#15 Erick Pulgar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1643797202619.png

ERICK ANTONIO PULGAR FARFAN

Orta Saha

Doğum Tarihi:
15.01.1994
Doğum Yeri: Antofagasta, Şili
Boyu: 1.87 m
Oynadığı Takımlar:
Antofagasta 2013-2014
CDUC 2014-2015
FC Bologna 2015-2019
Fiorentina 2019-2022
Geldiği Takım: Fiorentina
Giriş Yılı: 2022
Sözleşme Bitiş Tarihi: 30.06.2022 (Kiralık)

Hakkında bilgi:

Kulübümüz, profesyonel futbolcu Erick Pulgar’ın geçici transferi konusunda anlaşma sağladı.

15 Ocak 1994 tarihinde Şili’nin batı kıyı kentlerinde Antofagasta’da dünyaya gelen Pulgar, doğduğu kentte futbol hayatına başladı. Antofagasta altyapısından 2013 yılında A takıma yükselen orta saha-ön libero oyuncusu, bir sonraki sene CD Universidad Católica’ya transfer oldu.

Burada ortaya koyduğu performansla Şili A Milli Takımı’na yükseldi ve ilk maçına 28 Ocak 2015 tarihinde ABD’ye karşı oynanan hazırlık maçında çıktı. Şili’nin 2016’da Arjantin’e karşı elde ettiği Copa America zaferinde geniş kadrodaydı. Şili A Milli Takımı’nda 37 maçta 4 gollük istatistiği bulunuyor.

2015-16 yaz transferi sezonunda Bologna’ya transfer olarak kariyerinde farklı bir sayfa açan Pulgar, burada geçirdiği başarılı üç sezonun ardından 12.3 milyon Euro transfer bedeliyle Fiortentina’nın yolunu tuttu. İtalyan kulüplerinde 188 maça çıkarak 18 gol ve 15 asistlik performans ortaya koydu.

İkili mücadelelerdeki başarısının yanı sıra hava toplarında fark yaratan Şilili ön libero, duran top kullanma yeteneğiyle de fark yaratıyor.

Pulgar’a Galatasaray’a hoş geldin diyor, kendisine başarılar diliyoruz.

Bitirici bi forvet ve fernandodan sonra kapanmayan 6 numara bolgesini tamamladık. Önemli 2 bolgeydi

Hayirli olsun yarım donem isimizi gorur

Yav bir haber görüyorum dünkü maça bağlı ciddi sakat, bir yorum görüyorum fena sakatlandı bir bakıyorum sorun yok.

Net bilgi var mı bununla ilgili kimsede?

Açıkcası bu adamın yerine Gedson gelse orta saha problemini tek başına çözemezdi diye düşünmekteydim ancak Pulgar aidiyet hissederse agresyonuyla fark yaratacaktır diye düşünüyorum. Pısırık oyunculardan gına geldi kavga eden savaşan adam lazım.

Kardeş umarım iyisindir ama tek başına senin orta sahamızı kurtaracağına inancım çok az yanında ya berkan yada taylan gibi biri oynayacak birde yav zor..

Bonservisini almamız imkansız bence. 2 sene de Pulgar’ı bekleriz geldi geliyor diye. Kapalı kutu falan değil bayağı iyi oyuncu, etki yaratır. Tek topla attığı diyagonal paslar sonrası tribünden kopan alkışları duyar gibiyim, agresif de bir oyuncu gayet iyi. (Sakatlık sonrası eğer düşmediyse)

Üst Alt