaha yumuşacık. Kanata içince cezasahası içinde ezber pozisyonlar yok. Sen takımı oluşturamamışsın.

Hakemlik bisey yoktu kötü oynadık bunu 20 senedir söylüyoruz trabzonspor da leş oynuyor ama adamlar duran toplarls oyunu çözüyor biz 20 senedir bu sorunu çözemiyoruz, çözemiyoruz, çözemiyoruz

SM-M127F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Nası yoktu. Salakça bir hata yüzünden yenildik tamam bariz.

Ama ilk yarı onların bir atağı oldu. Adamları çok bariz ileride atağın bitmesini bekledi yan hakem de öyle kaldırdı bayrağı.

Aynısı Yunus’un kontraya gelip Gomis’e verdiği bir atak vardı. Gomis’e verdi Gomis sola verdi hakem dat oyunu durdurdu rakip daha topa dokunmamış atak devam ediyor kaleye yaklaşmışız.

Neden? Onlar gol atarsa belki Var’dan döner, bizim atak VAR’a kalmasın diye.

var diye bir nimet çıkmısken oynatın arkadas nası olsa varsa bir şey dönüp dolasıp iptal edeceksiniz golü. yabancı hakem sart aga bu ülke futboluna. bu hıyarlar yüzünden dit dit yirmi bin defa duruyor oyun.
hakemle alakalı elestiride bu hocanın. maglubiyeti hakeme yıkmak gibi bir sonuc cıkmasın. baslık biraz ona itiyor okuyanları.

acıklamalar doğru çözülebilecek sorunlar mı bunlar göreceğiz. yerinde olsam gene yazayim anhold kazım boey basta olmak üzere. antrenman öncesi-sonrası nese artık bol bol hareketli, duran top, ters ayak orta allah ne verdiyse en az iki saat çalıştırırdım. bir takım orta konusunda ne kadar kötü olabilirse o kadar kötüyüz. bi tek kazımın orta var. açılan orta kalitesizliği pacalarımızdan akıyor. nası düzelir bilmiyorum ama bu sorunu çözemezsek daha cok canımız yanar sezon boyunca. açamıyoruz çünkü kapalı savunmaları. duran top ve çizgi ortalarına kalıyoruz. bir tane atsak bambaska bir yere gidecek maçı kaybediyoruz. her puanın değerli olduğu yerde güzel bir sinerji yakalanmısken müthiş sürpriz puan kaybı oldu benim için.

var diye bir nimet çıkmısken oynatın arkadas nası olsa varsa bir şey dönüp dolasıp iptal edeceksiniz golü. yabancı hakem sart aga bu ülke futboluna. bu hıyarlar yüzünden dit dit yirmi bin defa duruyor oyun.
hakemle alakalı elestiride bu hocanın. maglubiyeti hakeme yıkmak gibi bir sonuc cıkmasın. baslık biraz ona itiyor okuyanları.

acıklamalar doğru çözülebilecek sorunlar mı bunlar göreceğiz. yerinde olsam gene yazayim anhold kazım boey basta olmak üzere. antrenman öncesi-sonrası nese artık bol bol hareketli, duran top, ters ayak orta allah ne verdiyse en az iki saat çalıştırırdım. bir takım orta konusunda ne kadar kötü olabilirse o kadar kötüyüz. bi tek kazımın orta var. açılan orta kalitesizliği pacalarımızdan akıyor. nası düzelir bilmiyorum ama bu sorunu çözemezsek daha cok canımız yanar sezon boyunca. açamıyoruz çünkü kapalı savunmaları. duran top ve çizgi ortalarına kalıyoruz. bir tane atsak bambaska bir yere gidecek maçı kaybediyoruz. her puanın değerli olduğu yerde güzel bir sinerji yakalanmısken müthiş sürpriz puan kaybı oldu benim için.
var bugun hic devreye girmedi yok gibiydi

Hakemi birak önce kendine bak, takimin hala net bir oyun plani yok, tam olarak ne oynamak istedimiz belli degil. Oyuncular bu sekilde cok yoruluyor. Basaksehirde sin yillinda baya basariyiz bir görüntü cizmisti, sanki ordan devam edecek gibi havasi var. Bir iki transfer ile bu takim kagit üzeri Süper ligin baya üstünde duruyor. Eger tek derdimiz hakem ise, ömrün uzun olmaz. Yabanci bir hoca sartdi hele kurulan takimi görünce sart oglu sart di.

Arabanin motoru Ferrari ama kasasi haci murat.

M2011K2G cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt