1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun!

Bunu bu kadar bi Küba birde Türkiye kutluyor galiba değilmi? O kadar yer gezdim hiç Türkiyedeki kutlamalar kadar buyuk kutlamalari ne duydum ne gordum

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Binlerce belki milyonlarca emekçinin kapanma, daralma vs. bahanelerle yüce devletimizin de katkılarıyla emekçinin onayı olmaksızın ücretsiz izne çıkarıldığı, birçoğunun yardımsız, yardım alanların da komik ücretlerle yardım aldığı; pandeminin sıkıntılı dönemlerinde kapalı mekan işletmelere tonla sınırlama getirilip esnafın canının burnunda olduğu böyle zamanlarda lebaleb toplananların emekten dem vurup şov yapacağı güzel, güneşli bir gün daha. Sizin emek bayramını kutlayacağınız kesim köprüleri, havaalanlarını hazine garantisiyle yapanlar veya pandemi döneminde bile bizi düdüklettiğiniz elektrik şirketleri falan beybiler.

Vallahi bu ikiyüzlülüğü midem kaldırmıyor.

ben işçi çocuğuyum evladım
demiryolu atölyesi işçilerinden
emekli Şükrü’nün oğluyum
ekmekle doydu karnım
ekmekle avutuldum
ekmekle korkutuldum
sen sofraya havyar da koysan kuzu kızartması da
önce ekmeğe varır elim
çilemin adı benim
ekmek kavgası

hiçbir şey istemedim şu dünyadan kendim için
ne köşk ne araba ne para
tükürmüşsem içine
senin tapındığın o sıfatların
satıyorsam emeğimi yok pahasına
ben işçi çocuğuyum evladım
benim davam başka dava

Hasan Hüseyin Korkmazgil

13190.jpg
unnamed (3).jpg

İşçinin, emekçinin bayramı 1 Mayıs kutlu olsun
İhmal yüzünden hayatlarını kaybeden bütün işçileri, Soma'daki madencileri rahmetle anıyorum.
İşçilerin hakkını ve hak ettikleri çalışma şartlarını alabildikleri günleri en kısa zamanda görmemizi dilerim

Üst Alt