#10 Felipe Melo (ARŞİV) - Sayfa 243 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#10 Felipe Melo (ARŞİV)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: #10 Felipe Melo

bi sus Allah askina, senin kadar bos bos konusan baska adam yok bu forumda. al su lanet olasi maci tekrar izle, bak bakalim kim kimi olumsuz etkilemis.
Takımın kanatları kırık. Rahat ve şahsi oynayan kanatları savunmak uğruna bizi şampiyon yapmış Melo&Selçuk' u bir maçta yerin dibine sokmak akıllıca bir iş değil. Melo gününde olmayabilir veya herhangi bir futbolcu kötü gününde olabilir, ama oturmuş takımlarda takım futbolcuları birbirini dengeler. Ama kanatları kırık takımda her futbolcu kötü etkilenebilir. Çözüm geçen yılki sisteme geri dönmek.

maci tekrar izledim sakin kafayla.

canli izlerken gördüklerim dogrumuydu acaba, heycan, stres yüzünden görmek istedigim gibi mi görmüsüm acaba melo, hakan batla, elmander, burak, amrabatin perfromanslarini diye tekrar izledim maci, özellikle elmander ve meloyu cok dikkatli izledim.

ben son yillarda Galatasarayda tek basina bu kadar rezil, bu kadar kötü bir mac oynayan adam hatirlamiyorum, bilmiyorum. Ne baros, ne hakan nede baska biri. Hatta 2 sene önceki takima bile gidebilirsiniz, stanculu, pinolu falan.

abi adam dökülmüs, rezil olmus bu macta, ayagina gelen 2-3 top haric 20 top gelmisse, 17'ni rakibe vermis. Ruh gibi dolasmis sahada. Biraz agresif olayim diye 2-3 kere kaymis ama nasil kaymis, direkt pozisyona girmis rakip.

keske hoca daha erken oyundan alsaymis meloyu dedim tekrarini izlerken.

iddia ediyorum melonun profi kariyerindeki en rezil 3-4 mactan birisidir, hatta büyük ihtimal 1. sirada yer aliryodur bu mac, abartmiyorum.

selcukun etkisiz olmasinda melonun etkisi var demistik ama bu kadarini düsünememistim, direkt etkiliyor adam selcuku.

defans yaparken etkiliyor, ofans yaparken etkiliyor, defans yaparken selcuk melodan cok kosmus aga, sola, ofans yaparkende melo ile paslasma sansi olmamis selcukun.

tek basina kalmis selcuk orta sahada, bu yuzden hamit ön plana cikmis, cikmak zorunda kalmis.

yahu adamin olumlu bir seyini bulamazsiniz macin tekrarini izlerseniz nerdeyse... bir tek burak-emra colakin akcirdigi pozisyonda o emreye topu atan meloymus, o pozisyon ve birde ilk yarida elmandere top atip iceriye girmesi haric melonun olumlu hareketi yok, ne ofansif, nede defansif.

keske meloya hemen ikinci yari oyundan alip, emre colaki oyuna sokup, hamit-selcuk-emre yapsaymis hoca orta sahayi , ilerde elmander-burak-amrabat yapsaymis.

formsuz oldugunu biliyoruz, hazir olmadigini biliyoruz ama dün sanirim gününde degildi, yoksa bu kadar rezil oynamayi, bu kadar kötü oynamayi becermek hicte kolay degil.

abartma canim diyenler olur aranizda ama macin tekrarini izlemek isteyene link vereyim, görürsünüz 1 gram bile abartmadigimi.

:tiphat:

Takımın kanatları kırık. Rahat ve şahsi oynayan kanatları savunmak uğruna bizi şampiyon yapmış Melo&Selçuk' u bir maçta yerin dibine sokmak akıllıca bir iş değil. Melo gününde olmayabilir veya herhangi bir futbolcu kötü gününde olabilir, ama oturmuş takımlarda takım futbolcuları birbirini dengeler. Ama kanatları kırık takımda her futbolcu kötü etkilenebilir. Çözüm geçen yılki sisteme geri dönmek.

Bu sene kanadımız kırıksa geçen sene kanadımız yoktu demek ki. En azından kırıkta olsa bi kanat var şu anda.

melo cikinca hamit ortaya gecince daha iyi pas yapmaya baslamisiz, daha iyi top cevirmeye baslamisiz. ben sunu anladim, melo fizigini kaybettigi an futbolda hicbirsey yapamaz, yani 32 yasina falan gelince melo cekilmez hale gelir sahada. bu yuzden melonun bir an önce kendine gelmesi lazim, zaten bu kadar kötü, bu kadar rezil bir daha istese bile oynayamaz herhalde ama gecen sene izledigimiz meloya cok ihtiacimiz var eger tekrar basarili olmak istiyorsak. her mac cok gol yememiz, selcuktan faydalanamiyor olmamiz, tüm bunlar melo yüzünden, bundan artik süphe yok.
Melo hızlı olmayabilir çevik ve hareketli bir futbolcu.Biraz deli çevikliği var. Onun için fizik sorunu yok mesela Hamit gibi hantal değil. Melo bizi şampiyon yapan futbolculardan biri, ama geçen sezonda gününde olmadığı maçlar oldu. Bazen kötü oynadı, bunu arada bir yapıyor. Onun için bir maça bakıp fiziğini karalamamak lazım. Adam çok yönlü bir Brazilyalı, gerekirse ileriye çıkıp fıstık gibi goller atıyor yakın mesafeden. Hiç ummadığımız anlarda!

Melo nun fiziği çok üst seviyede olsa dahi adam en ufak baskıda ne yapacağını şaşırıyo,Melo ancak ve ancak üzerimize gelmeyen,baskı yapmayan takımlara karşı iş yapar onun dışında baskılı oynayan takımlar karşısında manu maçındaki durumlara düşer...Allah tan bonservisi alınmadı..

Melo baskıda şaşırıyor mu? Bu adam geçen sene derbilerde 2-3 kişinin baskısından topuk paslarıyla çıkıyordu. :eek:

Herkeste bir Melo hayranlığı var anlamadım gitti...Benim Melo dan umudum yok açıkçası Yekta dan çok umutluyum..İnşallah sakatlık belası yine bulmaz da kendini gösterebilir..

Melo nun fiziği çok üst seviyede olsa dahi adam en ufak baskıda ne yapacağını şaşırıyo,Melo ancak ve ancak üzerimize gelmeyen,baskı yapmayan takımlara karşı iş yapar onun dışında baskılı oynayan takımlar karşısında manu maçındaki durumlara düşer...Allah tan bonservisi alınmadı..

O dediğin Topal, hatlar karıştı galiba :)

Herkeste bir Melo hayranlığı var anlamadım gitti...Benim Melo dan umudum yok açıkçası Yekta dan çok umutluyum..İnşallah sakatlık belası yine bulmaz da kendini gösterebilir..

​yav he he

kazim-kazim-ile-felipe-melo-nun-koyduk-mu-dansi_290489.jpg

haklı olabilirsin senin yorumun, bana göre fizik olarak bu durumda olması kendi hatası. transfer döneminde keşke kendi başına veya herhangi bir profesyonel takım ile antrenmanlara çıksaydı. umarım bu sene geçen seneki performansınında üstüne cıkar.

Kötü oynadığına katılmıyorum sadece top onu geçtimi geri dönüşlerde sorun yaşadı.

Aksine maç sıkıştımı orta sahadan topu alıp driblingle delen, oyunu açan tek oyuncuydu.

Emre Çolak'ın pozisyonunda atağı başlatanda Melo'ydu.

melo kötü değildi sadece 3 temmuzdan ber...

dany iyiydi ama 3 milyonluk adam o yüzden kötüydü.

emre iyiydi ama bizim alt yapımızda yetişti ve 1,60-1,70 boylarında çelimsiz timsiz allah onun neyse..

selçuk, geçen senede kötüydü dabıl dabıl yaptı, bu senede kötü aynı performansı gösterir.

bu arada melo da iyiydi hani, hem 3 temmuz hem de takıma geç katıldı falan filan.. ama melo yani hani melo diyorum bak. neyse nerede kalmıştım melo'ydu sanırım..

Geçen seneki maç özetlerine bakarken çok dikkatimi çekti. Melo'nun 3-5 kg fazlası var geçen seneden. Çok belli oluyor.

Kötü oynadığına katılmıyorum sadece top onu geçtimi geri dönüşlerde sorun yaşadı.

Aksine maç sıkıştımı orta sahadan topu alıp driblingle delen, oyunu açan tek oyuncuydu.

Emre Çolak'ın pozisyonunda atağı başlatanda Melo'ydu.

ac maci tekrar izle

o pozisyondan bahsettim zaten, birde elmandere attigi top var, hemen meloyu görüp, iceriye dogru kaldirsa topu, melo pozisyona girecek, onu yazdim, ve ikicni yari bir ara ilk defa 2-3 pas yapaibildi sagda.

ama baska hicbirsey yapamadi, formuszluk, hazir olmamasi falan, bunlar bir kenara, adam harbiden cok kötü gününde idi, yoksa bu kadar kötü istesede oynayamaz melo bir daha.

Refik Arkın beni hiç mi hiç anlayamamışsın..İşte bu yüzden sen ve senin gibilerinden nefret ediyorum..Arkadaş ben kendi takımımın oyuncusunu eleştiremiycek miyim??Madem benim dediğim saçma aç kardeşim Manu maçını 90 dk bi daha izle sadece Melo ya odaklan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt