#1 Faryd Mondragon - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: #1 Faryd Mondragon

daum mondi ve cordoba gibi kalecilerim olsa avrupada final oynardım diyor o fenerin efsane kadrolarıyla.ligde süpürdüğü ama avrupada rezil olduğu kadrolar :)

5-1'lik fener maçını hiç unutamam. Bence yetenekli bi kaleciydi. Önceki sayfalarda yazıldığı gibi maç kurtarmak çok önemli.

Firkiklerde uzaktan şutlarda çok başarılıydı top nereye giderse gitsin bi şekilde çıkarıyordu. Rapaiç in kullandığı sebest vuruşu dünyada hiç bir kaleci çıkaramazdı bana göre. 98 yılında serbest vuruştan Beckhamdan yemiş golü bizde de sadece en son senesinde Manisa da Selçuk İnandan gol yemişti.

12032_10151297306499941_325588771_n.jpg

Mondragonun bence en büyük özelligi, ölü nokta dedigimiz kalenin en dip köslerine giden cogu topu cıkarmasıydı. Cok garip ki, Musleranın da en zayıf oldugu özelligi bu.

Mondragon mali olarak çöküş yıllarımız olan 2001-2007 yılları arasında oynadı bunu da göz ardı etmeyelim

Eski maçlara bakıyorumda hele ki fenerden saçma sapan goller yediğini hatırladım mondragon.Allahım Muslerayı bize verdiğin için şükürler olsun.

Mondragon bizde 6 sezon oynadı

2002 şampiyonluğu

2006 efsane şampiyonluğu

2005 TR Kupası 5-1 Feneri yendik

3 tane Kupa kazandı.

Volkan Demirel Fenerbahçe kalesine tam olarak 2006-2007 senesinde geçmeye başladı

O da 2 şampiyonluk (biri tescilli şikeli) 1 TR kupası gördü, toplam 3 kupa kazandı

Üst Alt