GSC Haber - Zaha: "Kamplar genel olarak uzak duran oyuncuları birbirine yaklaştırır" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Zaha: "Kamplar genel olarak uzak duran oyuncuları birbirine yaklaştırır"

1711551351231.png

Antalya'nın Serik ilçesindeki bir otelde kampa giren Galatasaray'ın orta saha oyuncusu Zaha, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Zaha, sezon başından bu yana 47 maç oynadıklarını, bu maçların 14-15'inde ilk 11'de forma giyme şansı bulduğunu söyledi.

Sezon başında hazırlık kampı geçirmediğini ve sakat olduğunu belirten Zaha, "Uzunca bir süre oynayamadım. Buna rağmen 15 maça baktığımızda 9 gol attım. Sakatlıktan iyi bir geriş dönüş olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

"Avrupa'nın en iyi kulüplerine karşı oynadık"

Şampiyonlar Ligi'nde forma giymenin kendisi için inanılmaz bir deneyim olduğuna dikkati çeken Zaha, "Takım olarak Avrupa'da en iyisini yaptığımızı düşünüyorum. Avrupa'nın en iyi kulüplerine karşı oynadık. Takım deneyimi de burada devreye girdi. Biz de elimizden gelenin en iyisini yaptığımız düşünüyorum." şeklinde görüş belirtti.

Antalya kampının oyuncuları birbirine daha fazla yakınlaştırdığını anlatan Zaha, "Kamplar genel olarak uzak duran oyuncuları birbirine yaklaştırır. Takımımızın Türkiye'nin en iyi takımı olduğunu düşünüyorum. Sezon sonuna kadar oyunumuzu devam ettirirsek şampiyon olacağımızı düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Daha önce yıllarca İngiltere'de oynadığını anımsatan Zaha, herkesin sosyal medyada o dönemki performanslarını paylaştığı kaydetti. Galatasaray'da 4 aylık sakatlıktan kurtularak sahaya döndüğüne işaret eden Zaha, "O performans 10 yıllık bir çalışma ile olmuştu. Her şey bir anda olmuyor. İlk senemde Galatasaray'da yüzde 100'ümü vermem beklenemez. Bu zaman alan bir şey." değerlendirmesinde bulundu.

Zaha, Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu, eşi ve oğlunun inanılmaz vakit geçirdiğini vurguladı.

[NTV Spor]

beni net olarak ikna etti.

sezon öncesi kampının tamamına katılıp, kesin olarak takımda kalmalı ve seneye banko 11 oyuncusu olmalıdır.
zaha ozelinde -noktasina kadar ayni bakistayim.
*diger baslikta da -mesajini alintilayip detayli *yanitim da belirttigim gibi....

o mesajimi aslinda buraya eklemek isterdim. bu basligi yeni fark ettim.

hatta buraya da eklemek gerekir :

nazarim da - skala olarak ucu acik oyunculardan. oyuna dair fundamental nuanslarla beraber ~ bunyesin de bulundurdugu dogal yetenekler ve epl tecrubesiyle iyi harmanlamis bir deger-zaha.

nacizane bende ayni taraftayim .yeni sezon tam randimanli bir zaha izliyecegimizi dusunuyorum. *saha ici konumlandirma ve taktikler baglaminda ufak dokunuslar ile istenilen randimani sezon boyu olmak kaydiyla verecektir.

sanal vb gibi ,dis etkenlerin gazina,algisina,suni vs ve manipulasyonuna gelmek buyuk yanilgi olur takim ve taraftar adina.

-yeni sezon planlanmasin da *zaha nin yeri kendisine belirtip ,bu guvenin sinyalini kendisine verip , < mental ve fiziksel hazir sekilde sezona giren saglam bir zaha nin > hem lig / hem cl arenasin da elimizi guclendirecegi bariz bir olasilik ve ihtiyac.

temennim - hocanin da bu minval de dusunmesi .

zaha konusunda kararsızım ,herzaman hayranı oldugum,epl de aidiyet nedir bilen ender oyunculardan

lakin zaha bana göre artık kanat oyuncusu degil sol forvet 2.forvet gibi oynamalı

ki roy hodgson zahayı yenıden canlandıran adam oldu palace ta

ayrıca taraftarda şunu bilmesi lazım zaha orta sıra bir takımda daha defansif bir takımın kontra oyuncusuydu okan hoca daha cok şeyler istiyor oyunculardan yanı zaha bence tam adapte olamadı

Bizde palace'taki futbolu oynayamayacağının farkına varırsa etkili olur. Burada taç çizgisinde tek kişilik futbol oynayarak etkili olamaz. Ne zaman maç içinde merkeze yaklaşsa etkili oluyor

Kimse hikaye anlatmasın.. Adamı çizgiye değil.. İleriye yakın oynatsaydık çok farklı olurdu ki ne zaman o bölgede oynadıysa maçları döndermiş adam..

Topu topu 12 maçta ilk 11 oynamış.. Buna rağmen sonradan oyuna girdiği dakikalar dahil toplamda 9 maçta skor katkısında bulunmuş Avrupa maçları hariç....Mesela son maç penaltı aldırdı + önceki 6-2 kazandığımız maç kaleciye vurduğu topu kaleci zor çeliyor ve Torreira boş kaleye vuruyor ve Mertens ile penaltı alıyor.. Bu tip katkıları istatistikte yok tabi ve buna rağmen çift hanelere ulaşmış..

Zaha Okan Buruk'un formsuz Kerem ve İcardi uğruna yediği adamdır. Giderse gerçekten çok üzülürüm..

Üst Alt