SL 23/24 H:9 | Fenerbahçe 4-2 Hatayspor | MS | 22 Ekim - Sayfa 43 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 23/24 H:9 | Fenerbahçe 4-2 Hatayspor | MS | 22 Ekim

Jesus denilen moruğu bile başımıza hoca etmişlerdi geçen sene. 87 gol atıp 80 puanla ligi bitirdiker. Valencia 30-40 gol atacak adam mı mesela? Buna kimse inanmaz, velhasıl kelam geçen seneki mevzular aynen devam ediyor. Ümraniye, Giresun, İstanbulspor ve Konya puan almıştı. Bu sene henüz puan alan olmadı ama elbet biri bir gün puan alacak bunlardan. Tüm anadolunun yatması inanılmaz bir skandal olur.
Acayip mamalaniyorlar diye düşünüyorum. Hatta biraz kaotik ve komplo teorisi gibi olacak ama sanki şöyle bir durum var gibi: Takımlara bir şekilde koç şirketlerinden sponsorluklar, belli oyunculara bize karşı teşvik, yine kendi maçlarında belli oyunculara fazla kasma uyarısı. Ha bunları eski usullerle yapmadıklarına da eminim. Eskiden nasıl olurdu parayı gönder gitsin elden ver tanidikla gönder vs. Bunların koca koca koca firmaları var malum. Adama gidip direk maçı sat demezler önce bir abi gibi yaklaşıyorlardir. Bu tarz bilgileri de ya tanidik hoca-antrenor veya menajer aracılığı ile alıyorlardır. Ya işte falancanin aile hayatında sıkıntı var sayın bilmemne bey, abisi falan işsiz 2 çocuğu var falan. Bunlar arıyordur hop dostum nasılsın falan. Biz Türk futbolunun neferiyiz. Her başarılı topçunun arkasındayız. Zorda olana yardım kulup mottomuzun gotten uydurma maddelerinin 555.bendinde altin harflerle yazıyor. Biz abine işini ayarladik vs sizin ve bütün ailenin eşyaları da bir güzel beko veya Arçelik yapalım alın hayrını görün vs vs.

Komik gelebilir ispatlayamam da ama para vs tarzindan çok başka güçlerin kullanildigindan eminim.

Bu maçtan önceki 8 haftada 3G-5B alan ve son 3 maçın ikisini kazanan takımın sistemini Fenerbahçe deplasmanında değiştiriyor. 2. yarı işler yerinde gitseydi(!) az daha puan alacaktı.

Başka bir ligde "ayarlasan böyle olmaz" derdik. Ama bizim ligde ayarlandığını hepimiz biliyoruz nasılsa.
Bu tür kalpazanliklar çekirdekten geliyor ülkemizde. Malesef daha çok görürüz böyle şeyler. Hiç unutmam ortasondayken Bakırköy ilcesinde okullar arasi futbol turnuvası düzenlenecekti, kuralari çekecek komitedeki beden hocası Ataköy den bir okuldan ve bizle hazırlık maçı istiyorlar demişti hocamiz. Gittik hazırlık maçı yaptik.5 çektik. Sonra her ne hikmetse ilk turdaki rakibimiz geçen senenin şampiyonu olan takım geldi karşımıza. Penaltilarda elendik. O 5 çektiğimiz okulda yari finale kadar çıkmıştı

Galatasaray hem Avrupa'da hemde ligde daha zorlu maçlar oynadı ve tam kapasitesiyle oynamamasına ragmen ligde son 8 maçını kazandı. Fenerbahçeli olsaydım butun maclarimizi kazanmış olmamıza ragmen su anki tablodan çokta memnun olmazdım.

Bu kadar kolay fikstür hayatımda görmedim

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ligin ilk haftasi depremden çıkmış aylardır maç yapmamış bir Antep maçı hemde içerde. 2. Hafta ligin yeni ekibiyle deplasman. 3ve 4. Haftayi pas geciyorum en sictiklari ama bir şekilde galibiyet aldiklari maclardi. Ondan sonraki 5 hafta sırasıyla Hasan Çavuşoğlunun başkan olduğu Alanya, muhtemelen Emre B. Takımın başında olur diye düşündükleri fakat Çağdaşin emreden bir farkinin olmadığı başakşehir, fenerin paf takimlari Rize ve kasimpasa ardindan ömrünü fenere adamis volkanli hatayspor maçı

Ligin ilk haftasi depremden çıkmış aylardır maç yapmamış bir Antep maçı hemde içerde. 2. Hafta ligin yeni ekibiyle deplasman. 3ve 4. Haftayi pas geciyorum en sictiklari ama bir şekilde galibiyet aldiklari maclardi. Ondan sonraki 5 hafta sırasıyla Hasan Çavuşoğlunun başkan olduğu Alanya, muhtemelen Emre B. Takımın başında olur diye düşündükleri fakat Çağdaşin emreden bir farkinin olmadığı başakşehir, fenerin paf takimlari Rize ve kasimpasa ardindan ömrünü fenere adamis volkanli hatayspor maçı
Karagümrük ve Sivas kaldı artık paf takımlarla oynaya oynaya bitirdiler sayılır.

Şu ana kadar 2 takımın oynadığı haftaları karşılaştırırsam muhtemelen az çok böyle olurdu herkeste aynı düşünüyordur.

Biz fenere kıyasla 6 hafta boyunca daha zor maçlara çıktık fenerde bu rakam sadece 3 hafta buna rağmen 2 puan arkalarında olmamız baya olumlu normalde beklentileri 4-5 puan arasındaydı belki daha fazla ama şu ana kadar kırılmadık tam tersi zorlu süreçten alnımızın akıyla çıka çıka gidiyoruz.

Onların panik havasının sebebi bundan kaynaklanıyor bizim 1 derbimiz kaldı onların 3 derbisi duruyor ayrıca Kayseri dep ve Antalya dep gibi zorlu 2 şehir takımını aradan çıkardık fenerin 9/9 yapması önemli değil kendileri açısından önemli olabilir zaten şurada Ankaragücü dep hariç puan kaybı yapabilecekleri maç yoktu.

Asıl olay bizim bu fikstürde 9 maçta 8 galibiyet 1 beraberlik çok daha büyük başarı...

Galatasaray(maçları) - fenerbahçe(maçları)
1. hafta Kayseri dep - Antep
2. hafta Trabzon iç - Samsun dep
3. hafta İstanbulspor dep - Başak
4. hafta Antep dep - Ankaragücü dep
5. hafta Samsunspor - Antalya
6. hafta Başakşehir dep - Alanya dep
7. hafta Ankaragücü - Rizespor
8. hafta Antalya dep - Kasımpaşa dep
9. hafta Beşiktaş - Hatayspor

Son düzenleme:
Mesela beşiktaş ile aralarında 11 puan fark var ama iddaa ediyorum fener şu 4 deplasmana gitse en fazla 4 puan toplar 8 puan farkı düşersek gerçekçi puan farkları sadece 3 puan... Şu an puan durumunda en kendini kandıran takım muhtemelen fenerdir. Ankaragücü dep hariç puan kaybı yaşar denebilecek hiçbir maçları yok.

Beşiktaş(maçları) - fener(maçları)
1. hafta Karagümrük dep - Antep
2. hafta Pendikspor- Samsun dep
3. hafta Adana Demirspor dep - Başak
4. hafta Sivasspor - Ankaragücü dep
5. hafta Trabzonspor dep - Antalya
6. hafta Kayseri - Alanya dep
7. hafta Konyaspor dep - Rizespor
8. hafta İstanbulspor - Kasımpaşa dep
9. hafta Galatasaray dep - Hatayspor

Mesela beşiktaş ile aralarında 11 puan fark var ama iddaa ediyorum fener şu 4 deplasmana gitse en fazla 4 puan toplar 8 puan farkı düşersek gerçekçi puan farkları sadece 3 puan... Şu an puan durumunda en kendini kandıran takım muhtemelen fenerdir. Ankaragücü dep hariç puan kaybı yaşar denebilecek hiçbir maçları yok.

Beşiktaş(maçları) - fener(maçları)
1. hafta Karagümrük dep - Antep
2. hafta Pendikspor- Samsun dep
3. hafta Adana Demirspor dep - Başak
4. hafta Sivasspor - Ankaragücü dep
5. hafta Trabzonspor dep - Antalya
6. hafta Kayseri - Alanya dep
7. hafta Konyaspor dep - Rizespor
8. hafta İstanbulspor - Kasımpaşa dep
9. hafta Galatasaray dep - Hatayspor
Geçen sene biz ve fener Adana dep, Konya dep, Trabzon dep ve Beşiktaş dep 4 maçta 2 puan almıştı. Açıkçası beşiktaş kopmuş gibi gözükse bile kesinlikle değiller. Bu takımları geçen sene yenemedik bu sene yenebiliriz orası ayrı tartışma konusu ama kağıt üstünde zor deplasmanları bitirmişler bir tek fener ve başak dep kalmış.

Pendikspor'a kaybettikleri 2 puanı telafi edeceği maçlarda fırsat kaçırdılar onun hariç halen işin içine geri dönebilirler hafife almamak lazım. Kadroları fena değil ama hocaları ve başkanları yok bunlar etkilerse tamamen koparlar 4-5 haftalık süreç ligin kalanı için bir şeyleri belli eder.

Ne kadar cacık takım varsa oynadılar bizle, Beşiktaş, Adanademir ve Trabzonsporla oynamadılar bakalım asıl performans orada ortaya çıkacak şu anda Katar ligi, Arap ligi modunda takılıyorlar ...

adana demirspor ve trabzonspor deplasmanı hariç zorlanmaz bunlar. iyi olduklarından değil diğer takımlar altlarına yattıkları için.

Hatay 2. Yari önde biraz pres yaptı fener essek gibi kaldi. Djiku 2 baskıda yamuldu. Becao zaten bomba. Makyajla buralara geldiler. Her vurdukları gol oluyor kaleciler sayesinde

2005-2006'da 17 maçta 16 galibiyet aldıkları bir seri vardı. o sezon bizi de 2 kere yenmişlerdi. kadro olarak bizden net 1.5 kat iyiydiler. içinizi rahat tutun. bu ligi çeyrek asırdır izliyoruz; yüksek tempo ile başlayan takımlar lig ortasından sonra düşüşe geçiyor. burda amaç Gs a biran önce havlu attırmak; biz atmassak onlar kendi kendine atacak.

Üst Alt