17/18 H:4 | Fenerbahçe 2-3 Başakşehir | MS | 9 Eylül - Sayfa 53 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 H:4 | Fenerbahçe 2-3 Başakşehir | MS | 9 Eylül

Yazdıklarına büyük çoğunlukta katılıyorum zaten olması gereken bu.Aysal konusunda takıntılı olan ben değilim işte.Bazıları oraya takılı kalmış her şeye kin saçıyor hiçbir haltı beğenmiyor falan.O da gitti Sneijder de zorlamanın manası nedir yani,Galatasaraylılık bu değil ki.

Belhanda şu ana kadar hücumsal anlamda potansiyelini yansıtamadı tam olarak.Onun hakkında eleştirilecek şeyler var bunu Hidayet Sarıdağ'a da dedim ama buradaki Sneijder kaynaklı nefret kokan yorumları görünce insanın laf söyleyesi gelmiyor Belhanda'ya.

Aynen öyle ayrıca Belhanda top kaptırsa hemen konu başlığında yazmak için hazır bekleyenler var. Birde hep Sneijder üzerinden eleştiri alıyor, şu eleştiriyi yapan adam görmedim doğru düzgün;

Belhanda kilit pas noktalarında daha isabetli oynaması lazım ve daha çok denemesi lazım.

Gördüklerim;

Sneijderin kramponunu taşıyamaz

Övdüğünü çalımları hep şansa attı.

Şut ve pas atamıyor rezalet.

Sneijder yerine bunumu aldık biz.

Aynısı olmadaysa bunun türvleri, yapıcı eleştiri yapana saygım sonsuz. Bende yapıyorum zaten. Birde şöyle bir konu var, diğer transferlere yapılan eleştiri sayısının toplamı tek belhandaya eşit gibi birşey. Belhanda babamın oğlu değil ama saçma sapan yazıları görünce cevap vermeden edemiyorum.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Olayin su boyutunu asayim. Simdiye dek zayif takimlar ile oynadigimiz söyleniyor, ama ben haftalardir söylüyorum. Mesela Kayserispor asla zayif degil. Andolunun gayet güclü bir takimi bu sene, ve onlari paramparca ettik. Yendik demiyorum bakin, paramparca ettik oyunsal anlamda.

Yazdıklarına büyük çoğunlukta katılıyorum zaten olması gereken bu.Aysal konusunda takıntılı olan ben değilim işte.Bazıları oraya takılı kalmış her şeye kin saçıyor hiçbir haltı beğenmiyor falan.O da gitti Sneijder de zorlamanın manası nedir yani,Galatasaraylılık bu değil ki.

Belhanda şu ana kadar hücumsal anlamda potansiyelini yansıtamadı tam olarak.Onun hakkında eleştirilecek şeyler var bunu Hidayet Sarıdağ'a da dedim ama buradaki Sneijder kaynaklı nefret kokan yorumları görünce insanın laf söyleyesi gelmiyor Belhanda'ya.
Takıntılı derken, yapılan her eleştiriyi Aysal'ı veya Sneijderi sevdiğini bildiklerini hep o konu üzerinden eleştirmen. Ben mesela bir yerden sonra Sneijder defterini kapattım, güncel yönetim ve kadro için yaptığım yorumların hiç birinde bize kazandırdıkları için sevdiğim, saydığım insanların etkisi yok. Öyle olsa Belhandayı sadece Sneijder ile değil, Hagi ile de kıyaslamam gerekir, çünkü Hagiyi daha çok seviyorum. Ne yalan söyleyeyim, kıyaslama yapanlarada bişey diyemem, futbol içinde kaldıkça tabi. Ama Sneijder konusuna bir gir bak derim, son dönemde konuda yazanların çoğunluğu gitmesini istemeyenler değil.

Misal Rodriguez iyi mücadele ediyor ama bana göre kanat için yeterli değil, çünkü adam eksiltme becerisi zayıf. Bu karşısında iyi bir bek olduğunda sıkıntı olabilir, çünkü önünü boşaltamaz ise orta yapamayabilir. Yine Ndiaye, göze hoş geliyor ama daha akıllı olması lazım, iyi bir orta saha gereksiz peslerinden kolaylıkla yararlanabilir. Maicon uzun paslar atıyor, bunu eleştiren çok ben doğru buluyorum, rakibin dengesini bozmak için. Güncel kadro hakkında yorumlar, eleştiriler, maksat Galatasaray için daha iyi olunması.

Bu ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
Sarper, Aysal ile ilgili bu takıntını anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu. Bir Başkanı sevmek başka, güncel olan takım ve yönetim hakkında konuşmak başka. Aynısı yine Sneijder için geçerli, takımda oynadığı zaman bile eleştiriyordum, eğer vaktin var ise oynadığı dönemlerde konusunu açıp bakabilirsin. Sneijderin gidişine tepki gösterdim, gitmesini istemedim, bunun sebeplerini kendime göre yazdım ama o kitap artık bitti. Gitmesi konusunun işlendiği başlıkta bazı üyelere çok sert tepki gösterdim, çünkü o üyeler mide bulandırıcı mesajlar yazıyorlardı. Sneijderi ben çok önceleri seviyordum, tabiki gelip formamızı giymesi bu sevgiyi arttırdı. Belhandaya gelince Forma numarası ile başlayan bir olay var, orada yapılanların yanlış olduğunu beyan ettim. Sevme konusuna gelince, özel meziyetleri olan oyuncuları severim, buna daha önce hiç izlememiş olsam bile Belhanda dahil, çünkü öyle bir oyuncu olduğunu daha top ayağına geldiğinde belli ediyor. Sana şunu söyleyebilirim, Sneijder kadar seviyormusun dersen, hayır henüz değil, çünkü daha bişey kazandırmadı. Bu nokta yine Aysal için geçerli, o kadar başarıyı kazandırmasaydı tabiki sevmezdim, Babamın oğlu değil yahu. Ben geçen gün Dursun Özbek için bile sözde Başkan kaldırılmalı dedim, yaptığı transferler yüzünden değil, Yabancı sınırı hakkında bir Galatasaray Başkanına yakışır şekilde konuştuğu için. Ben Galatasaraya kazandırdıkları sebebi ile seviyorum oyuncuları, Başkanları, yöneticileri. Geçen birisi Galatasarayın efsaneleri diye ilk beş yapmış, baktım Fatih Terim yok, o mesaja cevap verdim Fatih Hoca ilk üçe girer diye. Hatta orada Aysal ilk üçte görünüyordu, katılmıyorum, kurucumuz sayın Ali Sami Yen birinci sırada, Metin Oktay ikinci sırada, Fatih Hocam üçüncü sırada, Faruk Süren dördüncü sırada, bu kulübe Uefa kupasını getiren kadroda ki her oyuncu dört buçukuncu sırada gelir. Fatih hocaya yine kırgınım, yine kızgınım orası başka. Son ayrılış şeklinde Aysal en az onun kadar suçludur, böyle şeyler karşılıklıdır ama bu Federasyon ile çalışmaması gerekirdi. Gelelim tekrar konumuza, birilerini sevmenin, saymanın neden güncel oynayan Kadroda ki oyuncular hakkında yazarken, hemde yapıcı eleştiriler olmasına rağmen, kriter olarak ortaya konulduğuna bir türlü anlam veremiyorum. Şimdi misal Selçuk örnek gösterilebilir, ben Selcuğun oynadığı oyundan çok Kaptan olarak formaya yaptığı o hareket yüzünden kırgınım. Yine Hamza hoca gösterilebilir, oda bişeyler kazandırdı sonuçta ama yaptığı açıklamalar, özellikle gittikten sonra bazı takımların Avrupa Kupasına gitmeme durumundan yararlanabiliriz lafı bana koydu. Ben Fatih hocamdan bir kere böyle bişey görmedim. Adam ikinci döneminde, kötü biten döneminde bile Adam gibi ceketini alıp gitti. Yani Belhanda artık oynamaya başladı, bu yüzden artık oyununda ki eksikler hakkında konuşmanın hiç bir sakıncası olmadığını düşünüyorum. Şimdi herşey güllük gülistanlık, zora girebilecek maçlarda bize Belhanda lazım, özellikle şu anda yeteri kadar kullanamadığı o özel meziyetleri. Bence Belhandaya yapıcı eleştiriler yapanlar değil, çünkü sonuçta Galatasaray için dahada etkili olmasını istemektir bu, asıl düzgün bir şekil ayrılan Sneijderin başlığında hala daha arkasından yorum yapanlar bir şapkalarını önüne koyup düşünmeliler. Aynısı Fatih Terim için geçerli, bazı yorumlara şaşırıyorum, bunlara dikkat etmek gerekir. Kızmak, niye o pisliklerin yanına gittin, yada Avrupa Şampiyonasında bizi rezil edenleri kovup neden geri aldın diye serzenişte bulunmak başka, bu sevdiğimiz için bazen biraz fazla sert olabilir ama yazılan bazı mide bulandırıcı yorumlar var işte onlar olmamalı.

MHA-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Su konuda kücük bir irtiraz yapayim. Baskanlardan, yöneticilerden, cok ama cok, kat be kat daha degerli futbolcular. Kastim 2000 kadrosu. Sahada kazanan, bu oyunun gercek yildizlari, bu sporu yapanlar onlar.

Takıntılı derken, yapılan her eleştiriyi Aysal'ı veya Sneijderi sevdiğini bildiklerini hep o konu üzerinden eleştirmen. Ben mesela bir yerden sonra Sneijder defterini kapattım, güncel yönetim ve kadro için yaptığım yorumların hiç birinde bize kazandırdıkları için sevdiğim, saydığım insanların etkisi yok. Öyle olsa Belhandayı sadece Sneijder ile değil, Hagi ile de kıyaslamam gerekir, çünkü Hagiyi daha çok seviyorum. Ne yalan söyleyeyim, kıyaslama yapanlarada bişey diyemem, futbol içinde kaldıkça tabi. Ama Sneijder konusuna bir gir bak derim, son dönemde konuda yazanların çoğunluğu gitmesini istemeyenler değil.

Bu ateş üfleyerek sönmez

Etki-tepki.Sneijder'i Terim'in Kaka'yı istemesinden dolayı sevmeyenler hep vardı ama bu o kadar çoğunluk olan bir kesim değil.Öyle yorumlar var ki Sneijder değil de bir peygamberden veya Messi'den falan bahsediliyor zannediyorsun.Bunda Sneijder'in bir gram suçu yok tabi,adama okuttursan kendisi bile güler.O bile kendini o kadar büyük görmüyordur.Ben misal Sneijder'e hiçbir antipatim yok normalde.Ama Sneijdercilerin Aysalcıların aşırı yorumlarını görünce ister istemez siniri bozuluyor insanın.Hiçbir suçu olmayan adam zorla antipatikleştirilmeye çalışılıyor.Bunun tepki çektiği belli ki sadece Terimciler değil tarafsız olanlar da katıldı buna.

Evet hep o konu üzerinden eleştiriyorum bazı kişileri.Misal Can BÜYÜK.Misal bazı yerlerde sen.Ne kadar öyle bir şey yok deseniz de ben hala katılmıyorum buna.Buna da alınacak gücenecek bir şey yok eleştiri kişisel bir eleştiri değil sadece bu konu özelinde.

Etki-tepki.Sneijder'i Terim'in Kaka'yı istemesinden dolayı sevmeyenler hep vardı ama bu o kadar çoğunluk olan bir kesim değil.Öyle yorumlar var ki Sneijder değil de bir peygamberden veya Messi'den falan bahsediliyor zannediyorsun.Bunda Sneijder'in bir gram suçu yok tabi,adama okuttursan kendisi bile güler.O bile kendini o kadar büyük görmüyordur.Ben misal Sneijder'e hiçbir antipatim yok normalde.Ama Sneijdercilerin Aysalcıların aşırı yorumlarını görünce ister istemez siniri bozuluyor insanın.Hiçbir suçu olmayan adam zorla antipatikleştirilmeye çalışılıyor.Bunun tepki çektiği belli ki sadece Terimciler değil tarafsız olanlar da katıldı buna.

Evet hep o konu üzerinden eleştiriyorum bazı kişileri.Misal @Can BÜYÜK.Misal bazı yerlerde sen.Ne kadar öyle bir şey yok deseniz de ben hala katılmıyorum buna.Buna da alınacak gücenecek bir şey yok eleştiri kişisel bir eleştiri değil sadece bu konu özelinde.

Aysal´da Kaka´yi istiyordu. Bunu dahi bilmeyecek bilgi düzeyinde insanlar var. Hatta Pato meselesi vardi o dönemler. Hatta, Managerler o dönem üc tane futbolcu önerdi yönetime. Sonra Ünal Aysal bizzat Terim´e sordu, hangisini alalim diye...

Kaka, Sneijder, Diego...

Terim ilk basta ikisini istemedi, sadece Kaka dedi. Kaka icin temaslara gectik, Kaka transferi olmadi. Sonra Sneijder´e yöneldik. Terim sistemine uymadigi, ve fizik durumundan dolayi, belki de italyadan da negatif seyler duydugu icin, bu transfere pek sicak bakmadi, ve transfer listesinde arka siralara koydu. Israrci degildi, ama kökten de karsi degildi transfere...

Terim´in Sneijder meselesinde Yönetim ile cakisma meselesi, aslinda Feg olayinin benzerinin yasanmasindan dolayi kaynaklaniyor. Devre arasi, sampiyonlar ligi maclari var, ve Sneijder fizik olarak kötü durumda. Transfer süreci, sneijderin Inter ile sponsorluk meselesinden dolayi bir hayli uzadi. Terim´in sinirlenmesi, o olaylara dayaniyor...

Adam kendi acisindan da hakli. Sneijder fizik olarak toparlanamadi o 6 ay icerisinde zaten. 1-2 mac disinda da yoktu sahada. Teirm´in sneijder´i Madrid deplasmaninda ilk 11 cikarmasi, yada schalke maclarinda, zaten en büyük hatasiydi devre arasi sonrasi.

Su konuyu dogru bir sekilde bilenin, bunu tartisma konusu bile yapmaz aslinda. Aslinda bu konuda tartisma meselesi sneijder, aysal yada terim degil de, kendi kafasindan senaryo yazip, konuyu bulandiranlar.

Son düzenleme:

Evet hep o konu üzerinden eleştiriyorum bazı kişileri.Misal Can BÜYÜK.Misal bazı yerlerde sen.Ne kadar öyle bir şey yok deseniz de ben hala katılmıyorum buna.Buna da alınacak gücenecek bir şey yok eleştiri kişisel bir eleştiri değil sadece bu konu özelinde.
Sarper, sevdiğim, takdir ettiğim bir üyesin, o yüzden senin yazdıklarından alınmam. Ben düşünce şeklimi yazdım, samimiyetime inanıp inanmamak sana kalmış. Evet Sneijder konusunda o noktalara gelenler oldu ama şu anda ufak ufak aynısı Belhanda için yapılıyor gibi geliyor bana.

817.jpg

SM-G610F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Aysal´da Kaka´yi istiyordu. Bunu dahi bilmeyecek bilgi düzeyinde insanlar var. Hatta Pato meselesi vardi o dönemler. Hatta, Managerler o dönem üc tane futbolcu önerdi yönetime. Sonra Ünal Aysal bizzat Terim´e sordu, hangisini alalim diye...

Kaka, Sneijder, Diego...

Terim ilk basta ikisini istemedi, sadece Kaka dedi. Kaka icin temaslara gectik, Kaka transferi olmadi. Sonra Sneijder´e yöneldik. Terim sistemine uymadigi, ve fizik durumundan dolayi, belki de italyadan da negatif seyler duydugu icin, bu transfere pek sicak bakmadi, ve transfer listesinde arka siralara koydu. Israrci degildi, ama kökten de karsi degildi transfere...

Terim´in Sneijder meselesinde Yönetim ile cakisma meselesi, aslinda Feg olayinin benzerinin yasanmasindan dolayi kaynaklaniyor. Devre arasi, sampiyonlar ligi maclari var, ve Sneijder fizik olarak kötü durumda. Transfer süreci, sneijderin Inter ile sponsorluk meselesinden dolayi bir hayli uzadi. Terim´in sinirlenmesi, o olaylara dayaniyor...

Adam kendi acisindan da hakli. Sneijder fizik olarak toparlanamadi o 6 ay icerisinde zaten. 1-2 mac disinda da yoktu sahada. Teirm´in sneijder´i Madrid deplasmaninda ilk 11 cikarmasi, yada schalke maclarinda, zaten en büyük hatasiydi devre arasi sonrasi.

Su konuyu dogru bir sekilde bilenin, bunu tartisma konusu bile yapmaz aslinda. Aslinda bu konuda tartisma meselesi sneijder, aysal yada terim degil de, kendi kafasindan senaryo yazip, konuyu bulandiranlar.

Olay Terim değil Adem zaten,bir dönem vardı ama bundan dolayı Sneijder'i istemeyenler bu gerçek.Ha dediğim gibi azlardı çoğunluk değildi bunlar.

Sarper, sevdiğim, takdir ettiğim bir üyesin, o yüzden senin yazdıklarından alınmam. Ben düşünce şeklimi yazdım, samimiyetime inanıp inanmamak sana kalmış. Evet Sneijder konusunda o noktalara gelenler oldu ama şu anda ufak ufak aynısı Belhanda için yapılıyor gibi geliyor bana.

Samimiyetten ziyade bilinçaltı diyelim ona.Yoksa yazdıklarına katılıyorum yukardaki uzun mesajına.

Belhanda henüz o noktaya gelecek getirilecek bir şey yapmadı.Yorumların çoğu art niyetli eleştirilere tepki sadece.

özete baktım da fener'in 2. golde en can hıraş savunan/itiraz eden volkan. ulan öteki kaleden neyi o kadar net gördün de neyi anlatıyorsun acaba

öte yandan gördüğüm kadarı ile fener geçen seneki bize benzemiş. tamamen kısır ve duran toplara bakan bir hücum ve dan dun yapılan bir savunma. o yeni aldıkları 10 numara bebe hiç görünmüyor özette. etkisiz miydi

Su konuda kücük bir irtiraz yapayim. Baskanlardan, yöneticilerden, cok ama cok, kat be kat daha degerli futbolcular. Kastim 2000 kadrosu. Sahada kazanan, bu oyunun gercek yildizlari, bu sporu yapanlar onlar.
Itırazına temel fikir olarak katılıyorum, sahaya çıkan oyuncular. Ancak, Türkiye özelinde yönetici veya Başkan olmak kolay değil, özellikle Türk oyuncular nazarında.

Üst Alt