SL 23/24 H:29 | Fenerbahçe 4-1 Pendikspor | MS | 10 Mart - Sayfa 108 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 23/24 H:29 | Fenerbahçe 4-1 Pendikspor | MS | 10 Mart

Korkmayan bir savcı araştırsa bunları, bu yıl Türk futbol tarihinin en büyük şike olaylarının döndüğü yıl olabilir.

Başkanıyla, yöneticileriyle, teknik ekibiyle, futbolculariyla, yandaş medyasiyla, tvdeki heriflerle, sosyal medyadaki kopekleri ile algı oluşturuyorlar. Biri de çıkıp hakem Pendik takımını doğradı demiyor, diyemiyor.

Adamlarda utanma yok. Her seferinde aynı şeyler. Adamlar Pendikliler yerden kalkmıyor diyor, yahu sen topa giriyorsun peşine adamın bileğine basıyorsun. Hakemde gördüğü halde faul çalmıyor sonra bu adam neden yatıyor diye bağırıyorsun?

Hakem yardım etmiyorsa, var daki ediyor. Maçtan sonra yayıncı kuruluş kararların yanlış olduğunu dile getiriyor ve ne hikmetse maç esnasında görmediğimiz görüntüler, açılar çıkıyor ortaya.

Kasimpasa maçından sonra açıklanan var konuşmalarını dinledik. Hakemi nasıl manipule ettiğini, tek açıdan gösterip sanki topun el'e çarptığı izlenimini gösterdi hakeme.

TV dekiler diyor ki:gri pozisyonda var müdahale edemez. Bu var'i kaldırın abi o zaman. Adam yasak olduğu halde niye müdahale ediyor? Ediyorsa o zaman hakemi neden çağırmıyor? Çağırmamasinin sebebi tabi ki de var konuşmalarını dinletmeyecekler bizlere.

Her şeyin çözümünü bulmuşlar. Şimdi bu hakemler ceza yerse başka hakem çıkacak. Bu devran böyle devam edecek.

Adamlar kurguyu kurmuş bizde salak gibi izliyoruz.

Adamların maçını izlerken başkasına dönüyorum resmen. Küfür etmeyen adamım bunların maçında bunların içinden geçiyorum. Hanım bile bakıyor sen ne yapıyorsun diye. Beddua da edemiyorsun dönüp dolaşır seni bulur diye. Hak yiyip üzerine birde haklari yenmiş gibi davranmaları yok mu!

Son düzenleme:
Yalnız bence bu sezon ki içlerinde en prime şike dönemi. Ülke tarihine geçecektir ileride hiç kuşkum yok. Baya baya göze soka soka hakemlerin, VAR'ın, tff'nin, ligdeki birçok rakip takımın (hatta küçük jimnastik kulübü dahil), medyanın, spor programı yorumcularının, siyasilerin, hatta sinema sektörünün bile topyekün bunları iteklediği bir sezon yaşanıyor. Tepeden tırnağa acayip bir durum.

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En prime şike henüz yapılmamış olandır

Ülke tarihine falan geçeceği de yok. Ortada net fiziksel kanıt olan sezon bile bulandırıldı ve ülkenin yarısı kahramanlık hikayesi olarak lanse ediyor. Gerçeklerin bir önemi kalmadı bu devirde

Bu itekleme ve tepeden tırnağa destekleme durumu da kaç sezondur etkisini arttırarak süregelen bir fenomen. Henüz sonuna geldiğimizi düşünmek için bir sebep yok. Kimsenin de umrunda değil zaten. Bu iş ne bir davaya dönüşür ne kitlesel bir harekete ne de bir temizlik operasyonuna

Olur da şampiyonluk giderse GS fanlarının ufak bir kısmı orada burada arada bir anar 2000-01 sezonu gibi. O noktada atı alan çoktan Üsküdar'ı geçmiş olur

Sinirlenmeyeceğim diyorum, Pendik 1-0 öne geçtiğinde bile "nasıl olsa yalandan kırmızı kartlarla, penaltılarla maçı fenere verecekler. boşa umutlanma" diye kendime telkinde bulunuyorum, hatta dk 80 olunca "aha geldi penaltı dakikaları" diyorum ama maç sonu zaten beklediğim şey gerçekleşince her şeye rağmen sinirden uyku tutmuyor.

Dün geceden beri aklıma geldikçe delleniyorum şu maça.

Faul yok
Pozisyon dışarıda

Karar : Penaltı

Üstelik hakem, var monitörüne bile gitmeden bu kararı veriyor. Sebebini biliyoruz neden gitmediğinin.

Yakında orta sahadaki ikili mücadeleye de penaltı verecekler. Az kaldı.

Biz kasimpasayi yenelim söyle farklı bunlar psikolojik baskı altında birde gol yerlerse bjk Samsun maçı gibi olur dağılirlar

En prime şike henüz yapılmamış olandır

Ülke tarihine falan geçeceği de yok. Ortada net fiziksel kanıt olan sezon bile bulandırıldı ve ülkenin yarısı kahramanlık hikayesi olarak lanse ediyor. Gerçeklerin bir önemi kalmadı bu devirde

Bu itekleme ve tepeden tırnağa destekleme durumu da kaç sezondur etkisini arttırarak süregelen bir fenomen. Henüz sonuna geldiğimizi düşünmek için bir sebep yok. Kimsenin de umrunda değil zaten. Bu iş ne bir davaya dönüşür ne kitlesel bir harekete ne de bir temizlik operasyonuna

Olur da şampiyonluk giderse GS fanlarının ufak bir kısmı orada burada arada bir anar 2000-01 sezonu gibi. O noktada atı alan çoktan Üsküdar'ı geçmiş olur
Günün birinde Aziz Yıldırım veya Ali Koç tarzı başkanlar yerine normal profilde biri bunlara başkan olursa bu dönemlere ait detaylar mutlaka ortaya dökülecektir. Gerek yaşayacakları ekonomik kriz, gerekse de yıllardır besledikleri trollerin maması kesilince ilginç şeyler ortaya çıkacak büyük ihtimalle. Bugünden yarına olur demiyorum ama bugünleri mutlaka göreceğiz.

Günün birinde Aziz Yıldırım veya Ali Koç tarzı başkanlar yerine normal profilde biri bunlara başkan olursa bu dönemlere ait detaylar mutlaka ortaya dökülecektir. Gerek yaşayacakları ekonomik kriz, gerekse de yıllardır besledikleri trollerin maması kesilince ilginç şeyler ortaya çıkacak büyük ihtimalle. Bugünden yarına olur demiyorum ama bugünleri mutlaka göreceğiz.

O zaman ortada bir delil kalır mı ki

Ayrıca gelecek 'normal fb başkanı' (böyle biri varsa tabii) böyle deliller olsa bile bunları gün yüzüne çıkarmak istemez, kendi işini sonsuz derecede zorlaştırmış olur

O zaman ortada bir delil kalır mı ki

Ayrıca gelecek 'normal fb başkanı' (böyle biri varsa tabii) böyle deliller olsa bile bunları gün yüzüne çıkarmak istemez, kendi işini sonsuz derecede zorlaştırmış olur
Evet, "normal fb başkanı" bana da çok olabilir gelmiyor ama dün bjk başkanının kulübün eski dönemlerine ilişkin anlattığı bir takım olayları görünce, fb'nin de bu tarz bir ekonomik kriz yaşaması ve başkan değiştirmesi halinde, gelecek olan kişi kendini aklamak için eski dönemlere ait bir takım çamaşırları dökebilir diye düşünüyorum, klasik Türk yönetici reaksiyonu yani. Evet kanıt olan şikenin de üzeri örtülüp bunlara neredeyse kahraman süsü verildi orası doğru da, bu sene ki yapılanma daha da kontrolü zor bir yapı gibi. Çünkü bu sefer işin içinde 3-5 topçu ve td'den fazlası var, baya baya her sektöre bulaştılar, muhakkak patlak vermeli bu iş.

Faul yok
Pozisyon dışarıda

Karar : Penaltı

Üstelik hakem, var monitörüne bile gitmeden bu kararı veriyor. Sebebini biliyoruz neden gitmediğinin.

Yakında orta sahadaki ikili mücadeleye de penaltı verecekler. Az kaldı.
Normal degilmi herifler planlarını tıkır tıkır uyguluyor kimsedende ses çıkmıyor hatta işi garantiye almak için basın toplantıları filan yapiyorlar yani ortasahadan penaltilar veya saçma kırmızı kartlar çok normal hatta bence az bile.yapiyorlar bukadar tepkisiz bir ortamda daha fazlasını yapmalilar

Evet, "normal fb başkanı" bana da çok olabilir gelmiyor ama dün bjk başkanının kulübün eski dönemlerine ilişkin anlattığı bir takım olayları görünce, fb'nin de bu tarz bir ekonomik kriz yaşaması ve başkan değiştirmesi halinde, gelecek olan kişi kendini aklamak için eski dönemlere ait bir takım çamaşırları dökebilir diye düşünüyorum, klasik Türk yönetici reaksiyonu yani. Evet kanıt olan şikenin de üzeri örtülüp bunlara neredeyse kahraman süsü verildi orası doğru da, bu sene ki yapılanma daha da kontrolü zor bir yapı gibi. Çünkü bu sefer işin içinde 3-5 topçu ve td'den fazlası var, baya baya her sektöre bulaştılar, muhakkak patlak vermeli bu iş.

Onun anlattığı her şey kendi işini kolaylaştırmak için anlatılmış şeyler

Bakın yolsuzluk dönüyordu Bjknin mallarını yiyorlardı maddi durumumuz çok kötü ben böyle yapmayacağım ayağı. Sıçarfeys de ilk başta Matkap Fiko'ya böyle yapıyodu sonra uzlaşı sağlandı. Arat da bir şekilde uzlaşır, uzlaşmasa bile döktüğü şeyler Bjk'yi değil o yönetimleri zora düşürecek şeyler

2010-11 sezonunda biz sadece birkaç topçuyu duyduk ama eminim o da çok kalabalık bir organizasyondu

Üst Alt