19:05'te tesadüfen gözün saate gitmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

19:05'te tesadüfen gözün saate gitmesi

Neden nasıl bilmiyorum ama aklımda bile yokken 19:05 ,ister kol saati ister duvar , isterse bilgisayar görev çubuğunda olsun yakalıyor.
Bu çoğu gün oluyor ama genelde iyi haberlere gebe oluyor.Umarım bu gece de öyle olur.

Beynimizde bir vücud saati olduğu muhakkak.Mesela çok mühim bir günde erken kalkmanız gerektiğinde kendiliğinizden alarmdan birkaç dakika önce uyanabilirsiniz.
En son birkaç saat önce saatine bakmış bile olsanız birkaç dakika sapma ile saati tahmin edebilirsiniz , hatta tam dakikasını bile kimi zaman.Duygularımız ve günlük uğraşlarımız ve ilgi alanımız ve emosyonel stres bunu tetikliyor olabilir.

Sürekli yaşadığım durumdur. Ayrıca 14.53 için de geçerlidir benim içim. Bilmiyorum neden ama ne zaman saate baksam bu iki saati de sürekli görüyorum ..

herkesin bilinçaltı ile alakalı bir durum olsa gerek.
maçın olmadığı bir gün yabancı makalelere bakarım araştıran bir bilim adamı vardır kesin.

bazen bana da 19:07 oluyor ama genelde can sıkıcı bir olaya tesadüf gelmesi şaşırtıyor beni.
saate bakıyorum 07'yi görünce istemediğim bir yerden telefon geliyor mesela. :D

Benim icin 14:53. Sayi bizim icin bir sey ifade ettigi icin sanki sürekli görüyormusuz gibimize geliyor. Kim bilir, belki 9:37'i bundan cok görmüsümdür ...

Algıda seçicilik de diyebiliriz bu duruma. Belki 22:03'e daha çok gözün gidiyordur ama bi anlam ifade etmediği için akılda kalıcı olmuyordur.

Üst Alt