#14 Martin Linnes - Sayfa 206 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Herife söylemesi garip olacak ama seneye 800 bine filan maaşı yeniden kabul edilebilir boyutlara inerse takımda kalması sağlanmalı. Böyle joker herifi bonservissiz başka yerden getiremeyiz. Ama herifin 400'lük maaşı bir anda 1.300 yapıp sonra 800 istemek de garip kaçabilir. Galatasaray formasıyla emekli olmasını umduğum bir adam, kuzeyli oyuncudan zarar gelmez. En kötü halleriyle bile en azından takım oyununu aşağı çekmiyor elemanlar.

Gerek yok. Uzatılmasın. 800 bin buna verene kadar 250 bin alan 3 tane genç oyuncu dene. Elalem 18-19 yaşında uşaklarla Avrupa kupalarında final oynuyor. Bizimkiler hala 30’una gelmiş yedeklere 1.5€ milyonluk sözleşmeler yapıyor. Ne hikmetse, dün Galatasaray’ın ekonomik çıkarlarını savunan Fatih Terim ise “yok, ben 1.5 milyon alan vasat yedek istemem” demiyor.

Şu takımı donatın artık Saraççi, Onye, Markao gibi adamlarla. Hatta daha genç olsun. 18-19 yaşında alalım, düşük maaşlı. Kendimiz yetiştirelim. Artık kuralım şu yapıyı ya!

Gerek yok. Uzatılmasın. 800 bin buna verene kadar 250 bin alan 3 tane genç oyuncu dene. Elalem 18-19 yaşında uşaklarla Avrupa kupalarında final oynuyor. Bizimkiler hala 30’una gelmiş yedeklere 1.5€ milyonluk sözleşmeler yapıyor. Ne hikmetse, dün Galatasaray’ın ekonomik çıkarlarını savunan Fatih Terim ise “yok, ben 1.5 milyon alan vasat yedek istemem” demiyor.

Şu takımı donatın artık Saraççi, Onye, Markao gibi adamlarla. Hatta daha genç olsun. 18-19 yaşında alalım, düşük maaşlı. Kendimiz yetiştirelim. Artık kuralım şu yapıyı ya!

O 250 bin alan genc adamlarin bonservisi toplam kac olur acaba?

Bazı maçlarda kanat olarak kullanmalıyız. Dün çok acayip bir istatistik yakalamış.

Oyuna sonradan girmesine rağmen ceza sahasına 7 defa topla girmiş.

Her iki takımda da bu kadar ceza sahasına giren oyuncu yok.

Bir de bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama adam sol tarafta daha güzel oynuyor.

Geçen sene 4-1 yenildiğimiz Alanya maçında da efsane oynamıştı sol bekte.

250 bine A takıma çıkıp 5 yıl forma giymeden emekli olan milyon tane genç var işte altyapıdan. 20 tane alsan belki 1'i tutar da Galatasaray gibi hedef kulübün o kadar bekleyecek sabrı ve lüksü var mı? Saracchi, Onye, Marcao'dan hiçbiri de Linnes'in esas oynaması gereken ücretten çok daha az paralar almıyorlar. Hazır oyuncu varsa tutarsın, hele de Linnes gibi 6 ay top ayağına değmedikten sonra fizik olarak takımın %80'inden iyi dönen adamsa. 1.300'e kalacaksa kalmasın tabii, o parayı dünyada bizden başka anca bir Fener verir zaten.

Linnesi eski maasiyla uzatirsa 1 sene uzatip, Saracchinin yerine genc bir adama para harcamak mantikli olur. Linnesi bir son sene iki tarafi yedekler.

Saraççi’yi bize tecrübe yapsın diye verdiler, yedirmezler zaten. Ama şu ffp bitince nokta genç transferlerle takımı donatmak lazım, tekrar ffp yemeden bunu kısa sürede yapmak lazım.

Linnes hareketli, hızlı, disiplinli bir oyuncu. Karakter olarak kendini sevdiren düzgün bir adam. Ama kalite çok aşağılarda. zaten bildiğim kadarıyla çocuğunun eğitimini ülkesinde almasını istiyor. Bu yüzden adam 2 sene sözleşme yapmıştı. Yoksa Abdürrahim 4 senelik çakıyordu. Hala aynı fikirdeyse seneye aramızda olmayacak.

Üst Alt