#19 Ömer Bayram - Sayfa 60 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
KS da oynamış olmasından dolayı çok izledim kendisini. Bildiğim kadarıyla KS da solbeke devşirildi ve devşirme beklerin çoğunda olduğu gibi defansif açıdan pozisyon alma konusunda sıkıntıları var. Dikkatimi çeken bir nokta da anlık kuvvet ve çabukluğunun çok iyi oluşu ki sol iç, 4-4-2 orta sol kanadı, 4-2-3-1 de üçlünün sol kanadı ve hatta MOS için önemli bir özelliktir...

Bek oynadığında -pozisyon bilgisinin zayıf olmasının da etkisiyle- mecbur kaldığı sürekli uzun deparlar kendisini yıpratıyor ve hem defansta, hem ofansta hatalar yapmaya başlıyor ve dağılıp gidiyor bir müddet sonra...

Yine solbek oynarsa, özgüveni yerine gelmiş olsa da önceki bek performansının pek ötesine geçebileceğini sanmıyorum; kaldı ki stoperlerimiz de evlere şenlik maalesef. Ancak bahsettiğim diğer mevkiler için önemli bir alternatif olmaya devam edeceğini umuyorum...

Bek olarak Şener daha verimli olacaktır. Bildiğim öyle biri yok ama Şener ve Ömer' den daha iyi bir yerli bek oyuncusu bulabilsek, hem oyun hem yabancı kontenjanı açısından çok rahat ederdik. Mariano ve Nagatomo ile 4-4-2 filan çok zor...

Ömer 700 bin Euro ya transfer edilince vizyoner çilekler: “ Ft yerli çöpleri toplayıp batırıyor bizi.. istifa!”
Ömer iyi oynamaya başlayınca vizyoner çilekler: Ft nin forma adaleti yok, Ömer ilk 11 oynamalı

Sevsin sizi Fatih Terim
Bu forumda genelde işler o şekilde maalesef. Kendini süper teknik direktör, yönetici, scout zanneden tipler oldukça fazla

KS da oynamış olmasından dolayı çok izledim kendisini. Bildiğim kadarıyla KS da solbeke devşirildi ve devşirme beklerin çoğunda olduğu gibi defansif açıdan pozisyon alma konusunda sıkıntıları var. Dikkatimi çeken bir nokta da anlık kuvvet ve çabukluğunun çok iyi oluşu ki sol iç, 4-4-2 orta sol kanadı, 4-2-3-1 de üçlünün sol kanadı ve hatta MOS için önemli bir özelliktir...

Bek oynadığında -pozisyon bilgisinin zayıf olmasının da etkisiyle- mecbur kaldığı sürekli uzun deparlar kendisini yıpratıyor ve hem defansta, hem ofansta hatalar yapmaya başlıyor ve dağılıp gidiyor bir müddet sonra...

Yine solbek oynarsa, özgüveni yerine gelmiş olsa da önceki bek performansının pek ötesine geçebileceğini sanmıyorum; kaldı ki stoperlerimiz de evlere şenlik maalesef. Ancak bahsettiğim diğer mevkiler için önemli bir alternatif olmaya devam edeceğini umuyorum...

Bek olarak Şener daha verimli olacaktır. Bildiğim öyle biri yok ama Şener ve Ömer' den daha iyi bir yerli bek oyuncusu bulabilsek, hem oyun hem yabancı kontenjanı açısından çok rahat ederdik. Mariano ve Nagatomo ile 4-4-2 filan çok zor...

sağ bek olarak Mert Müldür gelecek vadediyor ama sol bek benimde aklıma gelmiyor. Ama bizde transfer aklı olmadığı için hiçbir zaman iyi yerlilerimiz olmayacak. Çakne gibi bir deveye 13m falan veririz. Çapımız ve aklımız o kadarına yetiyor.

Yahu reis beni anlamak istemiyor musunuz bu dribling işini orta sahada yapmıyor ki Ömer topu alıyor ezbere bildiği sol tarafa kendisini atıyor dinamizmi de sol tarafta katıyor driblingi de sol tarafta yapıyor

Orta saha da dribling yaptı merkez orta saha olarak oynadı da ben mi görmüyorum ?

Ömerde,belhandada yoklukdan oynayan adamlar.Yahu sahada yaptıkları iki dripling ile değerlendirme yapıyoruz.çok net yetersiz adamlar.Bu
kadar basit.

Bizim orta sahadaki en iyi oyun kurucu,yani orta sahada nasıl oynaması gerektiğini en iyi bilen adam selçuk inandır.Tabiki fizik olarak bitik olduğu için şu andan behsetmiyırum.Sadece orada oynamayı bilmesi ve oyun kurması gerçekten üst düzey.Ama artık fiziği hiç elvermiyor.Selçuğu sadece bir örnek olarak verdim.Tabiki şu haliyle oynaması mümkün değil.

Lemina ve Seriden selçuğun ilk geldiği yıllardaki performansını beklemek lazım.

Bizim nzonzi-lemina-seri orta sahasını otutturmamız lazım.

sağ bek olarak Mert Müldür gelecek vadediyor ama sol bek benimde aklıma gelmiyor. Ama bizde transfer aklı olmadığı için hiçbir zaman iyi yerlilerimiz olmayacak. Çakne gibi bir deveye 13m falan veririz. Çapımız ve aklımız o kadarına yetiyor.
Henüz Serie A ya transfer yapmış adam bir seçenek olamaz mevcut şartlarda. İzlediğim maçlarda Zeki Çelik için de pek emin değilim mesela. Piyasa bir acayip oldu, büyük liglerin kıytırık takımları bile, birazcık dikkat çeken genç oyunculara 'ya tutarsa' hesabı 3-5 milyon bayılıveriyorlar. Şartlar böyle iken, hele de yerli statüsündeki oyuncu transferleri bakımından keskin eleştiriler yapmayı gerçekçi bulmuyorum. Mert 5 milyon bonservisle gitmiş; bizim bu bedeli ödeme imkanımız yoktu zaten de transfer edilmiş olsaydı da uçup kaçacağı garanti miydi?..

Henüz Serie A ya transfer yapmış adam bir seçenek olamaz mevcut şartlarda. İzlediğim maçlarda Zeki Çelik için de pek emin değilim mesela. Piyasa bir acayip oldu, büyük liglerin kıytırık takımları bile, birazcık dikkat çeken genç oyunculara 'ya tutarsa' hesabı 3-5 milyon bayılıveriyorlar. Şartlar böyle iken, hele de yerli statüsündeki oyuncu transferleri bakımından keskin eleştiriler yapmayı gerçekçi bulmuyorum. Mert 5 milyon bonservisle gitmiş; bizim bu bedeli ödeme imkanımız yoktu zaten de transfer edilmiş olsaydı da uçup kaçacağı garanti miydi?..

Sassuolo'ya gitmeden önce alınmalıydı zaten. Yeni transfer oldu henüz. Zeki'nin piyasası uçtu gitti. Onlar artık bize opsiyon olmaktan çıktı.

Aslında bek pozisyonlarında kalite oyuncu bu kadar az iken oraları yabancı ile doldurmak daha mantıklı. Para olsa bile piyasada iyi yerli bek yok. En iyi sol bek hasan ali, oradan yola çık. Yerli oyuncu havuzu daha geniş olan orta sahalara bakmalıyız.

çok da bel bağlanacak biri değil.

bir kere solu hariç başka bir yere dönemiyor. bu da kendisini sahanın çok dar bir alanına hapsediyor.

evet atletizmi fena değil ama bu en fazla ufak bir hareketlilik getirmeye yarar. ötesi yok.

kısa süreler harici kullanmak zarar verir.

Sassuolo'ya gitmeden önce alınmalıydı zaten. Yeni transfer oldu henüz. Zeki'nin piyasası uçtu gitti. Onlar artık bize opsiyon olmaktan çıktı.

Aslında bek pozisyonlarında kalite oyuncu bu kadar az iken oraları yabancı ile doldurmak daha mantıklı. Para olsa bile piyasada iyi yerli bek yok. En iyi sol bek hasan ali, oradan yola çık. Yerli oyuncu havuzu daha geniş olan orta sahalara bakmalıyız.
Önyargılı oluşundan mıdır bilemiyorum, ezbere eleştiriyorsun sanki?..İstesek 1 milyona alabiliyorduk da biz almadık, 5 milyona Sassuolo' ya mı gitti bu çocuk?..

Biz istemiş olsak da benzer bir fiyat söz konusu olurdu muhtemelen; ha, bu bedeli ödesek de oyuncu gelmek istemeyebilirdi, o da var ayrıca...Zaten bu sezon ismi duyuldu, önceden alınsaydı da diyemeyiz yani. Adı sanı duyulmadan alınabilirdi belki de bunun sonu gelmez; şu an 50-100 milyon eden pek çok futbolcuyu 16-17 yaşlarında iken alabilmek mümkündü ona bakarsan...

Önyargılı oluşundan mıdır bilemiyorum, ezbere eleştiriyorsun sanki?..İstesek 1 milyona alabiliyorduk da biz almadık, 5 milyona Sassuolo' ya mı gitti bu çocuk?..

Biz istemiş olsak da benzer bir fiyat söz konusu olurdu muhtemelen; ha, bu bedeli ödesek de oyuncu gelmek istemeyebilirdi, o da var ayrıca...Zaten bu sezon ismi duyuldu, önceden alınsaydı da diyemeyiz yani. Adı sanı duyulmadan alınabilirdi belki de bunun sonu gelmez; şu an 50-100 milyon eden pek çok futbolcuyu 16-17 yaşlarında iken alabilmek mümkündü ona bakarsan...

Ben diyorum ki, Çakne gibi adamlara parayı çarçur etmeyelim. Yerine bu gibi gençlere yatırım yapalım.

Bu sezon öne çıkmış olabilir. Sen ben bu sezon gördük. Biz sıradan taraftarız, scout ekibi değiliz ki. Bunları keşfetmekle görevli kişiler işi yapamıyor. Onların işi bu. Genç iken yetenekleri tespit edip takıma kazandırmak. Kasımpaşa'nın çöpünü almayı kulübe teklif edenlerle yol alamayız.

Ben diyorum ki, Çakne gibi adamlara parayı çarçur etmeyelim. Yerine bu gibi gençlere yatırım yapalım.

Bu sezon öne çıkmış olabilir. Sen ben bu sezon gördük. Biz sıradan taraftarız, scout ekibi değiliz ki. Bunları keşfetmekle görevli kişiler işi yapamıyor. Onların işi bu. Genç iken yetenekleri tespit edip takıma kazandırmak. Kasımpaşa'nın çöpünü almayı kulübe teklif edenlerle yol alamayız.
Scout ekibini en çok eleştiren kişiyimdir; behemahal lağvedilmesini de söyledim hatta. Forvet transferi hayati öncelik taşıyorken kaç transfer dönemi geçti, bula bula Tetteh kalasını bulmuşlar bana, Hoca da beğenmiş üstelik(!); Allah' tan kulübü 8 m istedi de yattı o iş, 5 istemiş olsalar vereceklerdi anlaşılan!. Gerçi Tetteh olmayınca Diagne alındı; hangisinin daha kötü tercih olacağı derin ve açıklığa kavuşması zor bir mevzu...

Hülasa, bizdeki scout ekibi yok hükmündedir benim için. Geçen sezon Dorukhan sudan ucuza transfer edilebilecekken, yetersiz raporu verdikleri de söyleniyor. Aslı var mıdır bilemem ama doğru ise de hiç şaşırmam...

Aga iki dakikada adami Okan Buruk ettiniz. 1.60 boyu ile kafa golleri atiyordu. Okan Buruk oyun IQ´su en zeki Türk oyuncularindan bir tanesi. Ömer Bayram iyi güzel, ama bence Okan´in nekadar iyi, teknik kapasitesi yüksek ve zeki bir oyuncu oldugunu unutuyorsunuz. Ömer Bayram ise tam tersi, bodozlama oynayan, cok da akilli bir oyuncu degil.

su ufak boyu ile bunu yapmasinin aciklamasi yok resmen

Galatasaray´a bir daha Okan tarzinda, bukadar cok kosan, ayni zamanda cok teknik, ve zeki, dinamik orta saha oyuncusu gelmemistir.

Ömer hakkında olumlu konuşmak için en az 6 ay iyi oynaması şart.. Ben hala güvenmiyorum ndiaye iyi olduğu zaman ömeri 3e katlayacak bir adamdı ama total performansı yetersizdi.. Şimdilik yedekten girip orta alana hareket getirebilecek bir adam gibi uygun maaşlı yerli ve en verimli yaşlarında bekleyelim görelim devamını

Üst Alt