16/17 E:1 | Galatasaray 1-1 Elazığspor | M.S | 30 Kasım | a2 - Sayfa 35 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 E:1 | Galatasaray 1-1 Elazığspor | M.S | 30 Kasım | a2

Maçtaydım.

Tam bir Yanpas Geripasspor olmuşuz.

Hayır paslı oyununda bir adabı bir şekli var.

Çok üzücü.

Yazıklar olsun.

Tesadüfen denk geldiği doğru ama sorun şu ki top orda Chedjou'nun eline çarpmasa top rakibin önünde kalıyordu ve o da kaleciyle karşı karşıya kalacaktı. Eline tesadüfen de çarpsa mutlak gol pozisyonu bu şekilde durdurulduğu için bence karar doğru.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tesasdüfse karar dogru olamaz, cünkü bilincli hareket degil.
bu mesafede kime bilerek elinle engeleyemez.

Maçtaydım.

Tam bir Yanpas Geripasspor olmuşuz.

Hayır paslı oyununda bir adabı bir şekli var.

Çok üzücü.

Yazıklar olsun.

holanda stili iste baskada bi bok bilmiyorlar.
resmen ondan van gaali kovdular zamaninda bayernden.
hep topa hakim ol nasila tesadüfen bir pozisyon olusur mantigi.
holanda milli takima bu zaman kadar neden birseyler kazanmadi ?
aslinda bize en iyi alman ekolü uyuyuor, orta sahda pres topu kap ani ataklarla
yani 1 2 pasla kale önü.
ama ordada saglam hocayi bulmak zor.

gevelemespor olmusuz resmen sakız gibi top oynuyoruz..rakibi eksik yakalıyoruz ceza kesecegimiz yerde yavaş hücum saçma paslaşmalar.. bizimkisi Barcelonanim kötü bir kopyası.. Barcelona nin aslı bile artık bu sistemde sıkıcı ve cekilmezken kötü kopyası olarak çok sıkıcı izlenmez ziyan bir takım olduk..
ayrıca josue ve cavanda dan umudu kestim bize faydası dokunmaz bunlarin..ama bu yediğimiz son dakika golü Kasımpaşa maci icin şansımızi cook artirdi öyle yada böyle kazansaydik bu kotu görüntü unutulurdu...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

giphy.gif

Paslı oyununda bir adabı var şüphesiz madem pasa bu kadar meraklı teknik traktör bozuntusu:

1)Tiki taka nedir?
2)Nasıl oynanır?

Bu ikisini öğretsin derdimde takımda o kadar hızlı düşünen zeka bir Muslera'da bir de Sneijder'de var.

Şu zekadaki insanlarla oynayabileceğin tek oyun bam bam bam.

tesasdüfse karar dogru olamaz, cünkü bilincli hareket degil.
bu mesafede kime bilerek elinle engeleyemez.

Ya ele çarpmanın tesadüf olduğunu kabul ediyorum zaten de sonuç olarak ortada mutlak gol pozisyonunun elle müdahale ile engellenmesi gerçeği var. Rakip oyuncunun ne suçu var? Top Chedjou'nun eline çarpmasa karşı karşıya kalacaktı...

Bu pozisyon bir oyuncunun yatarak müdahalesinde ayağının hem topa hem rakibe temas etmesine benziyor. Evet topa temas var ama yine de faul çalınıyor, onun gibi düşün.

Son düzenleme:
Irkçılık olarak algılanmasın da bu siyahi defans oyuncuların gerçekten hepsi mi beyinsiz acaba merak ediyorum. Dünya'dan şu an aklıma gelen elit sayılabilir Mangala var o da aynı dengesizin önde gideni. Onun dışında Thuram, Boateng falan istisna heralde. Adamlarda feci konsantre sorunu var.

Irkçılık olarak algılanmasın da bu siyahi defans oyuncuların gerçekten hepsi mi beyinsiz acaba merak ediyorum. Dünya'dan şu an aklıma gelen elit sayılabilir Mangala var o da aynı dengesizin önde gideni. Onun dışında Thuram, Boateng falan istisna heralde. Adamlarda feci konsantre sorunu var.

Aynen, cidden var bu sorun. Örnek olarak ManU'daki Eric Bailly de verebiliriz. Sezona çok iyi başladı ama sonra bocaladı ve 2 ay sakatlandı.

Maçın özetini şimdi izledim Cavanda'nın olduğu bölgeyi resmen otobana çevirmişler, bir maçta oyuncu kaçırma rekorunu kırmış olabilir. Chedjou'da kötü gidişine tüh dikmiş. Hakikaten genç oyuncu oynatmak yerine yol ayrımında Ched'i oynatarak değerli 1 puan alan hoca bozuntusunu tebrik etmek lazım aferin böyle devam et ve defol git en kısa zamanda

Ya ele çarpmanın tesadüf olduğunu kabul ediyorum zaten de sonuç olarak ortada mutlak gol pozisyonunun elle müdahale ile engellenmesi gerçeği var. Rakip oyuncunun ne suçu var? Top Chedjou'nun eline çarpmasa karşı karşıya kalacaktı...

Bu pozisyon bir oyuncunun yatarak müdahalesinde ayağının hem topa hem rakibe temas etmesine benziyor. Evet topa temas var ama yine de faul çalınıyor, onun gibi düşün.

el ile penalti ne zaman calinir biliyormusun ?
bilerek el oynandigi zaman, kendin diyorusun top tamamen tesadüf carpiyor.
yani penalti calinamaz.
zaten önce kendisi müdale ediyor sonra top rakipe carpiyor ordanda geri carpiyor eline.
yani nerden bakarsan mesafede okadar kisaki, hayatta bilincli el oynandi denmez.
bu yüzden penalti degil, ama alistik bunlara nasilsa her mac hakem hatasi var.

Üst Alt