1599500177721.png

1599503387388.png

Taffarel_2018.png

Taffarel, 101 kez ile Brezilya millî futbol takımı tarihinde en fazla kaleci forması giymiş oyuncudur. 1994'teki zafer dışında, 1990 ve 1998 FIFA Dünya Kupası'nda da forma giymiştir.

8 Mayıs 1966 yılında Brezilya, Santa Rosa'da doğan André Cláudio Mergen Taffarel’in, profesyonel olarak ilk forma giydiği kulüp ülkesinin Internacional takımı oldu. 1990 yılına kadar bu kulübün formasını giyen Taffarel, 1990 yılında İtalya'nın Parma takımına transfer oldu. 1993 yılına kadar Parma'da forma giyen Taffarel, 1993 yılının sonunda bir başka ‘Seria A’ takımı Reggina'ya transfer oldu. Bir sezon Reggina’da forma giyen Taffarel, 1994-1997 yılları arasında ise ülkesinin takımlarından Atlético Mineiro’da forma giydi.

1998 yılındaki Dünya Kupası'nın ardından Avrupa'ya Galatasaray forması altında dönüş yapan Taffarel, 2001 yılına kadar sayısız başarılar yakaladığı Galatasaray formasını giydi. 2001-2003 yılları arasında ise Avrupa’da ilk forma giydiği takım olan Parma'ya transfer olan Taffarel'in son durağı İtalya oldu.

Cláudio Taffarel, 2004-2005 sezonunda ise Galatasaray’da kaleci antrenörü olarak görev yaptı. Galatasaray'da 3 sezon görev yapan Taffarel, iki Süper Lig şampiyonluğu ve iki Türkiye Kupası şampiyonluğunun, yanı sıra UEFA ve Süper Kupa şampiyonluklarında kaleyi koruyan isimdi. 2000 yılında Galatasaray ile Arsenal arasında oynanan UEFA Kupası finalinde 120 dakika boyunca kalesinde gol görmeyen Taffarel maçın oyuncusu seçilmiştir.

1990, 1994 ve 1998 olmak üzere üç ayrı dünya kupasında Brezilya millî takımının formasını giymiş olan Cláudio Taffarel, 101 kere millî takım formasını giyerek, millî formayı en çok giyen kaleci olmuştur.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Claudio Taffarel ...!Forum a koca bir yuhhhhhh çekiyorum TAFO nun sayfası nasıl boş olur...

Yanılmıyorsam kilise takımından transfer ettiğimiz bu yüce kaleci alınan UEFA kupasının finalininde adeta Fransa 98 deki finalde kaybettikleri Fransa dan intikamını alıp Henry nin o inanılmaz kafasını çıkararak kupayı bize getirmiştir.

Finale kadar kupayı takım finalde TAFO haketmiştir.....
 
Cevap: Claudio Taffarel ...!Yürekli insan...O bir Galatasaray efsanesi olarak adını altın harflerle tarihimize yazdırmıştır..
 
Cevap: Claudio Taffarel ...!Adam kaliteydi , topun nereye gidecegini sanki sut cekmeden önce hep biliyordu zipladigi cok ender oluyordu . Büyüksün be Tafi.
 
Cevap: Claudio Taffarel ...!Pozitif görüntüsüyle hatalı bile olsa seyircinin asla kötü tezahürat yapamayacağı nadir sporculardan..

Unutulmadın Sevgili Taffarel
 
Cevap: Claudio Taffarel ...!Taffarel_Galatasaray_Sevin_Resimleri+2.jpg
Taffarel_Galatasaray_Sevin_Resimleri.JPG
 
Cevap: Claudio Taffarel ...!Brezilya milli takımının kalesini 101 kez korumuş. Böyle bir kalecinin 3 yıl boyunca Galatasaray kalesini koruması büyük onur. Keşke futbolu Galatasarayda bıraksaydı.
 
Cevap: Claudio Taffarel ...!Türkiye'ye gelmiş geçmiş en iyi kaleci olduğu tartışılmaz Henry'nin kafasını çıkaran o kutsal ellerin sahibi Tafo!
 
Cevap: Claudio Taffarel ...!Parken de çıkardığı top benim için Popescunun attığı son penatlı golünden çok daha önemlidir.. böyle bir kurtarış ben bir daha hiç bir maçta görmedim
 
Cevap: Claudio Taffarel ...!Pascal NOUMA yı sevmeme rağmen inönü ndeki maçta yaptığı kimine göre kaza bana göre bilinçli hareket yüzünden sakatlandığı maç hala gözlerimin önündedir....
 
Üst Alt