#10 Younès Belhanda (Arşiv) - Sayfa 232 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fas Portekizi baya tokatlamıştı futbol olarak kötü falan değillerdi bence , Fakat çapları belliydi Dirar , Costa , Butayyib gibi kazmalarla o kadar takım olunur işte iyi oynasalarda sonuca gidemezler

mesele top oynamak değil top oynadı dediğinde kontrolsüz pres futbolu. Sonuçta vermedi zaten, İran'ın arkasında kalmak, iki formsuz büyük takımın olduğu grupta 3.maça hedefsiz çıkmak net bir başarısızlıktır.

mesele top oynamak değil top oynadı dediğinde kontrolsüz pres futbolu. Sonuçta vermedi zaten, İran'ın arkasında kalmak, iki formsuz büyük takımın olduğu grupta 3.maça hedefsiz çıkmak net bir başarısızlıktır.
Ben 3 maçtada çapına göre iyi bir Fas gördüm sahada , İran maçını şanssız şekilde kaybettiler , Portekize baya zorluk çıkarttılar İspanyadan da puan aldılar zaten , Kadro baya alt seviye bi kadro zaten bu takım başarısız diye Belhanda da başarısız olmaz ama ben başarısız futbol oynadıklarını düşünmüyorum

Fas takımında forvet olmamasından dolayı elenmiştir adamlar İran'ı ezerek oynadılar, Portekiz'de Ronaldo'ya bile defans yaptırdılar, İspanya maçında da iyilerdi ama forvet olmayınca elenmişlerdi mesela onlarda bir Gomis olsaydı muhtemelen üst tura Portekiz yerine çıkma ihtimalleri oldukça fazlaydı. Belhanda'dan kötü bir Hakim Ziyech'de vardı bir de bu adam bu sene 20 m euro'ya Roma'ya transfer oldu.

Belhanda'nın notunu verdim artık ben, Çok daha iyi bir belhanda göreceğiz masallarına inanmıyorum. Çünkü bize hep fas milli takımında ki ortamını övdü. Orada sistemimiz var hocam beni 8 no oynatıyor özgürlük veriyor dedi. Çıktılar fas'ta ki hocası herve Renard ile şovlar yaptılar tv'de. Turnuva başladı tüm takım nal topladı. Başı kesik tavuk gibi pres yapmak dışında sonuç almaya yönelik tek bir hamle yapamadılar. Belhanda orada da çıkışta toplar kaptırıp pozisyon yedirdi. Orada da skor katkısı yapamadı. Bu adamın kapasitesi belli max oynayacağı geçen sezon ki oyunu işte. Hala daha bu neyin ümidi hayret ediyorum. Fatih Hoca da mecburiyet den oynatıyor. Eldeki tek ofansif orta saha çünkü, Bu Belhanda'nın güvenilecek bir yönü yok.

Hoca kesinlikle mecburiyetten oynattı. Zaten Ndiaye gitmese yedek kulübesinde bekleyecekti ligin 2. yarısı.

Ben 3 maçtada çapına göre iyi bir Fas gördüm sahada , İran maçını şanssız şekilde kaybettiler , Portekize baya zorluk çıkarttılar İspanyadan da puan aldılar zaten , Kadro baya alt seviye bi kadro zaten bu takım başarısız diye Belhanda da başarısız olmaz ama ben başarısız futbol oynadıklarını düşünmüyorum

Belhanda da takım gibi başarısızdı neyi tartışıyoruz ahbap? Oyun kalitesi aşağı yukarı tüm takımın eşit seviyedeydi butayb dan tut benatia a ya kadar. Butayb da kötü filan oynamadı. Takım halinde hepsi birbirinin kopyası gibilerdi. Başka takım izlemediysek eğer seninle Can. Belhanda herve renardı alıp bizim futbolumuza salladı fası övdüler. Fas da patladı belhanda orada da fark yaratamadı. Ne yapalım realin içine mi koyalım belhandayı. Ölümüne adam savunulabilir lafım yok ama belhanda konusunda nötr bir adam olarak son gözlemim bu adamın bir arpa boyu yol gidemeyeceği yönünde yarın farklı bir veri koyarsa önüme görüşüm değişebilir.

Belhanda da takım gibi başarısızdı neyi tartışıyoruz ahbap? Oyun kalitesi aşağı yukarı tüm takımın eşit seviyedeydi butayb dan tut benatia a ya kadar. Butayb da kötü filan oynamadı. Takım halinde hepsi birbirinin kopyası gibilerdi. Başka takım izlemediysek eğer seninle Can. Belhanda herve renardı alıp bizim futbolumuza salladı fası övdüler. Fas da patladı belhanda orada da fark yaratamadı. Ne yapalım realin içine mi koyalım belhandayı. Ölümüne adam savunulabilir lafım yok ama belhanda konusunda nötr bir adam olarak son gözlemim bu adamın bir arpa boyu yol gidemeyeceği yönünde yarın farklı bir veri koyarsa önüme görüşüm değişebilir.

Sıradan bi takımlar yaw neye göre başarısızlar diyorum zaten renktas , Dirar - Amrabat - Boutaib gibi adamlardan bi takım yap ligde ilk 5 e giremez , Benatia - Ziyech ve biraz Belhanda üst seviye denebilecek oyuncuları ve bunlara eşlik edecek kimse yok , İrana karşı yenilmeleri o maçta onlardan iyi futbol oynadıklarını değiştirmez bana göre ve bu grupta Fas için ölçü olabilecek tek şeyde bu. Almanya , Arjantin falan başarısızdır da Fas için beklenti zaten düsüktü bence

Sıradan bi takımlar yaw neye göre başarısızlar diyorum zaten renktas , Dirar - Amrabat - Boutaib gibi adamlardan bi takım yap ligde ilk 5 e giremez , Benatia - Ziyech ve biraz Belhanda üst seviye denebilecek oyuncuları ve bunlara eşlik edecek kimse yok , İrana karşı yenilmeleri o maçta onlardan iyi futbol oynadıklarını değiştirmez bana göre ve bu grupta Fas için ölçü olabilecek tek şeyde bu. Almanya , Arjantin falan başarısızdır da Fas için beklenti zaten düsüktü bence

Yani öyle bir algı manupülasyonu yapılıyor ki fas boutaib den dolayı elenmiş gibi hayır alakası yok Mevkisel problem değil oyundaydı sıkıntı, turnuvayı izleyenler net olarak gördü ki bu takımda ki bütün oyuncular aynı profilde birebir kopya. Hepsi aynı futbolu oynuyor. Pres ve hızlı oyun. Ve bunu da gegenpressing gibi değil son derece kontrolsüz yapıyorlar. Bir tane topa basacak farklı profil adamları olsa inanılmaz fark yaratacaktı. İzleyenler hep bunu söyledi. Fas'ın tüm maçlarını ekrana kilitlenip izlemiş biri olarak söylüyorum bunları, bende isterdim belhanda bir fark yaratsın ama olmadı. Belhanda çıksa x adam koysalar yedekten fasta yine hiçbir şey değişmeyecekti. Adamların oyun mantalitesinde sorun var. Taktik ve kontrollü oyunu yapamıyorlar. Bir son maçta akıllarına geldi iş işten geçmişti orada da. Belhanda bey de çıkıp bizi eleştirip bu oyunu övdü milletin aklıyla alay etti. Gördük işte.

Belhanda seneye de uçuşa geçmeyecek adamın oyun kalitesi belli her gittiği takımda da bunu oynuyor. Disiplinsiz ve kötü profesyonelde değil her zaman fit ve sorun çıkarmıyor. Adamın max kapasitesi bu. maxı geçen sezon ki oyunu işte. Hala daha seneye uçuşa geçecek gibi gazlamalardan ben değil belhandacılar zarar görecek ben sadece uyarıyorum. Dediğim gibi nötrdüm belhanda hakkında mesajlarıma bakabilirsiniz. Ha hala fanatizm boyutunda övecekseniz sizin kararınız tabii ki kimse bir şey diyemez.

Yani öyle bir algı manupülasyonu yapılıyor ki fas boutaib den dolayı elenmiş gibi hayır alakası yok Mevkisel problem değil oyundaydı sıkıntı, turnuvayı izleyenler net olarak gördü ki bu takımda ki bütün oyuncular aynı profilde birebir kopya. Hepsi aynı futbolu oynuyor. Pres ve hızlı oyun. Ve bunu da gegenpressing gibi değil son derece kontrolsüz yapıyorlar. Bir tane topa basacak farklı profil adamları olsa inanılmaz fark yaratacaktı. İzleyenler hep bunu söyledi. Fas'ın tüm maçlarını ekrana kilitlenip izlemiş biri olarak söylüyorum bunları, bende isterdim belhanda bir fark yaratsın ama olmadı. Belhanda çıksa x adam koysalar yedekten fasta yine hiçbir şey değişmeyecekti. Adamların oyun mantalitesinde sorun var. Taktik ve kontrollü oyunu yapamıyorlar. Bir son maçta akıllarına geldi iş işten geçmişti orada da. Belhanda bey de çıkıp bizi eleştirip bu oyunu övdü milletin aklıyla alay etti. Gördük işte.

Belhanda seneye de uçuşa geçmeyecek adamın oyun kalitesi belli her gittiği takımda da bunu oynuyor. Disiplinsiz ve kötü profesyonelde değil her zaman fit ve sorun çıkarmıyor. Adamın max kapasitesi bu. maxı geçen sezon ki oyunu işte. Hala daha seneye uçuşa geçecek gibi gazlamalardan ben değil belhandacılar zarar görecek ben sadece uyarıyorum. Dediğim gibi nötrdüm belhanda hakkında mesajlarıma bakabilirsiniz. Ha hala fanatizm boyutunda övecekseniz sizin kararınız tabii ki kimse bir şey diyemez.
Ne ara yazdın yaw :D , Bu konuda anlaşamıyoruz üstad uzatmayacağım , Ben Fas kendi çapında iyiydi görüşüne hakimim sen farklı düşünüyorsun

Tartışılmaz bir gerçek var o da Belhanda sız her maçta pozisyona giremedik. Aslında asıl sorunu kendini bir tülü bulamamasıydı eminim ki kendisi de nerde oynadığını bilmiyordu ilk devre. Çok laubali ve basit top kayıpları yapıyor ama hocanın bahsettiği ''2-5-3 sistemime uyuyor'' demesi Belhandanın o bölgede ekstra işler yapabilmesi eğer orta sahanızda farkındalık yaratacak oyuncunuz yoksa Fenerbahçe gibi kanat ortalarına mahkum kalırsınız. Bu adam kilit pasları çok iyi bir şekilde atıyor ve oyunun savunma kısmına da yardım ediyor. Ayrıca orta alanda adam geçme özelliğini de bulunduruyor. Tek eksiği ceza sahası koşularını yapmamasıydı yoksa ceza sahası içi de farkındalık yaratıyor dar alanda tam istediğimiz topçu tipi ama bütüüüün bunların yanında gel gelelim APTALCA PAS HATALARINA VE OYUN İÇİNDE KENDİ KAFASINA GÖRE KAYBOLUP AYAĞINDA TOPU ÇOK FAZLA TUTARAK TOP KAYBEDEREK KONTRA YEMEMİZE SEBEP OLMASI beni ve diğer arkadaşlarımı kahırdan öldürmesi. Çoğunuzun istememe nedeni bu. Bence bir kamo yiyip kulağı çekildikten sonra çoklu orta sahada denemek lazım olmazsa da CL ye çıkacağından piyasasını yükseltir Araplara seneye satarız. Bu sene satmamız mümkün değil. Bu maaşı bu performansta kimse veremez
Saygılar...

Şu tip Asgardia'da bile 3 milyonluk top oynamaz.
5a661097c03c0e1e283b170b.jpg

Bizim ligde bile uyuz uyuz top oynayan adamdan CL de üstün performans beklemek hayal olur bence.

Garry den CL de iyi performans beklenmesini anlarim, atiyorum mesela Feghouli den beklenmesini de anlarim ama bu apaci de o isik yok.

Teklif varsa derhal elden cikarilip yerine daha etkili bir orta saha alinmali. Illa 10 numara diye tutturmuyor ki kimse zaten, verimli olan ve oyuna karakterini koyan bir adam istiyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt