#13 Stéphane Lasme - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#13 Stéphane Lasme

Bugünkü maçlardan sonra biraz geçen seneki maçlara baktım. Lasme'nin 13 numaralı formasının emekli edilmesi gerekiyor. 2.03 boyuna rağmen pek çok üst düzey pivota karşı hiç ezilmeden oynadı. 33-34 yaşında, o kadar yoğun tempoya rağmen boyalı alanda tek başına savaştı. Hücumda da gayet iyiydi.

Özellikle Dorsey gittikten sonra inanılmaz işler yaptı.Bir maçta artık dayanamayıp istifra etti ve hemen ardından son topu savundu. Bana göre bu adama yeteri kadar değer veremedik. Bu yaptıklarını bir futbolcu yapsa ne besteler,ne tişörtler çıkartırdık.

Adamı hiç değilse TT Arena'da bir maça davet edip taraftara veda etmesi sağlamalıyız.

Ah be şu adamın gitmesi çok büyük yara oluşturdu içimde.Arroyo-Sinan-Hawkins-Lasme-Young 5'i yapabilseydik var ya alırdık her türlü Euro Lig'i.

Bugünkü maçlardan sonra biraz geçen seneki maçlara baktım. Lasme'nin 13 numaralı formasının emekli edilmesi gerekiyor. 2.03 boyuna rağmen pek çok üst düzey pivota karşı hiç ezilmeden oynadı. 33-34 yaşında, o kadar yoğun tempoya rağmen boyalı alanda tek başına savaştı. Hücumda da gayet iyiydi.

Özellikle Dorsey gittikten sonra inanılmaz işler yaptı.Bir maçta artık dayanamayıp istifra etti ve hemen ardından son topu savundu. Bana göre bu adama yeteri kadar değer veremedik. Bu yaptıklarını bir futbolcu yapsa ne besteler,ne tişörtler çıkartırdık.

Adamı hiç değilse TT Arena'da bir maça davet edip taraftara veda etmesi sağlamalıyız.

Sadece Lasme mi?Baskette elimizden kimler geçti hiçbirinin kıymetini bilemedik.Şimdi o adamları tutsak EL şampiyonluğuna oynuyorduk.Arroyo-Mccollum-Young-Carter-Lasme-Hawkins aklıma direkt gelenler.

C3rpGY2WEAA3_37.jpg

Lasme iki ihlalden ceza almıştı yani iki maçta da test pozitif çıkmıştı. İlk ihlalden sonra uyarı gerekiyordu bu yapılmadı fakat federasyon yapılmış gibi işleme koydu. Hatta hatırlarsanız ilk başlarda en fazla 3-6 ay gibi bir ceza bekleniyordu sonra birden 1 seneye çıkmıştı cezası. İşler düzgün yapılsa Lasme'nin cezası yaz sonu gibi biter bizde sezona onunla başlardık.

"Yarım kalan hikayeyi tamamlamaya geldim."

Hadi olsun be. 10 seneyi aşkın zamandır basketbol izlerim, Carlos Arroyo'dan sonra en sevdiğim isim.

Stephane Lasme: TBF ve Temyiz Kurulu cezadan sonra yaptığım itiraz başvurumu reddettiler. Vakit çok geçtiği için olay FIBA’ya taşındı.
Stephane Lasme: TBF yaptığım itirazla ilgili bir karar açıklamıyordu. Cezamın bitmesini beklerken FIBA dev*reye girdi ve kararı açıkladı.
Stephane Lasme: Galatasaray taraftarının sevgisinin farkındayım ancak TBF’nin kararı sonrası Türkiye’ye döner miyim bilmiyorum. [karar]

Ligde tek yabanci hakkimiz kaldi.Lasme'yi alirsak hata olur.Oyun kurucuya Lasme'den daha cok ihtiyacimiz var.Ataman 3 tane adam aldi hepsi Mccollum'dan kotu.Bu nasil bir planlama yaw?

Üst Alt