#10 Metin Oktay - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Onu bir kez bile olsun canlı izlemek için herşeyini vericek bir nesil yarattı..futbolu güzelleştiren insan..kahramanım,efsanem..

metinoktay1905gsrh6.jpg

Cevap: Metin Oktay !

Onu bir kez bile olsun canlı izlemek için herşeyini vericek bir nesil yarattı..futbolu güzelleştiren insan..kahramanım,efsanem..

;)

"Bizi Sevenlere İhanet Etmiyelim Baba" (Metin Oktay)

Kral olmak zor sey. Sadece Galatasarayli’larin da degil, Turk futbolunun krali o. Yasi 60’larinda kime sorarsaniz sorun soyle diyecektir: Muthis oyuncuydu, ama hepsinden ote cok efendi cok terbiyeli bir insandi. Iste onu idol yapan da bu aslinda.

Eskiden futbol hakikaten guzelmis. Babamlar, Fenerli’si Galatasarayli’si tartisirken hakikaten imreniyorum. Hepsi birbirlerinin takimlarindaki oyunculardan ovguyle bahsediyorlar. Bir de simdi bakiyorum; herkes rakp takimin futbolcularina nefretle bakiyor. Bu nefret ortamindan da yeni bir kral cikarmak mumkun olmayacak haliyle.

Tacsiz kral Metin Oktay tek askiydi Galatasaray. Senin gibi Cimbomlu’yu unutur mu bu taraftar?

metinoktaytacsizyb6.jpg

metingol9pv6.jpg

siirgalatasaray1pa1.jpg

İnternet ortamında tesadüfen bulduğum Eski yıllara ait bir Galatasaray Şiiri (Kaynak belirtmek isterdim ama nerden arşive attığımı hatırlayamadım..) Kral metin Oktay'ın Doğum günü dolayısıyla paylaşmak istedim.. Sevgiyle kalın...

metinoktay112co8.jpg

metinonme0.jpg

:gs:10 'nun gibisi bir daha gelmedi.. :gs:

Yaşasaydı bugün (02 Şubat 2009) 73 yaşında olacaktı...​

B_3068_Untitled-1B.jpg

İYİ Kİ DOĞDUN TAÇSIZ KRAL!

Galatasaray'ı Galatasaray yapan eşsiz sporculardan Metin Oktay, 2 Şubat 1936'da İzmir'de doğdu. Futbolculuğu, Galatasaraylılığı ve en önemlisi kişiliğiyle bugün de yeni nesillere örnek olmaya devam eden Taçsız Kral, 1991'de bir trafik kazasıyla aramızdan ayrılmasa bugün 73 yaşına basacaktı...

Türk sporuna ve Galatasaray'a kattığı değerle kalplerde ölümsüzleşen Metin Oktay'ı bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz

Üst Alt