SL 22/23 H:6 | Beşiktaş 0-1 Başakşehir | MS | 12 Eylül - Sayfa 48 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ne olur

• Kullanılan toplam oy
    41
  • Anket kapatılmış .
Aynen öyle. Tudor köylüsünün balonu da o Başak maçında patlamıştı. Sonra dikiş tutmadı zaten. Bizden uzak Allah'a yakın olsun Tudor. Aman!!!

Ismael de öyle olacak. Beşiktaş kendi evinde zor puan kaybeder büyük maçlar dışında, ki ilk büyük maçta patladılar Başakşehir karşısında, ama dışarıda sıkıntı yaşarlar bu taktikle.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Buna katılmıyorum. Tudor'un hücum aksiyonları vardı bu İsmael'den daha iyi hoca İsamel kanata yada Weghorst'a uzun top ve orta dışında planı yok. Tudor sorun insani ilişkileri tabi bizden sonra taktik olarak daha da gelişti ama insani ilişkilerini geliştiremezse büyük camia ve takımlarda asla kalıcı olmaz iyi gitse bile bir yerde tökezler ve oyuncuların satışı başlar. Dünyanın en iyi TD'leri bile boşuna iletişim en önemli nokta diye demiyorlar.

Buna katılmıyorum. Tudor'un hücum aksiyonları vardı bu İsmael'den daha iyi hoca İsamel kanata yada Weghorst'a uzun top ve orta dışında planı yok. Tudor sorun insani ilişkileri tabi bizden sonra taktik olarak daha da gelişti ama insani ilişkilerini geliştiremezse büyük camia ve takımlarda asla kalıcı olmaz iyi gitse bile bir yerde tökezler ve oyuncuların satışı başlar. Dünyanın en iyi TD'leri bile boşuna iletişim en önemli nokta diye demiyorlar.
Ben Tudor'u severdim. Ne zaman Beşiktaş maçı 3-0 kaybedildi ve sonrasında Beşiktaş'a yanladı orada tamamen bitti benim için. Allah'ı gelse bana bu adam hakkında iyi düşündüremez artık. Gitsen Beşiktaş'ının teknik direktörü olsun. Her futbolcudan her şeyi isteyemezsin zaten. Herkesten koşmasını istiyor paşamız ama sen Mourinho değilsin oyunculara nazın geçsin. Bak mesela Eto'o zamanında Barcelona'dan santrafor oynamak istediği için ayrıldı Inter'e gitti. Adam Inter'de Mourinho tarafından kanada çekildi buna rağmen. Bunu Tudor yapsa Eto'o derdi "Sen benimle dalga mı geçiyorsun? Ben dünyanın en iyi takımını santrafor oynamadığım için bıraktım sen gelmiş bana kanat oyna diyorsun" Ama işte Mourinho'ya öyle bir güvendi ki Eto'o sol kanatta oynadı ve gıkı çıkmadı. Sonunda da CL geldi. Bu işler böyle. Oyuncu ile ikili ilişkini kuracaksın.

Ben Tudor'u severdim. Ne zaman Beşiktaş maçı 3-0 kaybedildi ve sonrasında Beşiktaş'a yanladı orada tamamen bitti benim için. Allah'ı gelse bana bu adam hakkında iyi düşündüremez artık. Gitsen Beşiktaş'ının teknik direktörü olsun. Her futbolcudan her şeyi isteyemezsin zaten. Herkesten koşmasını istiyor paşamız ama sen Mourinho değilsin oyunculara nazın geçsin. Bak mesela Eto'o zamanında Barcelona'dan santrafor oynamak istediği için ayrıldı Inter'e gitti. Adam Inter'de Mourinho tarafından kanada çekildi buna rağmen. Bunu Tudor yapsa Eto'o derdi "Sen benimle dalga mı geçiyorsun? Ben dünyanın en iyi takımını santrafor oynamadığım için bıraktım sen gelmiş bana kanat oyna diyorsun" Ama işte Mourinho'ya öyle bir güvendi ki Eto'o sol kanatta oynadı ve gıkı çıkmadı. Sonunda da CL geldi. Bu işler böyle. Oyuncu ile ikili ilişkini kuracaksın.
Tudro'un zaten insani ilişkisi gerek takım, gerek basınla kötüydü ki pek gelişmiş gibide görünmüyor bu yönü. Ben taktik anlamda Tudor bu İsmael2in ciddi önünde olduğunu düşünüyorum. Yoksa Tudor zaten iletişim yönünü geliştirmediği taktirde bir takımda uzun süreli çalışması zor.

Bjk penaltı pozisyonu penaltıydı bence. Basakşehir'in kafaya çıkan oyuncunun itildiği pozisyonda penaltıydı. Nedense o pozisyonu kimse konuşmuyor.

Bjk penaltı pozisyonu penaltıydı bence. Basakşehir'in kafaya çıkan oyuncunun itildiği pozisyonda penaltıydı. Nedense o pozisyonu kimse konuşmuyor.
Beşiktaş'ın penaltı beklediği pozisyon uzun yıllardır kurallar gereği penaltı çalınmıyor. Oyuncu müdahale etmek için topa kafasıyla atlıyor o sırada vücudundan ya da direk eline geldiği zaman vermiyorlar. Buna en güzel örnek 2017-18 sezonunda içerideki Fenerbahçe maçında Feghouli Hasan Ali'ye çalımı atmıştı top arkaya geçerken Hasan Ali'nin destek eline gelmişti normalde top geçse gol olacaktı. Bu tarz kurallara yapacak bir şey yok genel olarak çıkmıyor.

Hatta burada net gözüküyor dakika 3.10'dan itibaren bakabilirsiniz. Bugün ki elden daha ağır bir el ama dediğim gibi destek eli sayıldığı için bunlara verilmiyor.

Gedson space jamdeki yetenekleri çekilmiş mj gibi olmuş becekeye gidince.Demek ki keramet Fatih hocadaymış.Bjknin de patlayacağı bariz ortadaydı adamlar 30dk full pres yapıyolar gol atamazlarsa bam güm top şişirmeye başlıyolar.Fiziksel yönden ligin en iyilerilerinden biriler ama aynı zamanda taktiksel yönden ligin en kötülerinden biriler.Ben sırf tempo yaparak şampiyon olan takım bugüne kadar görmedim set oyunu şampiyonluğun olmazsa olmazı bu açıdan ligin en avantajlı takımı biziz.Başakşehir de 35lik mahmut-biglia orta sahasıyla iyi işler yaptı onlar da şampiyonluk adayı olacak gibi duruyor.

Başakşehir Beşiktaş'ın pres gücünü pas yapa yapa kırdı ilk yarıda. Yanlış hatırlamıyorsam %62-38 üstündü ilk yarıda Başakşehir. Ama tabi futbol bu sen pas yapa yapa presi kırmaya çalışırken Nkoudu kaçırdıklarından birini atsa maçın hikayesi başka bir şey olabilirdi. Yine de Başakşehir gerçekten çok dengeli bir takım. Bundan önceki maçlarda Beşiktaş rakiplerini presle boğuyordu, bu sefer sert kayaya çarptılar. Weghorst da saçı o saçma sapan renge boyatınca Mehmet Batdal seviyesine düşmüş. :D

Bjk'nin tırt olduğu belliydi de Başakşehir konusunda endişelenmeye başladım. O savunmayla, o kaleciyle, o orta sahayla bir şekilde sonuç alıyorlar çok sıkıntılı bir durum.

Üst Alt