#19 Lorik Cana (ARŞİV) - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#19 Lorik Cana (ARŞİV)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: #19 Lorik Cana

İyi,sağlam bir oyuncu.Şu ana kadar Mehmet Batdal'dan sonra yaptığımız en iyi transfer bence bu sene.

Sağlam bir oyuncu olması Galatasaray formasını söküp alabilmesi için yetmez.Daha fazlasını vermeli takıma ek olarak top tekniği baya bi zayıf geldi bana.

Sürekli tek top oynuyor, pres gücü çok iyi. Pas frekansı 2 saniyenin altında ve başarılı pas oranı 80%'in üstünde. M.Sarp ve M.Topal'la kıyaslarsanız ikisinin de pas frekansı minimum 4 saniye başarı oranıysa 70% veya altı. Siz anlayın ne kadar önemli. Lorik Cana bize ilaç olacaktır bu sene.

Etkisi uzun vadede belli olur böyle oyuncuların. 10-15 maç oynasın, takımın bir parçası olsun bakalım önce.

Dahası önce takımımız bir tamamlansın.

İyi olacaktır.

Ama süprizler olabilir. Eğer Ladesma ve Baptista transfer edilirse bu ikilinin yanında bir süre sonra Emre Çolak oynamaya başlayabilir.

Bekleyip göreceğiz. Ama şu anda henüz bu adamı, yaptıklarını ve kapasitesini anlamamız zor.

Sürekli tek top oynuyor, pres gücü çok iyi. Pas frekansı 2 saniyenin altında ve başarılı pas oranı 80%'in üstünde. M.Sarp ve M.Topal'la kıyaslarsanız ikisinin de pas frekansı minimum 4 saniye başarı oranıysa 70% veya altı. Siz anlayın ne kadar önemli. Lorik Cana bize ilaç olacaktır bu sene.

Eğer bir sistem takımı olabilirsek bu veriler o zaman hakikaten önem kazanır. Aksi takdirde kapasitesini belli edemeden gider. Böyle oyunculardan bireysel başarılar beklemek hatadır. Ancak uyumlu bir takım içerisinde değerlendirirsek o zaman değerini anlayabiliriz Cana'nın.

Katılıyorum üstelikte sert bir oyuncu.

Ben izlediğim Cana'ya güveniyorum. O performansa 1-2 ay içinde gelecektir. O zaman özellikle Rıdvan'ın tükürdüğünü yaladığını göreceğiz..

Yanına tekniği ortanın üstü bir adam alınmazsa taraftarın bu adama da m.sarp muamelesi yapacağından korkuyorum. Çünkü yanında teknik gücü yüksek bir oyuncu olmadığında pas becerisi çok yüksek olmadığı için (kötü değil ama iyi de değil tekniği) çok sırıtır bu takımda. Ama defansif olarak muazzam bir adam olduğu kesin. Takıma ruh katacağı da...

Yanına tekniği ortanın üstü bir adam alınmazsa taraftarın bu adama da m.sarp muamelesi yapacağından korkuyorum. Çünkü yanında teknik gücü yüksek bir oyuncu olmadığında pas becerisi çok yüksek olmadığı için (kötü değil ama iyi de değil tekniği) çok sırıtır bu takımda. Ama defansif olarak muazzam bir adam olduğu kesin. Takıma ruh katacağı da...

Valla pas mas atmasın adam gibi top kapsın alanını iyi tutsun yeter. Bizim orta sahanın pozisyon bilgisi 0 olduğu için bu konuda iyi olan bir futbolcuya ihtiyacımız vardı özellikle defansif anlamda, Cana tam adamıdır bu işin.

İyi hoş, transfer ettik, premier lig ekibinde oynuyor dedik, belli bir tecrübesi var dedik ki kimse hakkında tek kelime edemez, peki neden saha da beni etkileyemiyor?

Ben, Lorik Cana'dan hiç bir şey göremedim. Hani orta'da oynayan bir futbolcu, ara paslar, saa ve sola doğru paslar verir. Ben göremedim. Umarım hazırlık dönemindedir, umarım lig başladığında farklı futbolunu yansıtır. Umarım ben yanılıyorumdur.

İyi hoş, transfer ettik, premier lig ekibinde oynuyor dedik, belli bir tecrübesi var dedik ki kimse hakkında tek kelime edemez, peki neden saha da beni etkileyemiyor?

Ben, Lorik Cana'dan hiç bir şey göremedim. Hani orta'da oynayan bir futbolcu, ara paslar, saa ve sola doğru paslar verir. Ben göremedim. Umarım hazırlık dönemindedir, umarım lig başladığında farklı futbolunu yansıtır. Umarım ben yanılıyorumdur.

Çünkü sistem bu. 4-3-3'te ön liberoya çok iş düşmez. Alan kapatma olayı falan. 400 metrekarede çok şey gösteremezsin. Mehmet Topal'a hayalet denmesinin sebebi de buydu. Bunu hala anlayamayan arkadaşlar var. Cana'nın Mehmet Topal'dan daha zeki veya daha teknik olduğunu düşünmeyin. Fiziksel artıları var genelde. Mental üstünlükleri de özgüveni ve cesareti.

Bu adamın yapıcağı şey topu kapıp, ortasaha oyuncularına çabuk bir şekilde aktarmak.İşte burda benim korkduğum olay ortaya çıkıyor.Bu olay yüzünden bu adama da "topçu değil" damgası vurulabilir.Bahsettiğim şey ise bu adam topu alıcak,pası vericeği insan Sarp-Ayhan falan olucak.Bu yüzden bu adama çok laf atılabilir.

Çünkü sistem bu. 4-3-3'te ön liberoya çok iş düşmez. Alan kapatma olayı falan. 400 metrekarede çok şey gösteremezsin. Mehmet Topal'a hayalet denmesinin sebebi de buydu. Bunu hala anlayamayan arkadaşlar var. Cana'nın Mehmet Topal'dan daha zeki veya daha teknik olduğunu düşünmeyin. Fiziksel artıları var genelde. Mental üstünlükleri de özgüveni ve cesareti.

bide gerektiğinde tek top oynayabiliyor,mehmet ten çok daha hızlı kullanıyor topu bi artısı da bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt