#14 Omar Elabdellaoui - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Günümüz futbolunda ve özellikle bizim ligimizde bu kadar defans odaklı bir beke asla ihtiyaç yok. O bölgeden skor katkısı alsak bugün daha iyi bir konumda olabilirdik, ne oyuna ne skora katkısı var stoper değil ki bu adam sadece defans yapıyor diye iyi kabul edelim.
Valla adam akilli kanat oyuncumuz yokken sagli sollu gelip giden 2 bekimiz olsa üretiriz ama Fener gibi suan 20-25 gol yemis olurduk.

Bir kanatta daha cok adam eksilten, asist yapan, akil koyan bir kanat, diger kanatta oyun zekasi daha düsük, daha hizli, rakibi cikarmayan, bitirici bir kanatla oynamak en ideali.

Böyle bir tabloda beklerden biri daha atletik ve daha defansif olabilir. Golcü kanat oyuncusunun arkasinda Omar daha iyi oynar.

Uff yine ucuk ornekler yok hucumu iyi olsa buraya gelmezdi yok defansi iyi yok tempolu.
Eplde top oynuyoruz sanki. Topun oyunda kalma suresi rezil bir ligde oynuyoruz. Temponun falan para ettigi yok.

Rossier ya da rafael den birini almaliydik en kotu tercihi biz yapmisiz

caner asist yapiyor sangare gol atiyor diye omar boklaniyor simdi.

futbol takim oyunu. eksik olan yerlere takviyeler yapilirsa omar'dan daha iyi verim alabiliriz

adam kosu gösteriyor, bizimkiler dün bir cok müsait pozisyonda kendisini göremedi

elimizdeki malzeme bu. bireysel hatadan gol yedirdi mi?

Uff yine ucuk ornekler yok hucumu iyi olsa buraya gelmezdi yok defansi iyi yok tempolu.
Eplde top oynuyoruz sanki. Topun oyunda kalma suresi rezil bir ligde oynuyoruz. Temponun falan para ettigi yok.

Rossier ya da rafael den birini almaliydik en kotu tercihi biz yapmisiz
Iyi bir noktadan bakmışsın olaya. Ben de Turkiye Ligi'nde ofansif bekler önemli diye düşünüyorum.

Diğer taraftan biraz denge kurmak da lazım. Fegnouli Mariano kanadıyla zor durumlara da düşüyorduk.

bomboş bir topçu malesef. Aşırı düz.
Ekli dosyayı görüntüle 105815
şu pozisyonda mariano olsa belhandaya aşırır çizgiye iner çalıma girer yaratıcı bir şey yapmaya çalışırdı. Omar feg'e veriyor topu
Ekli dosyayı görüntüle 105816
Ekli dosyayı görüntüle 105817
yine benzer pozisyon. Stop edip geriye dönüyor topu burada. Kardeşim tamam anladık yeteneklerin kısıtlı da insan bu kadar mı korkak oynar yaw. Çıkarsan diagne ya da feg müsait pozisyonda karşı karşıya kalacak. Elden çıkarma imkanımız varsa şutlayalım sezon sonu gerek yok cidden.

Şurada Oğulcan'a salamadı topu

Koyim böyle beke

Berbat bi herif.

Tr liginde bekler defansif olmalı lafı da boş iddia

İki bek de ofansif olmalı aksine. Gören de karşıda Neymar falan oynuyor sanacak.

2 sene önce şampiyonluk maçında Kudrashov golü atsa veya 45-65 arasını 2000 Galatasaray'ı gibi oynamasak Mariano'nun kötü savunması bize şampiyonluğa mal oluyordu ama. Aynı şekilde Rize deplasmanında da. Ki Mariano bu kadar sıkıntıya yanında Luyindama gibi bir insan azmanı varken neden oluyordu. Sıkıntı şu Mariano müthiş hücumcu, net bir kötü savunmacıydı. Omar kötü hücumcu, şaibeli bir savunmacı. Hani işin en azından savunma tarafında Capone gibi gözüne yumsan o da yok. Ve işin fecaati arkasında bekleyen adam bunun da kötüsü. Rafael her açıdan bizim için çok daha iyi bir ikame olurmuş ama elimize gelen 2 şansı da reddettik. Omar hakikaten düz bir oyuncu ve %50'sinde oynarsa Mariano'nun %50'sine göre çok daha büyük bir zaafiyet yaratıyor. Yine de bu yıl geçen sezonlara göre genel toplamda 5 gol atıp 10 gol az yediysek bunda savunmada oynayan her adamın, dolayısıyla Omar'ın da ciddi katkısı var. Kötü ama alternatiflerini düşünürsek değiştirilmez gibi.

Herkesin kendi görüşü.

Ön taraftar Arda , Feghouli , Diagne , Belhanda oynarken ben Linnes yerine tercih ederim.

İki mağlubiyetimizde de bek oyuncularının rakip oyuncuları izlemesi ile gol yedik. (Yusuf Erdoğan ?? , Ndao )

Omar muazzam oyuncu demiyor kimse çıkıp da , sene sonu dengeli bir kadro oluşturulur ve imkan olursa satılıp , daha iyi bir bek alınmalı.

Türkiye liginde bekler ofansif olmalı söylemi bana göre manasız , kadro yapınla alakalı bu durum bence.

2 sene önce şampiyonluk maçında Kudrashov golü atsa veya 45-65 arasını 2000 Galatasaray'ı gibi oynamasak Mariano'nun kötü savunması bize şampiyonluğa mal oluyordu ama. Aynı şekilde Rize deplasmanında da. Ki Mariano bu kadar sıkıntıya yanında Luyindama gibi bir insan azmanı varken neden oluyordu. Sıkıntı şu Mariano müthiş hücumcu, net bir kötü savunmacıydı. Omar kötü hücumcu, şaibeli bir savunmacı. Hani işin en azından savunma tarafında Capone gibi gözüne yumsan o da yok. Ve işin fecaati arkasında bekleyen adam bunun da kötüsü. Rafael her açıdan bizim için çok daha iyi bir ikame olurmuş ama elimize gelen 2 şansı da reddettik. Omar hakikaten düz bir oyuncu ve %50'sinde oynarsa Mariano'nun %50'sine göre çok daha büyük bir zaafiyet yaratıyor. Yine de bu yıl geçen sezonlara göre genel toplamda 5 gol atıp 10 gol az yediysek bunda savunmada oynayan her adamın, dolayısıyla Omar'ın da ciddi katkısı var. Kötü ama alternatiflerini düşünürsek değiştirilmez gibi.

Benim derdim Mariano gibi olması değil zaten, onun yarısı kadar da hücumu yok hatta çeyreği kadar da yok. Bu şartlarda gidip de yıllık brüt 3 milyon euro bağlamanın manası olduğunu düşünmüyorum.

Defansta da karşısında kim vardı da kimi engelledi bu zamana kadar hala anlamadım, söyleyen de olmadı. Omar iyi gibi altı boş yorumlar görüyorum, nesi iyi olduğunu da yazan yok.

Ya da ne bileyim en son ne zaman iki beki de defansif olan takım şampiyon oldu? 2006'da Orhan Ak - Cihan Haspolatlı herhalde son örnek. En az birisi fazlasıyla ofansif olur ki Mariano ilk şampiyonluktaki en kritik golü atan adamdır.

Hele şu Murhan hıyarı gibiler var bir de Mariano şu Omar'ın verdiği pasları veremese neler neler derdi gelmiş burada Omar güzellemesi yapıyor, ne için yaptığı da belli değil.

Bak mesela sen bile az gol yememizde illaki katkısı var diyorsun ki maçların yarısında Linnes oynadı zaten, Emre Taşdemir oynadı yine yemedik, daha çok takım savunması etken ama senin dediğin kadar bile açıklama yapan yok.

1 milyon euro brüt alsa belki hoşgörebilirdim, gidip o kadar para verdiğimiz adamın fark yaratması lazım.

Üst Alt