#15 Ryan Henk Donk - Sayfa 190 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#15 Ryan Henk Donk

Tekniği fiziğine oranla çok iyi. Defansın arkasına istenen topları atabilen tek adam galiba. Ben düşük fiyatla tutardım ama 500 bin bile fazla istemiyorsa gidip Venlo da filan yıllık 150 bine oynasın.

Marcao bu halde devam ederse Luyindama'nın yeni partneri Donk olsun, zaten artık futbolda stoperler yavaş yavaş buraya doğru evriliyor eğer ManCity veya Barça gibi çok kompakt oynamıyorsan stoperlerin Luyindama gibi fiziksel hiçbir gediği olmayan güçlü hızlı hava toplarında etkili isimlerden olması gerekiyor

Bence sene sonuna kadar Luyindama&Donk ikilisi stoper tandemi olarak işimizi görebilir Donk'un pas becerisi de kötü değil üstelik. Ama her halükarda çok iyi bekler almamız gerekiyor

aldi ücret cok fazla sezon sonu cok düsük bir rakama izma atarsa iyi bir yedek olur, yok gene ayni paralari isterse yolu acik olsun

Milli aradan sonra defansta Luyindama'nın partneri Donk olmalı bence Marcao formsuz olmasını filan geçtim stoper olduğunu unutmuş rakip oyuncuyu kovalayıp ta orta saha çizgisine kadar çıkıyor ve orada rakibin topla buluşmasına engel olamadığı gibi asıl orada rakibi durdurması gereken Seri/Lemina/Nzonzi gibi adamların da alanını kapatıyor sonra saniyeler içinde rakip defansımızın sol tarafından içeri giriyor. Psg maçında yediğimiz golü göz önüne getirin %100 aynı şekilde gerçekleşti

Marcao'nun zaten defansif gedikleri vardı mesela topları sektirmesi gibi cepheden gelen hava toplarında etkisiz kalması gibi şimdi bunların üzerine bir de fizik olarak çok kötü duruma geldi ve yukarıda anlattığım gibi inanılmaz konsantrasyon kayıpları yaşıyor bunların yanı sıra eskiden ezbere attığı paslarda bile sorun yaşıyor mesela orta sahadaki oyunculara bir pas atıyor sanki cephede düşman bombalıyormuş gibi orta sahanın bu topu durdurması imkansız oluyor

Şu anda Marcao'dan ümidi kesecek değilim daha 23 yaşında ama bu haldeyken oynaması da kabul edilemez artık biraz futbolculara formanın garanti olmadığını yattıkları zaten süre bulamayacaklarını göstermemiz gerekiyor sadece Marcao değil Mariano&Nagatomo&Feghouli&Babel&Belhanda hiçbiri mevcut durumlarıyla ilk 11 oynamayı hak etmiyorlar

Üst Alt