16/17 H:11 | Galatasaray Odeabank 80-74 Yeşilgiresun | MS | 18 Aralık | NTV Spor - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 H:11 | Galatasaray Odeabank 80-74 Yeşilgiresun | MS | 18 Aralık | NTV Spor

Cz9mp1cXAAIcnot.jpg

Giresunspor bu ligde neyin yanlis gittigini, basa basa göstermis bir takim bu ligde. Giresun olmasa, Okben yada Emircan gibi oyuncular belki tamamen kayip edilecekti. Ve yine nice gencler süre bulamiyor, özellik ile yabanci siniri kalktigindan beri. Tamda Uluslarasi arenada tüm madalayalari süpürmüs, altin jenerasyonu ciktigi döneme denk geldi nedense. 18-19 yasinda cocuklarin, cikip da 28-29 yasindaki veteranlardan daha iyi ve hatasiz oynayip forma kapmasini bekleyemezsin. NBA´de degil bu, 3 ay özel calisabilme imkani bulup, bir sezon icerisinde fizik kasasin.

Giresun´un kadrosu cok kötü, ama ona ragmen iyi gittiler. Ricky Ledo bencil olsada, iyi liderlik yapti sakatlanana kadar. Ledo disinda yabancilari da iyi sayilmaz. Zor maclarda iyi mücadele etmeyi bildiler yinede. Bana göre Okben´de, Emir´de her takimda katki verebilecek seviyedeler ligde. Ancak Giresun´un Enes Taskiran, ve Dogus gibi oyunculara takimin seviyesini düsürme pahasina dahi süreler vermesi, bana göre cok güzel bir sey. Ama fizik olarak cok uzaklar, profesyonel seviyeye ve yeteneklerine kefil oldugum cocuklar da degil. Ama iyi role player olabilirler belki 5-6 senede bilmem. Giresun onlara da sans veriyor. Onlarin yerine bir Furkan Korkmaz olsaydi, cok daha fazla keyif veren bir takim olurdu. Ki umarim Efes gider Furkan´i Giresuna kiralar. Daha 17 yasinda Euroleague´de 17-18 puanlik maclar cikaran oyuncuyu mundar ettiler.

Bana göre Okben cok daha iyi takimlarda, daha da rahat oynar. Ama maalesef büyük takimlarimizda, Okben gibi top ile herseyi yapabilecek oyunculari alip, kösede sut atmasi icin, sap gibi bekletiyoruz.

Umarim Giresun bu cizgisinden cikmaz, ve Türk basketboluna katki vermeye devam eder. Play off yaparalar ise, sevinirim bu sene... Diger toplama kampi takimlarindan, cok daha sempatik.

Ve sunu da ekleyim, Ergin Ataman ayni zamanda Milli takimin da hocasi. Deon Thompson yerine Emircan Kosut, Emir, yada Diebler yerine Okben Ulubay´i alsaydik neyimiz eksik olurdu ? Sinan Güler bugün Sinan Güler ise, Ergin hocanin katkisi cok büyüktür. Ama ancak kariyerinin sonlarina dogru, sorumluluk verildi kendisine, ve ancak kariyerinin sonlarina dogru yetenegine kesfedebildi. Daha erken baslasayd bu sürec, nasil olurdu aceba ?
Ege Arar´da var... Kendisini cok tutmazdim, ama süpriz bir sekilde boyu artti. 3 tane gelecek vaat eden oyuncun olur bedavaya, birazcik sorumluluk verip rotasyonda kullan. Asiri derecede tasarruf da edilir.

Sürekli toplama kampi gibi kadrolar kurmak nereye kadar. Yok zaten arkamizda bir Ülker.

Üst Alt