16/17 Final | Juventus 1-4 Real Madrid | MS | 3 Haziran | ŞAMPİYON REAL MADRID! - Sayfa 33 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 Final | Juventus 1-4 Real Madrid | MS | 3 Haziran | ŞAMPİYON REAL MADRID!

S.ligi yari finaline gelen takim sadece tur basi toplam 30 milyon euro para kazaniyor. Gruplarda 4 galibiyet alsa 6 milyon euro ediyor. Alacaklari yeni adamin parasinin yarisini sadece tur atlayarak aliyorlar. Kupayi kazaninca 15 daha etti mi sana 50 milyon euro.
Bilet-forma satislar, tv gelirleri, mac gunu ekstra gelirler falan sadece s.liginden kazancla adamlar oyuncu aliyor.
Bu kadar basit 60 milyon euro durduk yerde zarar edecegine 6 tane oyuncu alsan s.ligine gidip 30 milyon euroyu garantiliyorsun bakin ne kadar basit degil mi ilk donem sonu kar zarar olayina bakiyorsun o da ne neredeyse kafa kafayasin ligde kazanacagin ve satacagin formalar, sponsorlarinla kalanini odersin biter o saatten sonra kazanacagin her mac sana kar olarak gelmis.
Ha gidip gogus reklamini 3 milyon euroya verirsen zarar ediyoruz diye aglarsin.
Bunu defalarca yazdım, ucuz takım kursan onun bile bir maliyeti var ve kendi liginde onunçuluğa falan oynarsın, o ucuz takımın maliyetini bile çıkaramazsın. Oysa doğru bir kadro ile ligde ki topladığın puan başına kazanılan para ve şampiyonluk ile bile çok iyi para kazanıyorsun. Üstüne birde şampiyonlar ligine katılım, sırf katıldın diye ayak bastı parası. Bunun yanında forma, bilet, yayın gelirleri, taraftar onunçuluğa oynayan takımın formasını, biletini almaz, fanatiklik falan geçelim bunları, başarıdır finansal gelirlerin lokomotifi. Doğru hamleler ile, doğru bir kadro ile yaptığın yatırımın karşılığını rahatlıkla alırsın. Ben iki sene üst üste şampiyon olduğumuz dönemin kadrosunun karşılığını rahatlıkla aldığımızı düşünüyorum.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Real Madrid dünyanin en büyük takimi oldugunu gösterdi böylelikle .
Gol yemez denilen Juve ya 4 tane at. İlk devre sanki dogru oynamadilar gibi geldi bana. İkinci yari bildigin yakti Herifleri.
Ronaldo Marcelo İsco ve Kroosa denilenecek birsey yok . Adamlarin ilk 11 ini birak, yedeklerde Bale, Morata, Asensio var. James kadro da yok, Pepe sakat... Bu nasil bir takim

Bunu defalarca yazdım, ucuz takım kursan onun bile bir maliyeti var ve kendi liginde onunçuluğa falan oynarsın, o ucuz takımın maliyetini bile çıkaramazsın. Oysa doğru bir kadro ile ligde ki topladığın puan başına kazanılan para ve şampiyonluk ile bile çok iyi para kazanıyorsun. Üstüne birde şampiyonlar ligine katılım, sırf katıldın diye ayak bastı parası. Bunun yanında forma, bilet, yayın gelirleri, taraftar onunçuluğa oynayan takımın formasını, biletini almaz, fanatiklik falan geçelim bunları, başarıdır finansal gelirlerin lokomotifi. Doğru hamleler ile, doğru bir kadro ile yaptığın yatırımın karşılığını rahatlıkla alırsın. Ben iki sene üst üste şampiyon olduğumuz dönemin kadrosunun karşılığını rahatlıkla aldığımızı düşünüyorum.

Bu Ateş üfleyerek sönmez
O zaman birde ayak basti parasi ile yayin parasi vs dipteydi yayin geliri vir ara a.ligiyle ayni seviyedeydi.
3.olan besiktas asagi yukari 33 milyon euro kasaya koydu.
Ceyrek yapsa 15 daha koyacak bunlara daha mac gunu gelirleri dahil degil.
Muazzm gelir muazzam para ve bu onumuzdeki sene degil bir sonraki seneden itibaren gelirler biraz daha artacak.
Akilli hamleler yapilmak zorunda localari satacaksin 200milyon lira potansiyel gelir var. 3 kate tam kalite adam getirirsen 20 milyon euro harcarsin ama 200 milyon lira kazanirsin. Daha lig baslamadan temmuz ayinda hemde. Uzerine sattigin adamlardan 20milyon euro daha gelecek 3 tane daha alma sansin var. Toplam 6 tane kimsenin laf edemeyecegi adamlar alsan bazi mevkiler siritmaz idare bile edebilir. Sneijder 7, muslera 8 eder 3 tane idare eden adamla bu ligde sampiyon olursun. Sag-sol bek ve birde stoper aldin mi serdar siritmaz. Onlerine melonun bir tik alti oyuncu aldin mi yanina tolga siritmaz.
Ama bu yonetimden bi cacik olmaz biz o 20 milyon euroyu harcariz ama 10 adam aldik bakin olmuyor denilir en iyi ihtimal 4. oluruz

2012'den itibaren bonservis harcamalarına ve başarılarına bakacak olursak;

12/13 sezonu: 33.50 milyon euro harcama, 33.50 milyon euro satış. (La liga 2.liği , ŞL'de yarı final)

13/14 sezonu: 175 milyon euro harcama, 113 milyon euro satış (La liga 3.lüğü, ŞL şampiyonluğu,)

14/15 sezonu: 131 milyon euro harcama, 112 milyon euro satış (La liga 2.liği, ŞL yarı final)

15/16 sezonu: 85 milyon euro harcama, 15 milyon euro satış (La liga 2.liği, ŞL şampiyonluğu)

16/17 sezonu: 30 milyon euro harcama, 37,50 satış (La liga şampiyonluğu, ŞL şampiyonluğu)

5 sezonda alış-satış farkı 150 milyon euro.

Süper kupa, copa del rey ve fifa club world cup şampiyonluklarını dahil etmedim. Real seviyesinde bir takım için harcanan para hiçte fazla değil, aslında maaşları falanda hesaba katıp diğer büyüklerle karşılaştırmak lazım ama baya uzun iş, yinede az çok fikir veriyor bu istatistikler... 5 senede 3 ŞL şampiyonluğu için hiç bir şey değil açıkçası bu rakamlar.

Son düzenleme:
Sadece cok para harcamakla bitmiyor.

City mesela son 7-8 sene bok gibi para harcadi, ama daha CLı kazanamadılar.

Chelsea de o Roman kulübü satın aldıktan beri çok para harcadilar ama şu ana kadar sadece 1 kere kazanabildiler

Bizim winner karakterimizi göz önüne alırsak başarırız diye düşünüyorum. Bunu test etmemizin tek yolu da kulübün satılması ile olur. Dursun gibiler ve liseli fosiller yöneteceğine satılsın zaten. PSG gibi oluruz.

Tutan mi vardi harcayip yapsaydik.
Harcardan basari gelir basari gelirse avrupaya-amerikaya-asyaya acilirsin bir turnuvaya katilirsin 20 milyon euro alirsin.
Her sene 30 milyon euro harcayip ligde 4.-5. oluyoruz hani. 9 aylik zararimiz 250 milyon lira 70 milyon euro zarar etmissin neye yatirdin beli degil.
Adamlar bir cekirdek oturtmus uzerine senede 50-60 harciyor kafasina gore yukluyor dunyanin en iyileri var yetmiyor yenisini aliyor sen ne yapiyorsun iyi adam var gitsin daha kotusu gelsin.
S.ligi sampiyonu oluyorlar buraya kadar 60 milyon euro para aliyorlar.
Bakiyorsun oyunculara aldiklari paralar bazilari senin oyuncularin kadar ama.

Once zihniyeti duzeltmek lazim su an bizim takimin yilligi max 25 miyon euro olmali. Cogu avrupa takimi gibi bonservise para yatirip yilligi dusuk tutma hedefinde olmaliyiz. Erenlere 4 bonservis 2maas vererek olacak is degil o. Brumalara 12verip 1.2 milyon eurolara oynatmak asil mesele. Eren sana kayip olur ama brumayi goruldugu uzere 4 sene sonra satsan bile ayni parayi aliyorsun. Verdigin para hepi topu 5 milyon euro kullanabilseydin peki muazzam olurdu.
30yasinda adam kovalarsak ama o pahali bonservisi 1 milyon euro dusun dersen basarili olamazsin.

Aslinda gecen sene dembele, delaney gibi oyuncularla oyle bir firsat yakalayip elimizin tersiyle ittik ki yuz yilin gerizekaliligi listesinde ilk ikiye girer

Buyuk takim gibi yonetilisen s.liginde bir ceyrek bir ikinci tur yapiyorsun. Yonetilmezsen kazak takimindan 1 puan alsakta uefaya gitsek dersin.

3 senede zihniyetimiz koreldi, curudu, yok oldu.
Ama para harcadi borc yapti denildi. Gitsin denildi en kotu elestriler yapildi.
Gelen adam 2 senedir dibin dibini gosterdi fahada dibe dusuyoruz sıkı tutunun

Aysal biraz harcamaya kalktı neler olduğunu gördük. Dışardan çok içerdeki hainlerle/düşmanlarla uğraşmak zorunda kaldık. Hem fark var. Madrid her zaman zengindi. Ben kendimi bildim bileli yaptıkları tek şey dünyanın en iyi oyuncularını ve antrenörlerini parayı bastırıp almak. O yüzden pek saygı duymuyorum.

DBbu24sXcAQCASb.jpg

Ulan harbi mal bunlar ya panathinaikos'un 12 kere mi ne kazandığı kupayı utanmasalar dünya kupası ile falan eş tutacaklar. Emre şakasına yazdı sanmıştımda herif (Aziz Yıldırım) ciddi ciddi euroleague maçını 1.2 milyar insan izledi demiş, yapacak bir şey yok öyle başkana böyle taraftar...

Gece gece gerildim ya la.

Bizim winner karakterimizi göz önüne alırsak başarırız diye düşünüyorum. Bunu test etmemizin tek yolu da kulübün satılması ile olur. Dursun gibiler ve liseli fosiller yöneteceğine satılsın zaten. PSG gibi oluruz.

Biz hiç bir zaman PSG gibi, City gibi olamayız. Elite kategorideki futbolcuları genç yaşta Türkiye'ye getirmek için City'nin, PSG'nin verdiğinin 2-3 katını falan vermemiz lazım, o da olacak iş değil. Yeri geliyor fosilleşmiş yıldızları bile getiremiyoruz ülkeye... Almanya'da, Fransa'da falan oynasak dediğine kesinlikle katılırdım.

Tek sürdürebilir biçimde çıkar yolumuz altyapıdan geçiyor bence. Geri kalan her şey hayal.

Üst Alt