#13 Dany Achille Nounkeu - Sayfa 256 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Aslan Statistic@AslanStatistic 1 dk.
2015 yılının en iyi stoperleri. Dany Nounkeu 12. sırada yer aldı.

CBWsMknWEAAr27Z.jpg

Sat sat sat.

Diğer mevkiler neyse de stoper ikilisinin, birbirini çok iyi tamamlayan, orda oynamanın gereklerini üst düzeyde yerine getirebilecek yabancı oyunculardan kurulmasından yanayım, tabi ki Dany olmayacak bunlardan biri, hatta Chedjou' nun da bariz eksik yönleri var, önliberoda daha başarılı olmasını muhtemel görüyorum...

Semih' in çapı belli, Koray şimdilik beklentilerin uzağında, Hakan yoklukta idare ediyor, başka iyi yerli stoper de yok piyasada...

Diğer mevkiler neyse de stoper ikilisinin, birbirini çok iyi tamamlayan, orda oynamanın gereklerini üst düzeyde yerine getirebilecek yabancı oyunculardan kurulmasından yanayım, tabi ki Dany olmayacak bunlardan biri, hatta Chedjou' nun da bariz eksik yönleri var, önliberoda daha başarılı olmasını muhtemel görüyorum...

Semih' in çapı belli, Koray şimdilik beklentilerin uzağında, Hakan yoklukta idare ediyor, başka iyi yerli stoper de yok piyasada...

Irkci gibi durmasin bu dediklerim, ama stoper bölgesinde iki tane afrikali stopere karsiyim. Afrika´li stoperler genellik olarak oraya fiziki bir güc, enerji ve caydiricik getirirler. Afrikali oyuncular ile futbol oynamis adam bilir, ikili mücadelede pek rakip olarak almak istemezsin... Taktik acidan zaafiyet, koordinasyon eksikligi, yani sira konsentrasyon eksikligi ve laubalilik sorunlari olur(Topla oynamayi fazla severler, ki o bölgede cok risklidir)... Bu konularda türk oyunculardan bile kötüler.... Bunlar savunma icin maalesef cok büyük eksikler, cünkü takim savunmasini bozabiliyor....

Belki alman futbolu ile yetistigim dolayi olabilir, ama ben basit oynayan ve güven veren stoperleri tercih ederim. Afrikali bir stoper kullaniyorsun, bana göre onun yaninda kaliteli ve özellik ile cok tecrübeli bir partner gerekiyor, maksimum verim almak icin...

Yani gelecek sezon ya Semih satilsin, yada Chedjou. Kisa vadede hedefe gitmek icin, bu yapilmasi gerekebilir.

Uzun vadede Galatasaray´in basarili bir tandem olusturma imkani var, ama Türkiye sartlarinda bunun olmasi zor.

Yani gelecek sezon ya Semih satilsin, yada Chedjou. Kisa vadede hedefe gitmek icin, bu yapilmasi gerekebilir.

Öncelikli tercihim, birbirini tamamlayacak özelliklere sahip üst düzey iki yeni yabancı transferidir (Avrupa-Brezilya vs). Semih-Chedjou gitseler de olur, kalıp rotasyona katılsalar da (Chedjou: stoper-önlibero rotasyonu)...Bu noktada, anlayamadığım ve hiç katılmadığım ''Semih kadroda tutulursa mutlaka oynaması gerekir'' genel kabülü belli ki sana da sirayet etmiş, neymiş ki bu Semih?...

Öncelikli tercihim, birbirini tamamlayacak özelliklere sahip üst düzey iki yeni yabancı transferidir (Avrupa-Brezilya vs). Semih-Chedjou gitseler de olur, kalıp rotasyona katılsalar da (Chedjou: stoper-önlibero rotasyonu)...Bu noktada, anlayamadığım ve hiç katılmadığım ''Semih kadroda tutulursa mutlaka oynaması gerekir'' genel kabülü belli ki sana da sirayet etmiş, neymiş ki bu Semih?...

Bana göre Semih cok iyi bir stoper, ve satmaya kalksan 7-8 Milyon avro gibi bir piyasa bulur. 23 yasinda bir stoper icin genc, rotasyon oyuncusu olmaktansa, satilmasi hem Türk futbolcu, hem de kasamiz icin daha hayirli olur. Benzeri Chedjou icin gecerli, yillik 2 Milyon avro kazanan bir stoperi ben yedeklere koymam. Satarim 5 Milyon avroya ilk 11 oynayacak bir isim bakarim.
Mancini begendigim bir teknik adam degil, ama bir defansiv fetishist olarak Semih onun takimda en sevdigi yerli oyuncu olmasi tesadüf degildi.

Semih Kaya iki kere capraz baglarini yirtmasaydi, cok daha bile ileride olurdu zaten.

Bana göre Semih cok iyi bir stoper, ve satmaya kalksan 7-8 Milyon avro gibi bir piyasa bulur. 23 yasinda bir stoper icin genc, rotasyon oyuncusu olmaktansa, satilmasi hem Türk futbolcu, hem de kasamiz icin daha hayirli olur. Benzeri Chedjou icin gecerli, yillik 2 Milyon avro kazanan bir stoperi ben yedeklere koymam. Satarim 5 Milyon avroya ilk 11 oynayacak bir isim bakarim.
Mancini begendigim bir teknik adam degil, ama bir defansiv fetishist olarak Semih onun takimda en sevdigi yerli oyuncu olmasi tesadüf degildi.

Semih Kaya iki kere capraz baglarini yirtmasaydi, cok daha bile ileride olurdu zaten.
Chedjou ya kimse 5 vermez ancak yanına yer almayı bilen tecrübeli birini alırsan seneye adam olur. Dany örneğindeki gibi biz 3 Aynı tip stopere sahibiz o yüzden biri gitmeli biri yedek olmalı bir tane alınmalı..,

Semih oyunu okumada zayif. Bununla birlikte İnter yada Juvenin Semihi alacagini düsünüyorum. Bizde yerine hizli, cabuk, oyunu iyi okuyan ve lider bir stoper almaliyiz. Zenite giden Garayi alsak, savunmamiz seviye atlardi. Öyle bir oyuncu bulmamiz lazim.

Yok öyle rakamlar...Bu rakamlar teklif edilse ve yetkim olsa, bir dakika düşünmeyeceğim gibi taksit-adrese teslim gibi birtakım kolaylıkları da esirgemezdim! :)

Koca Futbol Dünyasında bir stoperden beklenmesi gereken asgari özellikleri iyi seviyede sergileyebilecek futbolcu bulmak bir bize bu kadar zordur herhalde; 23-30 yaş arası top class seviyenin bir tık altı forvet-kanat-ofansif orta saha oyuncusunu, bizim ödeyebileceğimiz bedellerle bulmak zordur ancak stoper mevkiisi için geçerli değil bu durum...12-13 milyon euro bonservis, yıllık 2 şer milyonu gözden çıkardıktan sonra, sözgelimi Rıza Çalımbay/Mehmet Özdilek den birine dahi yetki versen sana canavar gibi bir tandem kurar; dönüp bakmazsın bile Semih-Chedjou' ya...

Yok öyle rakamlar...Bu rakamlar teklif edilse ve yetkim olsa, bir dakika düşünmeyeceğim gibi taksit-adrese teslim gibi birtakım kolaylıkları da esirgemezdim! :)

Koca Futbol Dünyasında bir stoperden beklenmesi gereken asgari özellikleri iyi seviyede sergileyebilecek futbolcu bulmak bir bize bu kadar zordur herhalde; 23-30 yaş arası top class seviyenin bir tık altı forvet-kanat-ofansif orta saha oyuncusunu, bizim ödeyebileceğimiz bedellerle bulmak zordur ancak stoper mevkiisi için geçerli değil bu durum...12-13 milyon euro bonservis, yıllık 2 şer milyonu gözden çıkardıktan sonra, sözgelimi Rıza Çalımbay/Mehmet Özdilek den birine dahi yetki versen sana canavar gibi bir tandem kurar; dönüp bakmazsın bile Semih-Chedjou' ya...

Servet´e 9 Milyon avro ciktigi bir piyasada, bana göre cikabilir. Zamaninda Burak Yilmaz´i 15 Milyon avroya satabilirdik Italya´ya, onu az bulup yapmadik. Chedjou diye kücümseniyor, ama adam Fransa´da en iyi stoperler arasinda gösteriliyordu... Her türlü piyasasi vardir... Fenerbahce 1 sene top oynamamis Salih icin 4 Milyon avro kiralik bedeli aldi.
Diyelim ki iki tane canavar gibi stoper aldik büyük paralar harcadik. Birisi yada hatta ikisi tutmadi, ne yapacagiz ? Sonucta bunlar insan, herkes her sart altinda yapamaz.

Zaten ben takim savunmasi oturmamis, bekleri kötü bir takimda stoperleri elestirmeyi dogru bulmuyorum. Bu takima John Terry´yi soksan, su an verilen alanlarda sikinti yasar, isyan eder.

helal olsun aslanim kariyerindeki ilk golünü atmis :D

seneye alternatif olarak düsünülebilir. hakan balta veya koray'dan kötü oldugunu düsünmüyorum. bu aralar acayip formda.

Üst Alt