#10 Younès Belhanda (Arşiv) - Sayfa 500 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Belhanda hakkında kendimce ufak bi özet geçeyim.Bu adamı canlı defalarca izledim.Gerçi televizyondada belli oluyor..

Belhanda kuvvetli bi eleman.Defansif olarak takıma katkısı var.Top kapıyor, kafa topu alıyor.Ayakta kalıyor ayrıca.Hep konusuluyor zaten herkesin bildiği gibi 10 numara giyiyor ama 10 numara değil. 10 ile 8 numara arası sıkışan bi topçu.Mesela ligte şuan top ayağında iş yapan serbest oyuncuları ele alalım.Fenerbahcede valbuena top ayağında etkili.Gollere direk katkısı var.Belhandadan daha yetenekli bu konuda.Ama takım savunmasına katkısı sıfır.Bizim takımımız zaten çok koşmayan bi takım.Şimdi Belhanda gitse valbuena gelse.Belki hücuma biraz daha katkısı olur ama takım zaten çok pozisyon hataları yapıyor.Heralde ligin en fazla gol yiyen takımlarıyla yarışırız.Valbuena belki 10 numara değil ama fenerde serbest formatta gibi diyebiliriz.O yüzden bu örneği verdim.Taliscada diyebilirim mesela.Talisca bizde olsa yine yukarıda yazdıgım şeyler gelir başımıza.

Takımımız koşan bi takım olmadıgı için Belhanda bize lazım.Bugün Sivas maçında kendisini beğenmesemde güçlü oyunuyla kendini belli ediyor.Şaşırtıcı şekilde daha önce eleştirenler kendisini bugün beğenmiş.Bence biraz önyargının kırılmasıyla olan bişey bu.Bende fegholiyi istemiyordum.Bugün oyundan çıkarken evde ayağa kalkıp alkışladım.Daha önce iyi işler yapsa bile sallıyordum.Ön yargıyı kırınca daha mantıklı bakabiliyor insan.

Ha bu oyuncu istenilen Galatasaraya yakışan oyuncu mu? Bence değil.Ama eldeki malzeme bu.

Daha az top kaybı yapsa tadından yenmeyecek. Bugün sakatlıktan dönmesine karşın performansını oldukça beğendim. Umarım daha önce yapmış olduğu çirkeflikleri tekrarlamaz.

Birde sakatlıktan falan döndü bu adam uzun aradan sonra oynadığı ilk maçı da farklı kazandık. Gerçekten mücadele gücü çok yüksek bir oyuncu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt