Tier 2 - Uğur Çiftçi İçin Sivasspor’la Prensip Anlaşması Sağlandı - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tier 2 Uğur Çiftçi İçin Sivasspor’la Prensip Anlaşması Sağlandı

Uğur aslında Gençlerbirliği dönemleri ismi bizle çok geçmiş ama maliyeti nedeniyle olmamıştı şimdi transfer oluyor, Kazımcan - Uğur her türlü o bölgeyi götürür.

Uğur aslında Gençlerbirliği dönemleri ismi bizle çok geçmiş ama maliyeti nedeniyle olmamıştı şimdi transfer oluyor, Kazımcan - Uğur her türlü o bölgeyi götürür.
Öncesinde evet ama 2018 de Sivasspora free transfer yaptığında biz almalıydık. Burada epeyce ismini anmıştım, Sivasspor ne kadar maaş vermiş olabilirdi ki?..O zamanlar hücum yönünü beğenmiyordu çoğu kişi ki ağır yanılgıydı, dengeli bir bektir, sürekli hücuma çıkmaz ama çıktığında etkili işler yapar...

Taraftarlarda adeta bir 'yerli futbolcu düşmanlığı veya alerjisi' hasıl oldu son yıllarda. Yerli bir futbolcunun transferi söz konusu olduğu anda, hemen çöp-möp yaftasını yapıştırmakla çok iyi laf ettiklerini zannediyorlar; sanki yabancı futbolcuların en iyilerini seçip seçip alma imkanımız varmış gibi...Gelenlerin hali de ortada; son 5 yılda Süper lige getirilen ucuz-pahalı, genç-yaşlı beğendiği tek bir yabancı solbeki söylesin birisi...

Dünyada oyuncu havuzu en dar mevkii solbektir. Çok büyük bütçeli takımlarda bile vasat denilebilecek adamların oynama sansı bulmaları bu yüzdendir...

Uğur, iki yıl önce formunun zirvesindeydi, şu an hafifçe gerilemiş olması bir bek oyuncusu için doğaldır ki diğer ismi geçenler daha yaşlı ve yetersiz adamlardı. Uğur şu an 23-25 yaşlarında olsaydı, FB-BJK da yapışırdı ve SS da 4-5 milyondan azına bırakmazdı zaten...

Abdülkerim transferinde de dedik; kendisinin yabancı bir kopyası olsaydı, daha düşük maliyetle bulup alabilir miydik?..

Umarım iyidir valla...
YouTube videosuna baktım. Normalde reklam olur bu tarz videolar. Bu adamın videosu resmen beni alma diyor.

Üst Alt