#11 Yunus Akgün | Leicester City'de Kiralık - Sayfa 66 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#11 Yunus Akgün | Leicester City'de Kiralık

Olmasaydı da oynayamazdı muhtemelen. Üzücü bir şekilde aşırı temposuz oynuyor malesef. Koşacak hali yok.
Daha belli olmaz kac senedir adam maca bile cikmadi desek yeridir
Bi kac hafta once senle konusmustuk sanirim reis alt yapida ayagi yere saglam basan iki oyuncu gordum diye biri ali idi iste oburude celil veya cemil neyse oydu. O herif baya iyi gidiyor galiba su yoklukta hic fena olmazdi bize.

Daha belli olmaz kac senedir adam maca bile cikmadi desek yeridir
Bi kac hafta once senle konusmustuk sanirim reis alt yapida ayagi yere saglam basan iki oyuncu gordum diye biri ali idi iste oburude celil veya cemil neyse oydu. O herif baya iyi gidiyor galiba su yoklukta hic fena olmazdi bize.

Evet dediğin gibi celil iyi herifti ama ben bizim seviye için aşağıda kalır diyordum.Belki yanıliyorum ama bacakları çok kısa top karşılarken büyük dezavantaj adımlarken de rakiplerinden fazla adım atmak zorunda kalıyor sprint atarken fln
o boyda birinin bizim seviyemizde olması için çok özel bir topcu fln olması lazım diye düşünüyorum-şahsi fikrim

Ali de celil gibi fiziken çok iyi. Süper lig de bile ezileceğini düşünmüyorum. Kondisyon açısından belki sıkıntısı vardır hocanın şuan süre vermemesini ona bağlıyorum. Bakalım kazanabilirsek cidden iyi topcu olacak

Bu adamlar kendi kariyer planlamalarını bu forum kadar düşünmüyor yahu. Altyapıdaki oyunculardan dönem dönem çıkan Arda ve Ozan gibi isimler dışında ekseriyetle bir şey olmaz.

Yunus'un yeteneğine laf edenler oturup klavye başından sallamayı çok seviyor.

Bu ülkenin nesi doğru ki futbolda altyapı ve oyuncuları geliştirme sistemi doğru olsun. Her oyuncu aşırı çalışkan ve istekli olmayabilir ama sen sistem kurarsan bir şekilde verimini alır, geliştirir, parlayıp satarsın. Bizde hiçbiri yok. Ne sistem, ne oyuncuları geliştirmek, ne sabır.

Türk kulüplerinden de bizden de hiçbir yol olmaz bu saatten sonra. Ülkenin liyakatsızlığa dayalı yapısı ile futbol paralel ilerliyor maalesef.

Bu ülkenin nesi doğru ki futbolda altyapı ve oyuncuları geliştirme sistemi doğru olsun. Her oyuncu aşırı çalışkan ve istekli olmayabilir ama sen sistem kurarsan bir şekilde verimini alır, geliştirir, parlayıp satarsın. Bizde hiçbiri yok. Ne sistem, ne oyuncuları geliştirmek, ne sabır.

Türk kulüplerinden de bizden de hiçbir yol olmaz bu saatten sonra. Ülkenin liyakatsızlığa dayalı yapısı ile futbol paralel ilerliyor maalesef.

La Masia'dan çıkan her adam Messi mi oluyor? Bazı adamlar olur, bazısı olmaz. 20 küsur yaşında adamı da kimse zorla çalıştıramaz. Bunun yaşında bebeler ŞL'de maç alıyor, bu arkadaş Türkiye Kupası'nda top isteyip sorumluluk almaktan bile kaçıyor. Onyekuru bunun yaşında bize şampiyonluk kazandırıyordu, bu arkadaş Adana Demir'in bile ilk planları arasında yer almıyor. Her oyuncu için sistemi, ülkeyi, antrenörleri boklamanın lüzumu yok. Bu kadar üstüne yatırım yapılan oyuncu şimdiye kadar parlasa 10 kere parlardı, Galatasaray'ın mazisi zamanında büyük potansiyel gösterip Sedat Ağçay kadar kariyer yapamamış yüzlerce ''süper yetenek''le dolu.

Biz bunu ve diger kiralik yolladigimiz oyuncular hazirlik kampinin basinda yollamadik? Erkenden gidip yeni takimlarina alisirlardi ve direk ilk 11 oynama sanslari daha yüksek olurdu.

Sistem konusundaki yorumlarina katiliyorum. Ama sistemin basli basina yetmedigini, her futbolcunun bunun ustune cok calismasi gerektigini, cok calissa da sistemi gelismis ulkelerde yinede yok olup gitme ihtimali oldugunu bilmesi gerek. Dolayisiyla her meslekte oldugu gibi bu meslektede rakiplerinden cok calismak zorundasin. Turkiye gibi sifir sistemli bir ulkede dahi sivrilemiyorsan sistemli bir ulkede basarili olma ihtimalin yok. Sistemli ulkelerde daha disli rakipler arasindan siyrilman lazim. Kisacasi Yunus ve Atalay’dan hicbirsey olmaz.

Üst Alt