100 Euro ile 100 Türk Lirası Arasındaki Fark - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

100 Euro ile 100 Türk Lirası Arasındaki Fark

Hemen migros sanalmarketten yaptığım alışverişlere baktım ve 100 lira 60 kuruş tutan bir alışveriş buldum.

Sebzelerin kiloları yazmıyor bu sebeple belirtmiyorum ama kimisi 1 kilo kimisi 2 kilo.

Siyah turp
parex yedek başlık (vileda gibi bir şey)
domates kokteyl
pancar
organik limon
siyah havuç
ankara armut
500 gr keten tohumu
2 demet dereotu
nescafe gold 200 GR (kampanya sebebiyle 7 liraymış)
starking elma
tat salatalık turşusu 680 gr
15'li organik yumurta
dondurulmuş 500 gr bezelye
beyaz lahana

100 lira 60 kuruş tutmuş bu alışveriş, 3 hafta önce almışım.
Keten tohumunu napıyorsunuz Mehmet bey

Hemen migros sanalmarketten yaptığım alışverişlere baktım ve 100 lira 60 kuruş tutan bir alışveriş buldum.

Sebzelerin kiloları yazmıyor bu sebeple belirtmiyorum ama kimisi 1 kilo kimisi 2 kilo.

Siyah turp
domates kokteyl
pancar
organik limon
siyah havuç
ankara armut
500 gr keten tohumu
2 demet dereotu
starking elma
15'li organik yumurta
beyaz lahana

Saskinlik ile karsiladigim 1 liste acikcasi ,nerde raki ? Nerde migrosun efsane mezeleri ,rus salatasi haydari fln ?

Yok mu ulan bir lichtenstein'lı şu almancılara haddini bildirsin :D :D

Evet fiyatlar asgari ücret kıyasıyla birlikte yapıldığında hakikaten ucuz, zaten Almanların alım gücünün bizden fazla olması gayet normal bir şey de merak ettiğim bir kaç nokta var Almanya'da yaşayanlara sormak istediğim.

Almanya'da genel olarak ev kiraları nasıl ?
Su-elektrik- ısınma - telefon - internet giderleri kabaca ne kadar ?
Emeklilik yaşı kaç ?
Sağlık sistemi nasıl ?
Eğitim paralı mı parasız mı ?

Şaka bir yana Türkiye'de hayat cidden pahalı, şu son 5-6 ayda döviz yüzünden daha da pahalandı. Türk insanını aile kurumu ayakta tutuyor, aile içinde yardımlaşma olmasa önemli bir kesin yaşamını idame ettiremez.

Evet fiyatlar asgari ücret kıyasıyla birlikte yapıldığında hakikaten ucuz, zaten Almanların alım gücünün bizden fazla olması gayet normal bir şey de merak ettiğim bir kaç nokta var Almanya'da yaşayanlara sormak istediğim.

Emeklilik yaşı kaç ?
Sağlık sistemi nasıl ?

Bu anlattigin hepsi Türkiye'de iyi mi

Almanya'da akpye oy vermeyen az sayıda kişiden biri sanırım

Sorma renktasim malum kesimin Almanya da bile bu kadar fazla olmasini ben de cözemiyorum yillardir. Türkiye ile arada kültürel ve egitimsel farklar olmasina ragmen insanlarin hala bu kadar kör olmasi cok sasirtici. Hadi buraya gelen birinci nesil neyse de digerleri bütün burada dogup büyümüs insanlar.

Ha benim kafam rahat fazla türk ile takilmiyorum tas catlasa 5-6 tane yakin türk arkadasim vardir, o yüzden yok akp yok uzun adam yok su yok bu diye kafami agritan (kendi düsüncem ile) gerizekalilar yok etrafimda.

Bir tek ailemde var iste ama onu da artik kabullenmek gerek aile sonucunda. Siyaset konusu acildi mi kafam direkt baska yere gidiyor, cünkü ne anlatsan bos. Istersen 2 saat boyunca mantikli argümanlar sun ama yine de fark etmiyor. Neyse video ya gelince daha izlemedim ama böyle bir kiyasin ne kadar mantikli oldugu tartisilir bence.

Almanya da millet hep serzeniste gida vs pahali diye, buradaki en önemli sey Almanlarin genelde cok tutumlu olmasi. Birseyi almadan önce hele hele pahali birsey ise 10 defa düsünür tasinirlar, giderler kiyaslama yaparlar. Ha bir de en önemlisi adamlar ihtiyaci oldugu kadar aliyor hep. Bizim türkler burada meyve sebze alisverisi yapti mi hep kilo kilo aliyor, yillardir hep dikkatimi ceker Almanlar gider kilo ile degil sayi ile alir. 2 kilo muz alacagina gider 3 tane muz alir.

Siyah turp
domates kokteyl
pancar
organik limon
siyah havuç
ankara armut
500 gr keten tohumu
2 demet dereotu
starking elma
15'li organik yumurta
beyaz lahana

Siyah turp, siyah havuç, keten tohumu...

İlginç adamsın abi

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Emeklilik yaşı kaç ?
Sağlık sistemi nasıl ?

ALMANYADA KİRA ,ELEKTİRİK, SU...(ASGERİ UCRETLE GECİNİLİRMİ) - YouTube

Burada varmış beyler gerek kalmadı cevaba.

Sorma renktasim malum kesimin Almanya da bile bu kadar fazla olmasini ben de cözemiyorum yillardir. Türkiye ile arada kültürel ve egitimsel farklar olmasina ragmen insanlarin hala bu kadar kör olmasi cok sasirtici. Hadi buraya gelen birinci nesil neyse de digerleri bütün burada dogup büyümüs insanlar.

Ha benim kafam rahat fazla türk ile takilmiyorum tas catlasa 5-6 tane yakin türk arkadasim vardir, o yüzden yok akp yok uzun adam yok su yok bu diye kafami agritan (kendi düsüncem ile) gerizekalilar yok etrafimda.

Bir tek ailemde var iste ama onu da artik kabullenmek gerek aile sonucunda. Siyaset konusu acildi mi kafam direkt baska yere gidiyor, cünkü ne anlatsan bos. Istersen 2 saat boyunca mantikli argümanlar sun ama yine de fark etmiyor. Neyse video ya gelince daha izlemedim ama böyle bir kiyasin ne kadar mantikli oldugu tartisilir bence.

Almanya da millet hep serzeniste gida vs pahali diye, buradaki en önemli sey Almanlarin genelde cok tutumlu olmasi. Birseyi almadan önce hele hele pahali birsey ise 10 defa düsünür tasinirlar, giderler kiyaslama yaparlar. Ha bir de en önemlisi adamlar ihtiyaci oldugu kadar aliyor hep. Bizim türkler burada meyve sebze alisverisi yapti mi hep kilo kilo aliyor, yillardir hep dikkatimi ceker Almanlar gider kilo ile degil sayi ile alir. 2 kilo muz alacagina gider 3 tane muz alir.
Tamamen yanlis analis ediyorsun kardes. Bak soyle basit basit sana anlatigim neden avrupada türkler neden AKPyi destekliyor diye. Danimarkadada ayni sey mevcut.
Neyse burda avrupadaki türklere sorarsan yani Türkiye'de yasamak istersen diye hepsi evet tabi ya felan derler ama atiyorlar, kimse orda durmak istemez. Avrupada rahatini bulmus sonra 1 ay gidip geliyor senede Türkiyeye. Ordada Tayyip sagolsun fiyatlar bize göre cok ucuz bizde rahat rahat tatilimizi tutabiliyoruz, hatta ev/apartman felan alabiliyoruz rahatca. Biliyorlar yani Tayyip Türkiye'de oldugu sürecte Türkiye'deki türkler ezik kalacak ve avrupadalarin cogu bunu istiyor (görmüyormusun avrupalilarin havasini Türkiyeye varinca). Hepsi bu arkadas, hepsi bu. Biz gibi iyi niyetli insanlar cok az, ben mesela Türkiye'nin en az North-Avrupa ülkerleri iyi olsun istiyorum, ama nerde.

Benzer alışverişi yapayım dedim. Buz tutacağı ve kurumuş ekmek midir nedir onu bulamadım. 1-2 parçası eksik yani bence abartıldığı kadar fark yok :hat:

g219gQ.png

ZMyO60.jpg

l3gbXl.jpg

VPJ3Oq.jpg

Üst Alt