#1 Claudio Taffarel

Cevap: Claudio Taffarel ...!

Forum a koca bir yuhhhhhh çekiyorum TAFO nun sayfası nasıl boş olur...

Yanılmıyorsam kilise takımından transfer ettiğimiz bu yüce kaleci alınan UEFA kupasının finalininde adeta Fransa 98 deki finalde kaybettikleri Fransa dan intikamını alıp Henry nin o inanılmaz kafasını çıkararak kupayı bize getirmiştir.

Finale kadar kupayı takım finalde TAFO haketmiştir.....

Yürekli insan...O bir Galatasaray efsanesi olarak adını altın harflerle tarihimize yazdırmıştır..

Adam kaliteydi , topun nereye gidecegini sanki sut cekmeden önce hep biliyordu zipladigi cok ender oluyordu . Büyüksün be Tafi.

Pozitif görüntüsüyle hatalı bile olsa seyircinin asla kötü tezahürat yapamayacağı nadir sporculardan..

Unutulmadın Sevgili Taffarel

Brezilya milli takımının kalesini 101 kez korumuş. Böyle bir kalecinin 3 yıl boyunca Galatasaray kalesini koruması büyük onur. Keşke futbolu Galatasarayda bıraksaydı.

Türkiye'ye gelmiş geçmiş en iyi kaleci olduğu tartışılmaz Henry'nin kafasını çıkaran o kutsal ellerin sahibi Tafo!

Parken de çıkardığı top benim için Popescunun attığı son penatlı golünden çok daha önemlidir.. böyle bir kurtarış ben bir daha hiç bir maçta görmedim

Pascal NOUMA yı sevmeme rağmen inönü ndeki maçta yaptığı kimine göre kaza bana göre bilinçli hareket yüzünden sakatlandığı maç hala gözlerimin önündedir....

Üst Alt