16/17 Final | Juventus 1-4 Real Madrid | MS | 3 Haziran | ŞAMPİYON REAL MADRID! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 Final | Juventus 1-4 Real Madrid | MS | 3 Haziran | ŞAMPİYON REAL MADRID!

Sürdürülebilir bir durum haline getirilmesi için çok titiz davranılmalıydı.Kulübün o harcamalarla nefes alarak hayatta kalabilmesi için her sene ŞL'ye katılması lazımdı,şampiyon olamadığı senede bile 2. olup önelemeyi geçebilecek seviyeye gelmeliydik eğer öyle devam etmek isteseydik.Öyle yapılmadı,kazanılan paralar çarçur edildi ve sonuç ortada.
Tabiki doğrular kadar hatalarda yapıldı ama sanki harcanan paranın karşılığı hiç alınmamış gibi davranılmasını da doğru bulmuyorum.

Türkiye'de iki şampiyonluk bile fena para kazandırmıyor. Bunun yanında kombine, loca ve bilet satışlarının geldiği seviye, keza forma satışları da oyle. Bunun yanında iki sezon şampiyonlar ligi, birinde çeyrek final diğerinde ikinci tur. Bence detaylı bir hesaplama yapılsa iki sezon için harcanan paranın karşılığı alınmıştır diye düşünüyorum.

Buna benzer bir bilgi de,Arsenal'in oynadığı son Avrupa Ligi maçı,bizle oynadıkları final 2000'de.O yıldan itibaren 17 sene üst üste ŞL gruplarına katılıp çıkma başarısı göstermişler.Barça'nın bile 3. olup UEFA'ya gittiği sene var bu 17 sene içinde.Arsenal'in de serisi bitti gibi bu sene,seneye Avrupa Ligi'ne katılacakları neredeyse kesin.17 sene sonra Avrupa Ligi maçı oynamış olacaklar.

Evet.Real'le Arsenal CL'ye en uzun katilma serisi olan ilk 2 takim.Ne mutlu ki bu 2 takimdan da kupa alma serefine nail olmus kulubun taraftariyiz.

Buna benzer bir bilgi de,Arsenal'in oynadığı son Avrupa Ligi maçı,bizle oynadıkları final 2000'de.O yıldan itibaren 17 sene üst üste ŞL gruplarına katılıp çıkma başarısı göstermişler.Barça'nın bile 3. olup UEFA'ya gittiği sene var bu 17 sene içinde.Arsenal'in de serisi bitti gibi bu sene,seneye Avrupa Ligi'ne katılacakları neredeyse kesin.17 sene sonra Avrupa Ligi maçı oynamış olacaklar.

Kesin aynı gruba düşeriz

Evet.Real'le Arsenal CL'ye en uzun katilma serisi olan ilk 2 takim.Ne mutlu ki bu 2 takimdan da kupa alma serefine nail olmus kulubun taraftariyiz.

O senelerde gerçekten ŞL'yi alma şansımız vardı.Hem şimdiki gibi Real,Barça,Bayern bu kadar arayı açmamıştı daha az kalibre farkı vardı hem de biz 1980'lerin sonunda yakaladığımız ivmeyi tavana çıkarmıştık.Ya 1998-1999'da son maç Bilbao'ya kaybetmeyip gruptan lider çıkacaktık ya da 2000-2001'de çeyrek finalde Real'i eleyecektik.O 2 senedeki fırsat bir daha gelir mi bilemiyorum.2012-2013'te çeyrek sonraki sene de gruptan çıktık ama o senelerdeki gibi değildi,ilk sene kura şansımız kallaviydi sonraki sene tamam kötü değildik ama Juventus çok kötüydü penaltısız gol atamamıştı neredeyse o sene.Chelsea karşısında dışarda hiçbir varlık gösteremeden elendik zaten.Bizim yeniden eski prestijimizi kazanmamız için Avrupa Ligi'ni kazanmamız şart oğlu şart.Adam gibi bir yönetim olsa gelecek sezon ligi de kupayı da feda edelim diyesim geliyor da bunlara güven olmaz.

C_flm0nXcAAz17w.jpg

RTE - Kadere Bak - YouTube

Üst Alt