#2 Léo Dubois | Başakşehir'de Kiralık - Sayfa 59 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#2 Léo Dubois | Başakşehir'de Kiralık

Badem gözlü yapmağa gerek yok

Sub-standard bir adamdı

12 yabancılı düzende kadroda gerek olmayan tipte 1 yabancı
Tam tersi düşünüyorum renktaş

Böyle çoklu bölgede oynayan adamlar yabancı sınırında daha değerli olmalıdır

Bu bakımdan sağ ve sol bekte de oynayabilen bir defans oyuncusu değerlidir

Ayrıca hem kanat hem de 10 numara oynayan bir oyuncu bulsak yine fena olmaz

Tam tersi düşünüyorum renktaş

Böyle çoklu bölgede oynayan adamlar yabancı sınırında daha değerli olmalıdır

Bu bakımdan sağ ve sol bekte de oynayabilen bir defans oyuncusu değerlidir

Ayrıca hem kanat hem de 10 numara oynayan bir oyuncu bulsak yine fena olmaz
Planlama böyle yapılmamalı

Diziliş taktik her şey belli artık iki senedir oynuyoruz zaten: 4-2-3-1

Buradaki her pozisyon için bir adet sahaya sürülecek yabancı

+ bir adet maç sıkışınca ileriye atmalık yabancı pivot santrfor (yerli pivot pek olmadığı için diyorum)

Gerisini de yerlilerden dizmeliyiz

Bir oyuncunun birden fazla pozisyonda olması elbette avantaj ama sahaya rahatlıkla sürecek seviyede değilse (Dubois gibi) gereksiz duruma düşüyor kontenjan dolduruyor olacak

Beğenmeyen, Sacha gibi tempolu ve güçlü değil diye beğenmiyor(du) da Sacha gibi adam gördü mü hiç bu lig? Dubois' nın en büyük talihsizliği ona denk gelmesi...

Hocanın beklerden taleplerine tam uygun yapıda bir oyuncu değil. Ama set oyunu için şahane bir bek oyuncusu bu adam. Daha önce söylediğim gibi, ihtiyaç halinde MOS olarak oynat sırıtmaz...

Yalnız ünlü düşünür Manu efsanesi Alex Taşçıoğlunun da dediği gibi mini eteklerin g.t göstermesini beklersin ama göstermez.

Bu adam gelirse eğer hepiniz söveceksiniz emin olun. Leo zaman zaman oyunda iyi işler yapsa da bir saçmalamaya başladı mı oyunun içine ediyor, ayağındaki topu rakibe verip duruyor.

99 kez topla buluştuğuna ve top kayıplarını ne şekilde yaptığına bakan yok. Adama hem bek, hem de oyun kurucu rolü veriliyor, başı sıkışan topu ona atıyor; rakip de sürekli 2-3 kişiyle baskı yapıyor, haliyle uzun vurmak zorunda kaldığı topları kayıp hanesine yazmak ne derece doğru?..Maçı izlemedim ama izlediklerimde gördüğüm durum bu...

Yav öncelikle kendisi gelmek isteyecek, futbola tek taraflı bakmayı bırakın.
Ben gideceğim dediği sürece kimse bu damı tutmazdı zaten maaşını sen ödüyorsun az geciktirsen ihtr çeker onun da süreci var sırf piçliğine 2 ay maaş almadan geçirse huzursuzluk başlar.

Bazen pis oynamayı da bilmek lazım.

Kaan Ayhan gibi joker niyetine kullanabileceğimiz bir adam ama yabancı sınırı 12ye inmişken kadroda kalma ihtimali düşük.
Davinson - Nelsson (Satılma ihtimalleri)
Zaniolo
Zaha
Aurier
Oliveira
Ndombele
Tete
Vinicius
Ross

Bunların bazıları satılır, bazıları gönderilir, bazıları geri dönmez. Belki bir ihtimal Davinson astronomik teklif gelmezse kalır.

Muslera
Nelsson
Davinson
Köhn
Dubois
Torreira
Mertens
Icardi
Ziyech

gibi düşünmek lazım önümüzdeki sezonu. Ziyech bile soru işareti.

Üst Alt