Ünal Aysal: "Mancini'nin Galatasaray'dan ayrılış sebebi bir taraftar grubunun ısrarlı taciziydi" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal: "Mancini'nin Galatasaray'dan ayrılış sebebi bir taraftar grubunun ısrarlı taciziydi"

unal-aysal-dan-flas-roberto-mancini-aciklamas-6133605_o.jpg

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, muhabirlere röportaj verdi.

"Hedefi Galatasaray'ı Şampiyonlar Ligi Finaline Çıkartmaktı"

Ünal Aysal: "Mancini'nin Hedefi Galatasaray'ı Şampiyonlar Ligi'nde finale çıkartmaktı. Ancak aniden gelen yabancı oyuncu kısıtlamasının da bu konuda ciddi bir engel olacağını gördüğü için 3 senelik kontratı olmasına karşılık devam etmek istemedi. Kendi arzusu ile ve hak ettiği o yılın bedeli dışında hiçbir talebi de olmadan, çok dostane bir şekilde ayrıldı. İtalya'nın başarısının arkasında kendisinin hem tecrübe ve kişiliği ile hem de enerjisi ile çok büyük katkıları olduğuna inanıyorum."

"Organize Bir Taraftar Grubunun Israrlı Tacizi Galatasaray'dan Ayrılmasına Sebep Oldu"
Ünal Aysal: "Mancini'nin ayrılış sebebi maalesef organize bir taraftar grubunun ısrarlı tacizi ve her maçta yönetim ve Mancini aleyhindeki organize olduğu açık; hiç de hoş olmayan cesaret kırıcı tezahüratları oldu."

Ünal Aysal: "Hemen temas kurarak İstanbul'a davet ettik, bizzat görüşüp mevcut durumu anlattım ve kendisinden 10 gün sonraki Juventus maçına takımın başında çıkma ve o yılki hedeflerimizi gerçekleştirme konusundaki inancını sordum, başarı istedim."

Ünal Aysal: "Çok yürekli ve kendinden emin bir görüntü verdi ve anlaşmayı 48 saat içinde imzaladık. Bildiğiniz gibi o sezon Şampiyonlar Ligi'nde tur atladık, Türkiye Kupası'nı aldık, ancak Sneijder ve Muslera gibi çok önemli bazı oyuncularımızın iki aydan fazla aynı dönemde sakatlık geçirmeleri dolayısı ile Süper Lig'de puan kayıpları yaşadık ve ikinci olabildik."

Ünal Aysal: "Bildiğiniz gibi Fatih Terim'in, TFF'ye gidişi sonrası teknik direktörsüz kalmıştık. 15 gün sonra da Juventus ile oynayacağımız önemli bir maçımız vardı ve o yıl hem Şampiyonlar Ligi'nde tur atlamak hem de muhakkak 4. yıldızı takmayı hedeflemiştik."

Ünal Aysal: "Fatih Terim'in çalıştırdığı takım ilk 4 maçta 6 puan kaybederek 2013/14 sezonuna başlamıştı. Takımı bu hedefleri gerçekleştirebilecek bir seviyeye hazırlayabilecek cesaret ve tecrübeye sahip bir teknik direktörü o günün şartlarında Türkiye'de bulabilmemizin mümkün olmayacağından, ilk haftaki temaslarda anlayınca çıtayı yükseltip, teknik direktörümüzü yurt dışından getirme kararı aldık."

Akşam

bs üstüne bs

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, muhabirlere röportaj verdi.

"Hedefi Galatasaray'ı Şampiyonlar Ligi Finaline Çıkartmaktı"
Ünal Aysal: "Mancini'nin Hedefi Galatasaray'ı Şampiyonlar Ligi'nde finale çıkartmaktı. Ancak aniden gelen yabancı oyuncu kısıtlamasının da bu konuda ciddi bir engel olacağını gördüğü için 3 senelik kontratı olmasına karşılık devam etmek istemedi. Kendi arzusu ile ve hak ettiği o yılın bedeli dışında hiçbir talebi de olmadan, çok dostane bir şekilde ayrıldı. İtalya'nın başarısının arkasında kendisinin hem tecrübe ve kişiliği ile hem de enerjisi ile çok büyük katkıları olduğuna inanıyorum."

ani değil 1 sene önceden alınan kararla 6dan 5e düşmüş

"Organize Bir Taraftar Grubunun Israrlı Tacizi Galatasaray'dan Ayrılmasına Sebep Oldu"
Ünal Aysal: "Mancini'nin ayrılış sebebi maalesef organize bir taraftar grubunun ısrarlı tacizi ve her maçta yönetim ve Mancini aleyhindeki organize olduğu açık; hiç de hoş olmayan cesaret kırıcı tezahüratları oldu."

2-3 maçı geçmemiştir

Ünal Aysal: "Hemen temas kurarak İstanbul'a davet ettik, bizzat görüşüp mevcut durumu anlattım ve kendisinden 10 gün sonraki Juventus maçına takımın başında çıkma ve o yılki hedeflerimizi gerçekleştirme konusundaki inancını sordum, başarı istedim."

Ünal Aysal: "Çok yürekli ve kendinden emin bir görüntü verdi ve anlaşmayı 48 saat içinde imzaladık. Bildiğiniz gibi o sezon Şampiyonlar Ligi'nde tur atladık, Türkiye Kupası'nı aldık, ancak Sneijder ve Muslera gibi çok önemli bazı oyuncularımızın iki aydan fazla aynı dönemde sakatlık geçirmeleri dolayısı ile Süper Lig'de puan kayıpları yaşadık ve ikinci olabildik."

Ünal Aysal: "Bildiğiniz gibi Fatih Terim'in, TFF'ye gidişi sonrası teknik direktörsüz kalmıştık. 15 gün sonra da Juventus ile oynayacağımız önemli bir maçımız vardı ve o yıl hem Şampiyonlar Ligi'nde tur atlamak hem de muhakkak 4. yıldızı takmayı hedeflemiştik."

hocayı kovduğun için tdsiz kaldık botox bey

Ünal Aysal: "Fatih Terim'in çalıştırdığı takım ilk 4 maçta 6 puan kaybederek 2013/14 sezonuna başlamıştı. Takımı bu hedefleri gerçekleştirebilecek bir seviyeye hazırlayabilecek cesaret ve tecrübeye sahip bir teknik direktörü o günün şartlarında Türkiye'de bulabilmemizin mümkün olmayacağından, ilk haftaki temaslarda anlayınca çıtayı yükseltip, teknik direktörümüzü yurt dışından getirme kararı aldık."

o yüzden önce mustafa denizliye teklif yaptın demi

bonus round

tamamen ülkedeki kokusmus düzenin kurbani oldu aysal

türkiye sartlari icin cok ilerisinde bir baskandi

su adama rivadaki yetkiyi vermeyip dursun özbeke verdiler

hani daha ne diyelim

kendi b.kumuzda bogulmaya mahkum olacagiz her zaman

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
bu da yanlış

ilk haftaki temaslarda anlayınca çıtayı yükseltip, teknik direktörümüzü yurt dışından getirme kararı aldık."
Fatih Terim ile yolların ayrılmasının ardından Mustafa Denizli'ye teklif götürdüklerini itiraf eden Ünal Aysal, "Fatih hocanın ayrılışı herkes için sürpriz oldu. Planlanmış bir şey değildi. Türk insanına özgü reaksiyon, iletişim sorunu olarak ortaya çıktı. İlk müracaatımız Mustafa Denizli'ye oldu. Hedefimiz oydu. Bir hafta sonra Juventus maçı vardı. Bir teknik direktörün Juventus maçı öncesi böyle bir karar alması zordur. Bir teknik direktörün böyle bir durumda kendine güvenmesi lazım. Mustafa hoca, 'Juventus maçından sonra bakalım' şeklinde konuştu. Mancini ile İstanbul'da görüştük. Kendisine sordum, "Juventus maçına çıkar mısın?" O da bana "Bu masada anlaşırsak yarın antrenmana çıkarım" dedi. Mancini, beni çok etkiledi. Çok iyi bir antrenördü. Çıktık ve 2-2 berabere kaldık. O maç bize bir sonraki turun kapısını açtı" açıklamasını yaptı.

Bi celişki yok burada ahb. Boldladigin kisimdan sonra acikliyor ztn ilk haftaki temaslarda anlayinca cıtayı yukselttik diyor. Digerlerine de verilecek cevap var ama gecmisi konusmaya luzum yok.

2 yillik basarisizligi cengoya yukleyip shutladık. Bu senede basari gelmezse elmasa yukleriz.

Bi celişki yok burada ahb. Boldladigin kisimdan sonra acikliyor ztn ilk haftaki temaslarda anlayinca cıtayı yukselttik diyor. Digerlerine de verilecek cevap var ama gecmisi konusmaya luzum yok.

ne cvbı var merak ettim hadi burda aysalı kurtardık diyelim. çok vizyonlu ya denizliye teklif yapmış sonra akıllanmış diyelim. diğerlerinin hepsi faktüel:
yabancı sınırı aniden diyor değil
hoca tffye gittiği için diyor değil kovduğun için
her maç taciz diyor bi geldiğinde ft dendi ki normal bi de sonda ersun şampiyon olup teknede karılarnan party yaparken bağrılmıştır.
bu herif kadar kindar bi adam görmedim nasıl bi hırssa heralde 90ına gelince de çıkıp bişeyler anlatıcak bu şekil

Yahu balık hafızalı mısınız? Adam 20m euro devre arası harcattı sene sonu da 40m euro transfer butcesi istedi aysal da mecburen veda etti. Ultraslana filan laf atmaya gerek yok.real macı sonunda mancininin kızı bavulları toplarken story atıyordu.
Ayrıca da tüpçüyü arayıp şimdi iki takımı çalıştırsın devre arası tapusuyla verelim dediğini de mi unuttunuz?

Her seyi anladim ama o gitmeden onceki devre arasi transferleri nasil aciklayacaksin Unal Baskan?

Yanlis hatirlamiyorsam, fiyasko transferler yapilmis, ciddi paralar odenmisti.

Üst Alt