Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ? - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

Cevap: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

usta kemeraltini bilirmisiniz ? cok kisinin gectigigi ve alis veris yaptigi mekandir.tam bilmiyorum ama günde belki 300.000 kisi gecer oradan :confused: 1000 tlye 2 katli dükkan buldum , bayan erkek kiyafet dükkani acacam toptancilarla anlasarak. benim beklentim bu dükkandan minimum 1000 tl kazanc. düsünceme göre fazlasi olur azi olmaz ama hic bellide olmaz zarar da edebilirim belki ama inanmiyorum. dükkanin sahibinin 2. dükkani var bu dükkanin tam karsisinda oradaki bayan ile konustum ( kiracasi ) dükkanin yapisi ayni . iste bu bayana sordum ayda en kötü kac para kazaniyor diye. 3000 den asaya düsmüyor dedi. oda kiyafet dükkani

Tanıdığın toptancı var mı peki??

Konfeksiyondan da anlaman lazım..Ucuz mal diyip geçme, trend takibi de ister..

Ya üstad böyle yazıyorum diye yanlış anlamıyorsun dimi, şevkini falan kesinlikle kırmak istemem..

Birde Allah var ya yukarda yalan söylemeyeyim..Bu geçim işi hanım işidir beyler..

Hanımınız tutunluysa, kanaatkarsa yemin ediyorum her gelirle en kötü bir şekilde yuvarlanıp gidersiniz..Ben savuruğumda diyemezsiniz, o frenler sizi..

Ama hanımınız değilse tututmlu, kanaatkar işiniz çok zor, her hangibir ortalama gelir emin olun yetmeyecektir..

Yeni evlenecek kardeşlere tavsiyemde bu olsun :)

Ondan hakkını teslim edeyim dedim, geçim işi hanımın işi..Bize pek düşen bişey yok.. :)

:asd: :asd:

Tanıdığın toptancı var mı peki??

Konfeksiyondan da anlaman lazım..Ucuz mal diyip geçme, trendte takibi ister..

Ya üstad böyle yazıyorum diye yanlış anlamıyorsun dimi, şevkini falan kesinlikle kırmak istemem..

istanbulda toptanci esimin kuzeni var muhasebecide kuzine yapiyor kendi sirketi var . bana yardim edecegini söyledi ki ederde Allah var cok iyi biri. Kemeraltinda ki saticilarin istanbuldan izmire gelen mallari aldiklari yer var o dükkani olan bayan orayida bana gösterecegini söyledi

yok usta yaa. olur mu , benim icin her mesaj degerlidir. iyisinide kaale almam gerekiyor kötüsünüde . sonucta cocuk oyuncagi degil. önemli olan zaten TRnin kötü taraflarini ögrenmem olacak iyi tarafini herkez biliyor ( günes felan )

O zaman Rabbim yolunu açık etsin be üstad..

İşin tutarsa kemeraltında 1000 liralık kazancı kazançtan saymazsın..Tabi Allah şımartmasın :eek:

Çocuk kıyafeti falan satacaksan söyle, yada salla ne satarsan sat haberimiz olsun..

Gelelim siftahı bizimle yap :)

GSC izmir topluca gelelim siftaha :)

AW: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

Airbus sirketinde yolcu ucagi üretiyorum A380 ( Bremen )

videodaki ucaktan ve baska modeller A340 gibi

A380 über Sylt.mov - YouTube

Bende almanyada kaliyorum.

3500 Euro hatiri sayilir bir meblağ.

Bence bu standarda alişmiş bir hayatin varsa 1650 lira yetmez sana.

Birkaç sene çaliş burda para biriktir sonra o kiralayacağin dükkani satin alırsın.

Ben yöneticilik yapiyorum burda.

Hanim'a dükkan açtim.

Sağolsun bazen benden fazla kazaniyor.

2700 Euro ben aliyorum.

Bende senin gibi izmire yada marmarise yerleşmeyi düşünüyorum.

Ama giderken birikmiş parayla gideceğim, yazliğim ve dükkanim olsun istiyorum.

Senin durumunu bilmiyorum ama bence sende bunlari bi düşün.

Bu arada işin hoşuma gitti.

Send from my HTC OneX using Tapatalk 2

Benim ailemin yarısı Fransa'da yaşıyor. Gurbetçi kardeşlerimizin, abilerimizin sıkıntılarını az buçuk biliyorum. Bundandır ki kararını destekliyorum usta. Sadece sana tavsiyem, Türkiye'de kimseye para konusunda güvenme. Toptancı akraba demişsin, ona bile güvenme, yüzünden nur aksa bile. Her işini kağıt üzerinden gör. Ne alacağın kalsın ne vereceğin. Tanıdıklarımdan biri kesin dönüş yaptı, bir bakkal açtı süpermarketlere ve avmlere inat, ama Allah herkese rızkını veriyor, ona da verdi. Şimdi hiçbir sıkıntısı yok, 2 çocuk büyütüyor. İnşallah sende başarabilirsin, milyarların olmasın ama mutluluğun olsun yeter ki.. Yeri geldi mi domates ekmek yersin evde sadece ama işi bir tutturursan 2. dükkanda olur, 3.de. 2 sene sabredebilirsen emin ol Türkiye'de de para kazanmak mesele değil. 650 ye bile geçinirsin geçinmek istediğin zaman. Biran önce bekliyoruz anavatana :)

kemeraltında 10 dükkandan 9u giyim üzerine çalışıyor. bunu dikkate aldın mı abi?

Hakan abi Allah kolaylık versin.

Yapacağın işten 1000 tl yi rahat geçersin ama çevren çok önemli.Seninle aynı işi yapanlar ne kadar çoksa kazanacağın para da o kadar azalır.

Türkiye ye dönmeye kararlısın gördüğüm kadarıyla ,ama iyi düşün abi,kolay bişey değil bi ülkeden başka bi ülkeye yerleşmek(her ne kadar anavatanın da olsa)..

Hesap kitap işlerini en ince ayrıntısına kadar yapman lazım.İyi ihtimalleride kötü ihtimalleride düşünmen lazım.Yani beklediğini bulamazsan bile yapacağın işte sıkıntıya düşmemen lazım yani.Millete güvenip de eğer beklediğim parayı kazanamassam bilmem kim bana yardım eder diye düşünme.

Tekrar Allah kolaylık versin abi,inşallah beklediğini bulursun..

Cevap: AW: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

Valla kardeşim diyip duruyorum uyarmıyorsun abi.Şimdi abi senin seçimindir ama umarım pişman olacağın birşey yapmazsın. Ben şu an yerleşebileceğim ülkeyi seçebilecek durumda olsam direkt olarak az insanın yaşadığı, saygının hala olduğu soğuk baltık ülkelerine veya yine az insanın yaşadığı bir ülkeye gitmek isterdim. İlişkilerin sıcakkanlı olduğu ve menfaatlerin peşinde koşulmak yerine paylaşıldığı yerler.:(

sorun degil ya . kardes demende uygundur renktas'da takmam ben kafama o kadar :)

öyle bir yer biliyorum bizim Bolu'daki köy :) insanlar ayni dedigin gibi halen.

ama Izmir Toros'da öyle yeminle. herkez birbirine bagli. sokaktan gecince kapiyi aciyorum gel cay icelim balkonda felan diyorlar. amcalar yengeler.

Hakan abi Allah kolaylık versin.

Yapacağın işten 1000 tl yi rahat geçersin ama çevren çok önemli.Seninle aynı işi yapanlar ne kadar çoksa kazanacağın para da o kadar azalır.

Türkiye ye dönmeye kararlısın gördüğüm kadarıyla ,ama iyi düşün abi,kolay bişey değil bi ülkeden başka bi ülkeye yerleşmek(her ne kadar anavatanın da olsa)..

Hesap kitap işlerini en ince ayrıntısına kadar yapman lazım.İyi ihtimalleride kötü ihtimalleride düşünmen lazım.Yani beklediğini bulamazsan bile yapacağın işte sıkıntıya düşmemen lazım yani.Millete güvenip de eğer beklediğim parayı kazanamassam bilmem kim bana yardım eder diye düşünme.

Tekrar Allah kolaylık versin abi,inşallah beklediğini bulursun..

usta Türkiye gercekten zor ülke , örnegin parsel bölge icin vekaletname verdim gecen hafta Konak'da 5-6 satirlik bir cümle yarine adam tam 6 sayfa yazi yazmis

50 tlyi gecmeyecekken 97 tl hesap cikartti. bir ton laf attim isiniz gücünüzmilleti nasil kaziklarim diye ugrasiyorsunuz felan dedim sesli bir sekilde. yani her firsatda insana kazigi sokmaya calisiyorlar, bunu sadece elbise alirken degil noterler bile yapiyor. bir gurbetci olarak gercekten zorlaniyoruz TR'de ama zamanla kazik yiye yiye alisirim diye düsünüyorum. RIZA kardesinde dedigi gibi insan Almanya'da otlasiyor :D

usta Türkiye gercekten zor ülke , örnegin parsel bölge icin vekaletname verdim gecen hafta Konak'da 5-6 satirlik bir cümle yarine adam tam 6 sayfa yazi yazmis

50 tlyi gecmeyecekken 97 tl hesap cikartti. bir ton laf attim isiniz gücünüzmilleti nasil kaziklarim diye ugrasiyorsunuz felan dedim sesli bir sekilde. yani her firsatda insana kazigi sokmaya calisiyorlar, bunu sadece elbise alirken degil noterler bile yapiyor. bir gurbetci olarak gercekten zorlaniyoruz TR'de ama zamanla kazik yiye yiye alisirim diye düsünüyorum. RIZA kardesinde dedigi gibi insan Almanya'da otlasiyor :D

:happynew:

Aynen abi haklısın bide bişey sorucam Türkiyede hiç yaşamadınmı veya ilk gelişin mi olacak

Üst Alt