1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı - Sayfa 162 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı

Gazişehir, Bjarnason'u almış. Bu ligin en iyi orta sahalarından biriydi. Denizli'nin Kehinde hamlesi de güzel. Gençlerbirliği'de forvet alacakmış.

Bu 3 takım ile diğerleri arasında ciddi fark var. Gençlerbirliği çok ekstra olmazsa çıkar ama Denizli,Gazişehir arasında ciddi bir 2.lik savaşı olacak.

Sezonun favori başlayan takımlarından Bolu ve ADS çok geride kaldı. Playoff yaparlarsa başarı artık. Özellikle Bolu içeride Gençlerbirliği'ne kaybettikten sonra çöktü resmen. 9 maçta 23 puanı vardı. O maçtan sonra 4-5 puan anca aldılar.

Bu sene düşenler artık belli gibi. Karabük,Elazığ ve Eskişehir düşecek. Karabük zaten belliydi. Elazığ'da ilk yarı belli puanlar alsa da kadrosu tamamen dağıldı başka takımlara. Eskişehir ise hala transferi açamadı. Gençlerle bir yere kadar.

Özellikle Eskişehir'e üzüldüm. Bu sene bu zorluklara rağmen 11.000 ortalama ile en fazla seyirci ortalamasına sahip takımdı. 7-8 takım hariç Süper Lig'de bu ortalamada takım yok.

Gazişehir, Bjarnason'u almış. Bu ligin en iyi orta sahalarından biriydi. Denizli'nin Kehinde hamlesi de güzel. Gençlerbirliği'de forvet alacakmış.

Bu 3 takım ile diğerleri arasında ciddi fark var. Gençlerbirliği çok ekstra olmazsa çıkar ama Denizli,Gazişehir arasında ciddi bir 2.lik savaşı olacak.

Sezonun favori başlayan takımlarından Bolu ve ADS çok geride kaldı. Playoff yaparlarsa başarı artık. Özellikle Bolu içeride Gençlerbirliği'ne kaybettikten sonra çöktü resmen. 9 maçta 23 puanı vardı. O maçtan sonra 4-5 puan anca aldılar.

ADS senin favorindi olmayacagini soyledik, transferler de hoca secimi de yanlisti. Bolu ise cok iyi baslamasina ragmen bocaladi ama playoffta en iddiali ekiplerden olacaktir.

Osmanli iyi bir atilim yapiyor bakalim sonucu ne olacak. Bu arada Gazisehir bizim en iyi futbolcularimizdan ve ligin en iyi sag beklerinden biri olan Oguz Ceylan'i da aldi.

Gencler - Giresun - Gazisehir diyordum artik Gencler - Denizli - Gazisehir diyorum. Yalniz yine bir playoff surprizi olabilir Osmanli tarzi ya da Bolu toparlarsa cikabilir.

Umraniyemizin hem sag bek hem sol beki yetim kaldi

Oguz Ceylan ve Mucahit Albayrak maalesef Gazisehir'de

Muco cok net soyluyorum Emre Tasdemir'den, Omer Bayram'dan falan iyi. Altyapimizdandi zaten. Bir zamanlar da avatarimi suslerdi reis. Ikisine de basarilar diliyorum Super Lig'de

ADS senin favorindi olmayacagini soyledik, transferler de hoca secimi de yanlisti. Bolu ise cok iyi baslamasina ragmen bocaladi ama playoffta en iddiali ekiplerden olacaktir.

Osmanli iyi bir atilim yapiyor bakalim sonucu ne olacak. Bu arada Gazisehir bizim en iyi futbolcularimizdan ve ligin en iyi sag beklerinden biri olan Oguz Ceylan'i da aldi.

Gencler - Giresun - Gazisehir diyordum artik Gencler - Denizli - Gazisehir diyorum. Yalniz yine bir playoff surprizi olabilir Osmanli tarzi ya da Bolu toparlarsa cikabilir.

ADS favorimdi ama hocasını ben en baştan beğenmiyordum. Geç yollandı kendisi. Transferlerin çoğu iyiydi ama çok geç geldi. Yılmaz Vural ikinci devre takımı toparlayıp PlayOff'a sokar bir şekilde. Bolu kadrosunu korudu ama Poepon'un gidişi etkili olmuş onlarda.

Osmanlı stadı hala sorunlu ama Özköylü bu ligin kurdu. İyi topladı takımı. Hatayspor girerse sürpriz olabilir mesela.

Fener'in kocasi geliyor

DX_fTmtW0AAmdjJ.jpg

2.sıradaki Denizlispor, en yakın rakibi 3.Gazişehir'i deplasmanda yendi. Puan farkı 8 puana çıktı. Bu lig için büyük bir fark.

Çok kolay değil bu farkın kapanması. Gençler kazanırsa Gazişehir ile 13 puan olacak zaten.

Denizli'yi yenersek biz yeneriz onun disinda cikmayi garantilediler

Artik muhim olan playoff'tan kimin gelecegi

Çok zor. Gençlerbirliği artık zaten kesin. Denizli'nin buradan düşmesi için kötü olması ve bir takımın çok ciddi bir seri yapması lazım. Öyle bir takım yok gördüğüm kadarıyla. Gazişehir bence tek adaydı ama bugün evinde kaybederek şansını büyük oranda kaçırdı.

Gençlerbirliği'nin şu anda Ankaragücü'nden daha güçlü olduğu gerçeği.. İki takım kadroları ve hocaları değiştirse emin olun şu anda daha fazla puan toplar. Arkasına da AGücü taraftarını da ekleyin.

1.lig puan rekoru bildiğim kadarıyla 2009-10 sezonunda 77 puanla Karabükspor'a ait. O takımda Emenike vardı, stoperleri ezip geçiyordu. Gençlerbirliği eğer gevşemezse bu rekoru kırabilir.

1.ligde son yıllara bakıldığında şampiyon takım ortalama 64-65 puan topluyor. Gençlerbirliği Mart ayında falan şampiyonluğu garantileyebilir.

Üst Alt