16/17 H:20 | Bursaspor 1-1 Fenerbahçe | MS | 11 Şubat - Sayfa 30 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 H:20 | Bursaspor 1-1 Fenerbahçe | MS | 11 Şubat

Dick Advocaat: "Sanırım Beşiktaş'ın bu dünya üzerinde çok dostu var. Verilen cezalara anlam veremiyorum"

güzeel birbirlerini yedikce işimize gelecek

Gecen hafta o hatunu farkedemediler galiba.

Yalniz hatunlarin hepsi gülüyor fener gol yedikce

Enteresan bir sey

Hepsi fb'li normal olanda bu :D

Jq0JlQ.png

Yok ya ikiside penaltiyla alakalari yok. Sivok orda eliyle hic hareket bile etmiyor. Iki tane beles penalti
anlatmaya çalıştık kuralda bilinçli olarak aktif bir şekilde kendine avantaj sağlamak için el ile müdahale edersen diye yazıyor ama gelen cevaplar sivokun arkasında fenerli oyuncular var böylece avantaj sağlamış oluyor

neye göre merak ettim?
Adamlar top oynamıyor tek kozları var oda hızlı ve güçlü olan lens. Lensin karşısına Valencia gibi bir beki koy hiç bir halt yiyemez bizim ligin beklerinde iş yok
Ben fenerin kadrosunun kalitesiz olduğunu düşünüyorum. Senin dediğin gibi tek kozu var elinde ve onu da sonuca gitmese de fena kullanmıyo sanki. Büyük maçlarda dick zaten sonuca gidiyor gibi bi görüntü var zaten. Küçük maçların büyük oyuncusu bi adamları olsa onda da başarılı olabilirdi gibi düşüncem var benim. Yoksa tabelaya bakınca zaten başarısız ama elinde iyi bi kadro olsa iyi işler yapabilir bence.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayır, seninle bir sıkıntım yok ama hakem konusuna biraz fazla taktın gibi. Bu kadar kasma bence.

Evet katiliyorum ,yani hakem bir macta da total kararlarinda fb aleyhine sonuc doguracak hatalari daha fazla yapmis olabilir , fb konyayi haksiz sekilde yendi ,yetmedi uzerine karabuk u de haksiz penalti kirmizi ile yendi

bjk bir cok macta hakem ile kazandi , hatta ilk kez fb macinda hakem aleyhte kararlar verdi .. bjk karabukten ofsayttan gol yedi ,ama klasik q7 nin kirmizisi da atlandi

bugun de fb nin aleyhine verilen penalti ile lehine verileni karsilastirdigin zaman hangisi penaltiya daha yakin ap acik ortada

yani mutlaka her mac illa ki sezon boyunca her hata veya karar fb veya bjk lehine cikacak degil , mutlaka aleyhlerinde de hatalar oluyor , ama totalde baktiginda bu sezon en magdur biziz gibi duruyor

Hayır, seninle bir sıkıntım yok ama hakem konusuna biraz fazla taktın gibi. Bu kadar kasma bence.
Benim hakem konusuna takmamın sebebi haftalardır doğranan bir takımın forumunda bu pislik camiaya verilen ucuz penaltıyı o camianın taraftarıymış gibi savunan kuraldan bir haber üyeler yüzünden yoksa hakemlerin haram yiyici oldukları artık su götürmez bir gerçek

anlatmaya çalıştık kuralda bilinçli olarak aktif bir şekilde kendine avantaj sağlamak için el ile müdahale edersen diye yazıyor ama gelen cevaplar sivokun arkasında fenerli oyuncular var böylece avantaj sağlamış oluyor

Yalan olmasin da Bursa'nin Penaltisi'da ayri bir rezillik. Yarildim gülmekten :D Insallah Hakem yarin sacmalamaz (Bizde habire sacma penalti yada offsaytdan gol yiyoruz gerci)

konya macinda skertel in pozisyonu ile sivok un pozisyonlari benziyor .. ikisinde de en onemli kriter topun savunma oyuncusu tarafindan onlem alinabilecek uzakliktan gelmesi , yani oyuncularin ellerini sakinmalari icin yeterli zamanlarinin bulunmasi

zaten bu yuzdendir ki yan ortalarda oyuncular topa yukselip ziplarken kendilerine ogretildigi gibi kollarini sakinirlar , cok penalti calinmistir boyle

sivok u burada yaniltan sey , onunden gecen diger bursali oyuncunun topa vuracagini zannetmesi , bunun kurbani oluyor

mesela bu pozisyonda sivok kart gormedi cunku kasten bir elle oynamasi yok , ama elini kolunu topun gecmesini engelleyici olmaktan uzak tutacak onlemi alip vucuduna yapistirmadigi icin aleyhine elle oynama verilmis oldu

konya macinda skertel in pozisyonu ile sivok un pozisyonlari benziyor .. ikisinde de en onemli kriter topun savunma oyuncusu tarafindan onlem alinabilecek uzakliktan gelmesi , yani oyuncularin ellerini sakinmalari icin yeterli zamanlarinin bulunmasi

zaten bu yuzdendir ki yan ortalarda oyuncular topa yukselip ziplarken kendilerine ogretildigi gibi kollarini sakinirlar , cok penalti calinmistir boyle

sivok u burada yaniltan sey , onunden gecen diger bursali oyuncunun topa vuracagini zannetmesi , bunun kurbani oluyor

mesela bu pozisyonda sivok kart gormedi cunku kasten bir elle oynamasi yok , ama elini kolunu topun gecmesini engelleyici olmaktan uzak tutacak onlemi alip vucuduna yapistirmadigi icin aleyhine elle oynama verilmis oldu

Skrtelin eli baya acikti

Twitter

Resim de cok net gözüküyor. Ikisi birbirinden alakasiz

Tamam ama skertel in pozisyonu da net zaten ,soyledim bunu , ama sivok un penaltisinda cok uzaktan gelen bir top var, ani gelismis bir durum yok , oyuncunun kol vucuduna yapisik degil , ve top geliyor o ele carpiyor

sivok burada eger ellerini sakinsa o top arkadaki iki fenerliden birine gelecek , yani kolunu acik tutmasi kendine avantaj sagliyor , bunun hakem jargonundaki deyimi de alan veya hacim genisletmek diye tabir ediliyor

ama ayni pozisyonda ornegin sivok elini bacagi ya da karnina goturse ve top gelip yine o ele carpsa penalti olmaz

buna en guzel ornek motta isimli bir oyuncu vardi bjk de , bir fb macinda sutu resmen o sekilde karsiladi ve haliyle devam etti

http://tr.beinsports.com/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/13/fenerbahce-3-3-besiktas-mac-ozeti

09:25 ten itibaren iki penalti itirazi var , ilk hakli bir itiraz penalti olmaliydi , ikincisi ise degil , dogru karar

Skrtelin eli baya acikti

Twitter

Resim de cok net gözüküyor. Ikisi birbirinden alakasiz
Bu görüntülere rağmen hala penaltı demek bilmiyorum

Adamın kolu ile eli yapışık hiç bir şekilde eli ile topa gitmiyor. topa el ile müdahale etmemek için tek şansı var elini kesmek

Evet Sinan mesafe vardı ama sert bir ortaydı ve bir kaç metre önünde takım arkadaşı ıskaladı

Burada ben bu penaltiyi tartismiyorum , bursali oyuncularin cogu da aynen fenerliler gibi dirsek su bu kullandilar , kartlar artardi da

Bence sorulmasi gereken en onemli soru , bence hakli olan o kirmizi kart acaba bjk veya fb hatta biz bir anadolu takimi ile oynarken cikar miydi

Penalti bir anlik dogru ya da yanlis verilen karar ama kart kararlari cok can yakiyor , oyuncu aptalligindan bu kirmiziyi gordu fakat bjk-fb macindaki oyunculara bu sekilde kart gosterilebilseydi muhtemelen mac 9 a 9 filan bitmeliydi

Burada ben bu penaltiyi tartismiyorum , bursali oyuncularin cogu da aynen fenerliler gibi dirsek su bu kullandilar , kartlar artardi da

Bence sorulmasi gereken en onemli soru , bence hakli olan o kirmizi kart acaba bjk veya fb hatta biz bir anadolu takimi ile oynarken cikar miydi

Penalti bir anlik dogru ya da yanlis verilen karar ama kart kararlari cok can yakiyor , oyuncu aptalligindan bu kirmiziyi gordu fakat bjk-fb macindaki oyunculara bu sekilde kart gosterilebilseydi muhtemelen mac 9 a 9 filan bitmeliydi
ilk önce tartışılması gereken böyle basit bir foul için sarı kart gerekli mi? Fifa hakemlere elinizden geldikçe oyuncuları oyunda tutmaya çalışın diyor. Bu oyuncunun yediği ilk kart bir kere komedi zaten ve ikinci kart çok ağar

Penaltıya gelince evet anlık ama yakında ve görüş alanı açıktı

Elle oynama konusunda tekrar baktım FIFA bu konuda üç noktaya dikkat çekiyor

Elle oynama kasıtlımı, oyuncunun reaksiyon gösterme imkanı varmı ve oyuncunun eli kolu anormal bir acıda mı

Sivok kasıtlı bir şekilde topa gitmiyor, top uzak mesafeden gelsede takım arkadaşı ıskaladığı için reaksiyon gösteremiyor ve kolu anormal bir acıda değil

Bunu bu hakem görüş alanı açık olmasına rağmen görüyor ama penaltı çalıyor

İşte bu hakemler yarın bir gün bizede bunu yapacaklar ki daha bir kaç hafta önce hücum foulden aleyhimize penaltı çaldı hakem denen zibidi

Üst Alt