1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı - Sayfa 170 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı

Yeni Hatay stadı yeni sezona kesin yetişir ve bunun garantisi olursa Hatayspor playoffta da olsa bu işi götürür ve süper lige çıkar. Stat yetişmezse son haftalarda playoffta çok komik maçlar verecektir.

Tamamen alttan çıkardıkları adamlarla süper ligde mücadele etmeyi amaçlıyorlarsa ki öyle diyor Mehmet Seyit Özkan o zaman Barış Alıcı, Berke, Alican Özfesli gibi adamları satmayacaklar. Dediğin gibi öyle korkacakları bir lig yok. Ayrıca 11 tane altyapıdan çıkan oyuncu ile mücadele etmek de çok mümkün değil zaten. 6-7 tecrübeli yerli yabancı takviyesi ile kümede kalmak mümkün olur.

Oyuncu yetiştimeyi ilke edinen bir kulübün de yetiştirmeye çalıştığı oyunculara süper lig tecrübesi katmak varken, spor toto ligi tecrübesi katmaya çalışması da garip geliyor. Bırak çocuklar en üst ligde daha tecrübelensinler, 17-18 yaşında süper lig görsünler.

Oyuncu yetiştirmeyi amaçlayan kulübün çıktığım gibi düşerim diye bir düşünceyi önemsememesi lazım.

Altınordu'nun oyuncu yetiştirmesi, ülke futboluna yaptığı katkı çok önemli ama bunu yaparken yarışmaktan kaçmalarına gerek yok, aynı sistemi devam ettireceksin sadece, çık üst lige tekrar düş aynı adamlarla tekrar çık ne olacak.
aynen oyuncu yetiştiriyorsan rekabetçi olacaksın. ayrıca 11 oyuncu türk olacak, yabancı oynatılmayacak gibi faşizme hiç gerek yok. bunu yapan bi kulüp daha vardı ingilterede miydi o hatırlayamadım ama düpedüz faşizm.

neyse, süper lige çıkıp 1 sezon aynı gençlerle oynasan senin süperligden alacağın geliri hayatında göremezsin. istediğin gibi tesisini geliştirirsin alt yapını geliştirirsin. kulübün hedefinde oyuncu yetiştirirken büyümek yok anlaşılan, bir ajax örnek alınabilirdi.

birisi bu forumda paylaşmıştı. süper ligde kulüplerimizin elde ettiği yayın gelirleri yüksek. hatta sadece küme düşen karabükspor (11m €) yayın geliri elde ederken ajax (14m€) elde etmişti. korkunç paralar kazanabilirler çıkarlarsa. sadece lig sonuncumuz ajaxtan az kazanıyor yayından ki o da çok büyük fark değil.

1.lig çok ilginç. Önceki hafta Gençler ve Denizli bu işi neredeyse bitirmiş durumdaydı, ancak hafta içi bir anda terse döndü. Denizli ve Gençler evinde bana göre iddiasız durumdaki Bolu ve Altay'ı yenemedi. Osmanlı ise gitti formda olan Altınordu'yu deplasmanda 3-0 yendi.

Fark bir anda 4'e düştü tekrar. Hala 7 hafta var. Playoff hattı ve düşme hattı da çok karışık. Bakalım bu ilginç ligde daha neler olacak..

Osmanlı evinde Eskişehir'e 4-2 yenildi. Gençler ve Denizli bu hafta kazanırsa artık %99 Osmanlı'nın ilk 2 şansı biter.

Eskişehir'de çok hayati 3 puan aldı. Bu maçı da kaybetse Çapa giderdi. Takımda ciddi kaosa girerdi.

Yok boyle bir olay

Umraniye macerasi buraya kadarmis

Hayvan gibi para yediler zaten oysa gelen para yatirilsa iyi bir STSL ekibi olusturulabilirdi

veee Gençler işi %99 bitirdi. Giresun gibi can çekişen takımı son anlarda bulduğu golle yendi. Kalan 6 maçından 4 tanesi evinde. Deplasmandaki 1 maçta zaten Karabük.

3.sıradaki Hatay'a tam 7 puan fark attı. Karabük maçını saymazsak 5 maçta 8 puan yetecek. Buradan dönmesi bana göre tarihin en büyük futbol mucizelerinden biri olur. Denizli'de eğer akşam Adanaspor'u yenerse tamamdır.

Artık iş Playoff'a katılmaya kalır.

GB ve Denizli gibi iki onurlu ekibin yukselecek olmasi olumlu

Playoff'tan gelmesini istemedigim tek takim Osmanli

Gazisehir de gelmese iyi olur ama Antep gibi bir kentin takimi olmasi gerek ligde. Sadece bunun Gazisehir olmasi uzucu ki maclara da kimse gitmiyor zaten

GB ve Denizli gibi iki onurlu ekibin yukselecek olmasi olumlu

Playoff'tan gelmesini istemedigim tek takim Osmanli

Gazisehir de gelmese iyi olur ama Antep gibi bir kentin takimi olmasi gerek ligde. Sadece bunun Gazisehir olmasi uzucu ki maclara da kimse gitmiyor zaten

Ben nedense Hatay'ı favori görüyorum. İkili ayakları oynamayı bilen bir takım. Kupada da gördük bunu. Savunmaları da iyi. ADS girebilirse PlayOff'a güzel olur. Ümüt iyice toparladı takımı.

Ben nedense Hatay'ı favori görüyorum. İkili ayakları oynamayı bilen bir takım. Kupada da gördük bunu. Savunmaları da iyi. ADS girebilirse PlayOff'a güzel olur. Ümüt iyice toparladı takımı.

Hatay'in kolay kolay gol yememesi cok iyi ama mesela iki Umraniye macinda da Umraniye domine etti maci

Playoff'a girerlerse Adana Demir gelir bence, en cok da onlarin cikmasini istiyorum zaten

Hatay'in kolay kolay gol yememesi cok iyi ama mesela iki Umraniye macinda da Umraniye domine etti maci

Playoff'a girerlerse Adana Demir gelir bence, en cok da onlarin cikmasini istiyorum zaten

bende ADS'yi isterim. Adana gibi ülkenin en büyük şehirlerinden birisinin takımı olmaması üzücü. Stadları da seneye açılacak zaten. 4-5 senedir ciddi paralar harcadılar ama bir türlü olmadı. Bu sene olmalı artık.

Üst Alt