#19 Furkan Aldemir - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#19 Furkan Aldemir

gerçekten çok iyi bir sezon başlangıcı yaptı.Ribaundlarda çok büyük tehdit olmasının yanında bitiriciliğinide geliştirmiş, takımın en önemli uzun oyuncusu konumunda görünüyor.

Furkan Aldemir: "Sene başında Galatasaray'da şöyle bir durum olmuştu. Ben bireysel özelliklerimi geliştirmek için menajerimle beraber bir tane koç ayarlamak istemiştik. O koçla beraber antrenman öncesi antrenman sonrası çalışıp bireysel özelliklerimi, herkesin eleştirdği şutumu, post up'ımı geliştirmek için öyle bir girişimde bulunduk. Bazı sebeplerden dolay buna izin çıkmadı kulüpten. Ben de Tolga abi, Özer abi, Yakup abiyle antrenman öncesi sonrası çalıştık, onlar da bana yardımcı oldu…”

Sonra Türkiye´de niye yildiz sporcu yetismiyor deniyor. Galatasaray basketbol takimimiz ciddi anlamda vizyonsuz bir takim, eskiden Furkan´a kizardim kendisini gelistirmiyor diye ama bunlar iste sadece oyuncu ile alakali degil. Aslan payi herzaman sporcunundur, ama kulüp olarak ona imkanlari önce sen vermen lazim. Iyiki kurtarmis kendini Furkan kardesimiz, birde para kazandirarak. Umarim NBA´de hic degilse 1-2 sene gelisir, ve gelecekte Türk basketboluna ve belkide bize yararli ve faydali olur.

Basketci yetistirme konusunda berbat bir kulübüz. Ülkenin en potansiyalli uzunlarindan bir tanesi 4-5 sene nerdeyse yeni hic bir özellik kazanmadan bizde oynadi. 2.07 boyunda undersized bir pivot oyuncu olamaz, orta mesafe sutu olmayan. Bu adami biz yillarca hic alistirmadik, orta mesafe sut almadi. Bana göre potansiyalinin cok altinda kaldi, bize gelmesi hataydi.
Bu cocuk bu boyu ile, hücum özellikleri kazanmadan iyi bir oyuncu olamaz, hep vasat kalir... Umarim NBA´de kendini gelistirir, ve orada kalici olur. Olamaz ise, yeniden bize gelir gelismis bir sekilde.

Üst Alt