1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı - Sayfa 149 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı

Son dakika inanılmaz bir gol kaçırdı Altınordu ve Erzurum play-off'a kaldı.

Üzüldüm Altınordu için. Erzurum inşallah gelir de en azından Ümraniye tehdidinden kurtuluruz.

DcdOddeXUAAjrGS.jpg

Erzurum evinde çok iyi takım. Deplasmanlarda ise sıkıntılı. Buradan maçı döndüremezse geçmiş olsun.

Dediğim anda 1-1 oldu.

Size VAR ile ilgili bir sorum var , mantikli geleni ya da hissiyatinizi degil , biliyorsaniz bilgi olarak rica ediyorum

ornegin bir asirma pas atildi , pozisyon ofsayt ama yan hakem gormedi , oyuncu vurdu

a) gol oldu , hakem video dan izledi iptal etti , endirekt serbest vurusla baslatiyor

b) vurdu ama gol disinda bir sey oldu , ornegin korner ... korner attiriliyor mu aslinda baslangici ofsayt olmasina ragmen ? ya da aut oldu , aut ile mi yoksa endirekt vurus ile mi basliyor ? yoksa sadece sonucunda gol veya penalti olursa VAR karisiyor ama ofsayttan da olsa haksiz bir korner de olsa bu duzeltilmiyor mu ?

cunku yarin boyle bir kornerden gol gelirse , "korneri doguran pozisyonun baslangici ofsayt bu VAR dan ne anladim" ben diyenler cikacaktir

Size VAR ile ilgili bir sorum var , mantikli geleni ya da hissiyatinizi degil , biliyorsaniz bilgi olarak rica ediyorum

ornegin bir asirma pas atildi , pozisyon ofsayt ama yan hakem gormedi , oyuncu vurdu

a) gol oldu , hakem video dan izledi iptal etti , endirekt serbest vurusla baslatiyor

b) vurdu ama gol disinda bir sey oldu , ornegin korner ... korner attiriliyor mu aslinda baslangici ofsayt olmasina ragmen ? ya da aut oldu , aut ile mi yoksa endirekt vurus ile mi basliyor ? yoksa sadece sonucunda gol veya penalti olursa VAR karisiyor ama ofsayttan da olsa haksiz bir korner de olsa bu duzeltilmiyor mu ?

cunku yarin boyle bir kornerden gol gelirse , "korneri doguran pozisyonun baslangici ofsayt bu VAR dan ne anladim" ben diyenler cikacaktir

Bildiğim kadarıyla gol, penaltı gibi doğrudan skora etki eden kararlarda devreye giriyor. Kornere müdahale olmuyor. Net emin değilim ama yine de bi araştır..

Eger boyleyse , ki ben de boyle biliyorum , eminim ki net ofsayt pozisyon (ornegin alanyanin devam ettirilen ofsayti) kornere gidip o korner de gol olursa , tartismalar yurur gider..

hele hele o golu yiyen takimin ayni mac icinde VAR ile bir golu vs dogru sekilde de olsa iptal edilirse izleyin curcunayi

bir de atilan uzun paslara yan hakem bayrak kaldirdi pozisyon kesildi , devam etse belki gol olacak , hakem duduk mu calmayacak artik ? calarsa pozisyon ofsayt cikmasa da durdurulmus olacak ?

Korner aut taç gibi hadiselerde VAR devreye girmiyor .

Üst Alt